1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

2010 yılı İş Kazası ve Meslek Hastalığı İstatistiki Dağılımı

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 10 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  2. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Ölen sayısının grafikte düşmesi, kişilerin emekli olması ile bir bağlantısı vardır diye düşünüyorum.Biliyoruz ki; "ben uzun süre bu işi yaptım birşey olmaz" mantığı daha çok deneyimli insanlar tarafından söyleniyor.
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  4. Ahmet EKİCİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    en çok da acemiler ile kendine fazla güvenenlerin başına gelmiyor mu zaten...
  5. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Haklısınız Ahmet bey,ama acemiler daha dikkatli olabiliyor, hele olabilecekler hakkında gözlerini korkuttuktan sonra :)
  6. Ahmet EKİCİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Öyle; riskler, muhtemel sonuçları vb. hakkında bilgi&tecrübe sahibi olmayan acemilerin başına da olmadık işler geliyor :)
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iş giriş oryantasyon eğitimlerinde bunu net gözlemliyebilirsiniz,acamilere tıs yapıyorum aynen devam,iş bilenlerin cevabı şu şef yaw biz bu eğitimlerden çok aldık kendini yorma yaw diyolar..3 gün sonra eleman yanında gafa göz dağılmış..
  8. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bir firmamda olan olay; kişi basınçlı hava tabancasının hasarlı/delik olduğunu görerek, japon yapıştırıcısı ile yapıştırıyor ve kullanmaya kalkınca o japon yapıştırıcısı gözüne kaçıyor..Sonrasında kullanma talimatına japon yapıştırıcısı vb. leri ile hasarı gidermeye çalışmayın gibi bir cümle yazmıştık
  9. Ahmet EKİCİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    :) Yangın eğitiminde de benzer şeyler oluyor; Yangın Söndürme Cihazı aldığı şirketten(!) sözüm ona eğitim alıyorlar, ücretsiz :) eğitimi veren de şirketin pazarlamacısı, eğitimin süresi 1 saat, kapsamı yangın söndürücüler :) ee, ondan sonra? "yandık bittik :(" ...
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :)
  11. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Kaç defa yaşadım bunu özellikle saydım, eğitim öncesi bilmişler diyorki "biz sürekli alıyoruz zaten bu eğitimleri" eğitim sonrası yaptığım sınavda düşük alanlardan biri oluyor.Bu kişinin sınavını hemen okuyup cevabını vermek için can atıyorum.
  12. Ahmet EKİCİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Yangın söndürücüyü bedavaya yakın al, sonra da adamlardan ücretsiz eğitim iste velev ki ücretli olsun, kim veriyor eğitimi? pazarlamacı :) sonra da yangın söndürücü kullandıkları eğitime "tatbikat" diyorlar :)
  13. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Buna tav olan firmalar var,demek ki işe yarıyor
  14. Ahmet EKİCİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    tav oluyorlar ama 1 olay başlarına geldiğinde de allah allaaah?" oluyorlar :)
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    b bu hususu çorumda çimento fabrikasında delme patlamasını yaptığımız taşeron firmada yaşadım..o zamanlar isgci değilim tabi..ufaktan şef ayağına çalışıyorum..fabrikanın şantiye şefi ben dahil tüm çalışanları topladı eğitim verdi sonra bizi sınav yaptı abi en düşük notu ben aldiydim..rezil olmuştum millet bana ne gülmüştü..bitanesi hiç unutmam sen bizim başımıza nasıl şef oldun şef yaw demez mi...:).tabi bende dedim ben anlarım patlatmadan kazmadan ben anlamam isgden falan ozamanlar hakkaten disiplinli bir ortam vardı çok şey katmıştı ve öğretmişti bana..:)
  16. Ahmet EKİCİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    İyi geceler...