1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

2014 isg şubat sınavı

Konusu 'Forum Yardım' forumundadır ve mrvprtty tarafından 6 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. mrvprtty İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba arkadaşlar. Şubatta yapılacak olan isg sınavına daha önce uzmanlık belgesi olmayan ve c sınıfı uzmanlık belgesi almak isteyenler girebilicekler mi?
  2. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    55618
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Bilmiyorum ama mantık yürütmek gerekirse, muhtemelen bakanlık daha çok gelir elde etmek için tüm sınıflar için sınav açacaktır. Ne kadar aday o kadar para.
  3. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim
    Öncelikle söz konusu sınavın Şubat ayı içerisinde yapılması pek olası değil.
    Şöyle ki;
    14 Ocak 2014 tarihinde sonuçların ilan edileceği ve 1 Ocak 2014 itibariyle yükümlülüğün başlamasından yola çıkarak;
    İşveren için 20-30 günlük bir geçiş süreci için tolerans gösterilebilir.
    Ancak Şubat'ta yapılıp Mart ta sonucu ilan edilecek sınav sonucu sertifika alacaklar, yükümlülüğü başlayan işverenler için çare olmayacak gibi görünüyor.
    Bu nedenle apar topar yapılacak bir sınav kimsenin işine yaramayacaktır.
    21 Aralık 2013 sınavında beklentilerin üzerinde A ve B Sınıfı uzmanın barajı geçeceğini düşünerek,
    Şahsi kanaatim her yıl olduğu gibi bu yıl da ilk sınav Mayıs ayı içinde yapılacaktır.
  4. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınavların kanun gereği düşünülerek Şubat-Mayıs yapılacağı açıklanmıştı, ancak Kasım sınavında takvime uyamadıkları için 1 ay erteleme yaptılar, bu sebeble Şubat sınavı Mart'a, Mayıs sınavı ise Haziran ayına kayar muhtemelen.
  5. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Evet. Her sınav her uzmanlık alanı için açılmaktadır.
  6. Nhr YiLMAZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    eğer varsa şubatta sınav, takvim çok geç değil mi? yani 40 gün var sınava nerdeyse.. açıklamaları gerek.. bence de şubatta olmıcak c lere sınav :(
  7. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Niye özellikle c lere onu anlamadım:) ayrı gayrı yok ki sınavda hepsinin aynı anda olur ya da aynı zamana ertelenir.
    Başvurular yaklaşık 20 gün kalaya kadar alınmaktadır. Açıklanır yakında zamanları.
  8. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Aralık sınavı çok kısa sürede yapıldı. İstenirse 14 ocakta aralık sınavı sonucu açıklandıktan sonra bile çok rahat yetiştirirler. 1 ay rahat rahat yeter.
  9. Nhr YiLMAZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Çünkü yükseltme sınavı olacağı zaten bakanlık sayfasında duyuruldu.. o yüzden sadece c ler üzerinde açılmış bi konu bu :)
  10. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Şubat sınavı yazıyo. Hepsi aynı zamanda olur zaten farklı olsa bakanlığın bütçesi yetmez. Aralık sınavını iki kez ertelediler diğer sınavlarla çakıştığı için sınav yeri sıkıntısı çekildi.
    Yükseltme için bilgilendirme yapabilirler bizde de yapıldı ama hepimiz Aralıkta aynı zamanda girdik.
  11. Nhr YiLMAZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Şubat sınavı yükseltme olarak yazıyo.. tekrar okursanız 3 maddelik kısımda, c ye giremeyenlere yönelik bir informasyon olmadığını göreceksiniz.. şubatta sınav elbette var, bakanlığın şuana kadar olan duyurusu sadece yükseltmeler için olacağı yönünde.. Bizler c ler için ne olacağını bilmiyoruz.. son bir duyuruyla bu sınava bizi de dahil edecekler mi* yoksa meb le anlaşma süresince oluşacak belirsizlikler ve aralık sınavının yakın tarihinin de getirmiş olduğu piyasa doygunluğu nedeniyle mayısa mı kalıcaz..
  12. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu konunun başlığını diyorum yukarda yazan
  13. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bugüne kadar yaşanmamış bir durumun beklentisi içinde olmak çok anlamlı değil.
  14. mcakmak İSGforum Üyesi

arkadaşlar ben şunu öğrenmek istiyorum. şubat ta yada mayıs ta yapılacak sınıf yükseltme sınavları için yeniden bir ön başvuru alınacak mı ? aralıkta yapılan sınav için ön başvuru yapamayanlar için.
  15. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    65341
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    C sınıfı Uzmanları, A sınıfı sınavına girebilmek için Hizmet dökümleri ekli dilekçe örneği arıyorum... 21 Aralık Sınavı müracaatlarında vardı ama ben bulamıyorum... Yardımcı olana tşk. ederim...
  16. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  17. mcakmak İSGforum Üyesi

turan taşkın bey;

yeniden ön başvuru yapabiliyor muyuz.
  18. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Turan Bey, Dilekçe örneği ektedir.

Ekli Dosyalar:

19. Çetin SEVER İSGforum Üyesi

Yeni sınav tarihi 23 Şubat 2014 Tüm gruplar için.
  20. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Hastane
    Arkadaşlar Şubat sınavı sınıf yükseltme için olacak.