1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

2 sınavla a sınıfı uzman olmak mümkün mü?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Ali İhsan Dönmez tarafından 17 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bakanlık torba yasa ile C sınıfı uzmanlara 2 sınav hakkı tanıdı. Bu sınavı birincisini B sınıfı uzman olmak için, ikincisinide B den, A sınıfına yükselmek için kullanmak mümkün olabilirmi ( Bakanlığın A sınıfı sınavına girebilmek için istediği Sgk gün sayılarını tutturmak şartı ile)
  2. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu ne hırs hocam ya.. ben sana A+ verdim gitti.
  3. elpis İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bana kurstan bu sınavlara girebilmek için tekrar kursa gelmeniz ya da belli bir süre c sınıfı olarak çalışmanız gerekmiyor denildi. sınava girebilmek için c sınıfı olarak belli bir süre çalışma zorunluluğumuz var mı ve bununla ilgili yasa yönetmelik herneyse nerden ulaşabilirim?
  4. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    bence B ler için geçerli bu durum (örneğin 23 kasım da B sınavına girecekler için B sınavını kazanırlarsa ve prim günleri tutarsa daha sonra da A sınıfı olmak için sınava girecekler tahminen )
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Tüm bunlar B'ler ve A'ların açtığı mahkeme sonucuna bağlı
  6. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tamam da bunu nasıl sonuca bağlayacağız, yani şimdi 18 ağustos sınavını geçmiş biri olarak bakanlıktan bu konuda yönetmelik bekliyoruz . SGK prim gün sayılarını falan belirtileceği bir yönetmelik/tebliğ olacak sanırsam . Bilgisi olan paylaşabilir mi ?
  7. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    hocam sen hangi kursa gittin ya... ya kursun söylediklerini yanlış anladın ya da kurstakiler seni biraz kandırmışlar.
    İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik madde 8
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.16923&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Eylül 2013 ---
    Ali bey bence şartları sağlayan direkt A sınıfı sınavına bile girebilmeli en azından benim kafamdaki tasarı öyledydi. örnek : 500 İş Güvenliği alanında prim günü B sınıfı sınavına, 1000 İş Güvenliği alanında prim günü A sınıfı sınavına girebilir gibi. 1000 gün primi tutan A sınıfına da başvurabilmeli bence
  8. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence okadar ucuz olmaz daha fazla sgk prim gün şartı isterler ilmem yanlışmı düşünüyorum arkadaşlar
  9. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bekleyip görmekten başka yol kalmadı.
  10. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ali İhsan Bey benim düşüncem en geç 7 ekime kalmadan açıklama gelir çünkü 7 ekimde 23 kasım sınavıyla ilgili açıklama yapılacak
  11. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İş Güvenliği üzerine mi az ?
  12. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sgk gün primi alanında
  13. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu gün yeni bir yönetmelik çıktı ancak bizim beklediğimiz değil. Maden işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği.
  14. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    benim dediğim iş güvenliği üzerine sgk prim günü. bence yeter gibi
  15. Hayırlısı ile B sınıfı uzmanlık için sınava girebilsek yeterli.