1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

2013'te bin 235 kişi iş kazasında öldü

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Hazırlanan bir rapora göre 2013'te meydana gelen iş kazalarında 59'u çocuk bin 235 kişi öldü, meslek hastalığı sebebi ile ise üç işçi hayatını kaybetti

  HABER.jpg
  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, 2013 yılında en az bin 235 işçinin öldüğünü ve bunların 59'unun çocuk işçi olduğunu belirtti.

  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, yazılı, görsel, dijital basından takip edilen ve meslek örgütleri, işçiler ve işçi yakınlarından gelen bilgiler üzerinden 2013 yılı iş kazaları ile ilgili bir rapor hazırladı.

  Raporda, aylara göre iş kazalarının dağılımına da yer verilerek ocak ayında 81, Şubat ayında 60, Mart ayında 74, Nisan ayında 74, Mayıs ayında 114, Haziran ayında 104, Temmuz ayında 120, Ağustos ayında 130, Eylül ayında 124, Ekim ayında 113, Kasım ayında 129 ve Aralık ayında 112 işçinin hayatını kaybettiği belirtildi. Rapora göre inşaat, yol işkolunda 294; tarım, orman işkolunda 198; taşımacılık işkolunda 131 işçi öldü.

  Ayrıca trafik, servis kazası nedeniyle 433; ezilme, göçük nedeniyle 222; düşme nedeniyle 189; patlama, yanma nedeniyle 79; elektrik çarpması nedeniyle 79; zehirlenme, boğulma nedeniyle 60; nesne düşmesi, çarpması nedeniyle 33 işçinin öldüğü açıklandı.Meslek hastalığı nedeniyle sadece üç işçinin ölmesi ise dikkat çekti.

  Raporda belirtildiğine göre, ölen çocuk işçilerin 25'i tarım, 8'i metal, 8'i ticaret, 6'sı inşaat, 4'ü tekstil, 2'si gıda, 1'i kimya, 1'i maden, 1'i çimento, 1'i iletişim ve 1'i genel işler işkollarında çalışıyordu. Sektörel bazda ifade edildiğinde ise 25 çocuk tarım sektöründe, 23 çocuk sanayi sektöründe ve 10 çocuk da hizmet/ticaret sektöründe çalışırken hayatını kaybetti.

  Raporda, şehirlere göre iş kazaları dağılımına da yer verildi. Buna göre Türkiye'de en fazla iş kazaları sanayinin merkezi olan İstanbul'da meydana geldi.
  http://www.dunyabulteni.net/gunun-haberleri/288718/2013te-bin-235-kisi-is-kazasinda-oldu
 2. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  37748
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman