1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

20.ulusal ergonomi kongresi eylül 2014

Konusu 'Panel,Sempozyum ve Kongre' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 28 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  DUYURULAR


  [​IMG]Bildiriler için tam metin gönderme ve ücret yatırma süresi son kez 22 Ağustos 2014 tarihine uzatılmıştır.

  [​IMG]FİRMALAR İÇİN STAND YERLERİ AYRILMIŞTIR. İlgilenen firmaların bilgi için organizasyon sekreteryasından Güven ÖKTENOĞLU ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

  [​IMG]Taslak programda yer alan bildirilerin tam metinlerinin hepsi kongre sekreteryasına ulaşmadığından ve bildiri gönderim süresi 22 Ağustos 2014’e uzatıldığından kongre KESİN PROGRAMI 26 Ağustos 2014 tarihinde açıklanacaktır.

  [​IMG]Bildirilerinizin resmi kabul yazılarını KONGRE KAYIT SİSTEMİ üzerinden indirebilirsiniz.

  [​IMG]Kongreye bildirisi olmadan izleyici olarak katılmak isteyenler, 22 Ağustos 2014 tarihine kadar KONGRE KAYIT SİSTEMİ'ne kayıt olup kongre katılım ücretini yatırdıkları taktirde ERKEN KAYIT İNDİRİMİ'nden faydalanabileceklerdir. 22 Ağustos 2014 tarihinden itibaren yapılacak kayıtlar geç kayıt olarak değerlendirilecektir.

  [​IMG]Sponsorluk için iletişim sayfasında yer alan organizasyon sekreteryasından Güven ÖKTENOĞLU ile iletişime geçebilirsiniz.
  http://www.ergonomi2014.org/
  Amaç ve Kapsam
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ergonomi; insanın anatomik, antropolojik, fizyolojik ve psikolojik özellikleri çerçevesinde çevre koşullarını dikkate alarak verimli üretimi hedefleyen bir alandır. Üretimin tarihsel gelişim sürecinde daha fazla üretmeyi amaçlayan insan, önceleri fiziksel gücünü kullanmış, daha sonraları başka hayvanların gücünden yararlanmış, alet ve makinalar geliştirmiş, günümüzde ise robotik sistemlerle üretimde daha çok beyin gücünü kullanır hale gelmiştir.

  İnsan, ister fiziksel gücünü ister düşünsel gücünü kullansın, üretim zincirinde mutlaka var olacaktır. Günümüzün teknolojik düzeyi yüksek ve karmaşık üretim sistemlerinde, makinaları kullanan insanların yüksek performans gösterebilmeleri amacıyla çalışma ortamlarında konforları yanında iş güvenliklerinin sağlanması ve sağlıklarının korunması öne çıkmıştır. Bütün bunların sonucunda günümüzde, çalışma hayatının kalitesini etkileyen iş analizlerinden sağlık, tarım, yönetim, eğitim, endüstriyel ürün tasarımı, bilişim, yazılım ve donanım, çevreye kadar birçok alanda ergonomiden söz edilmektedir.


  20. Ulusal Ergonomi Kongresi Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümü ve Ergonomi Derneği işbirliğiyle 26-27-28 Eylül 2014 tarihlerinde "İş Sağlığı ve Güvenliği" temasıyla BAŞKENT ANKARA'DA Ramada Plaza Söğütözü'nde düzenlenecektir.

  Kongreye katılmak için KONGRE KAYIT SİSTEMİ'ne kayıt olunuz.