1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

2014 yılı::isg yıllık değerlendirme raporunu hazırladınız mı?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 17 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    images-18.jpeg

Arkadaşlar merhaba,

2013 yılı İSG Yıllık değerlendirme raporlarının hazırlanması ve işverene tebliğ edilmesi gerekmektedir.Yasal mevzuat açısından gerekli maddeler mevcut ben birinden gerekli atıfta bulundum aşağıda.Sizlerden ricam elinde örnek olması açısından yıllık değerlendirme rapor örneklerini paylaşalım istiyorum.

Şimdiden çalışmalarınızda başarılar diliyorum ve raporunuzu aman Ocak ayı girmeden işvereninize tebliğ etmeyide unutmayın.

Örnek rapor ve uygulamalarını bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

MADDE 13 –
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ

d) Yıllık çalışma planı, yıllık değerlendirme raporu, çalışma ortamının gözetimi, çalışanların sağlık gözetimi, iş kazası ve meslek hastalığı ile iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin bilgilerin ve çalışma sonuçlarının kayıt altına alınmasından,

MADDE 9
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

2) Çalışma ortamıyla ilgili iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ve çalışma ortamı gözetim sonuçlarının kaydedildiği yıllık değerlendirme raporunu işyeri hekimi ile işbirliği halinde EK-2’deki örneğine uygun olarak hazırlamak.

Ekli Dosyalar:

2. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Bey,

Ek-2 formunda yapılan çalışmalara ilave eklemeler yapılabilir mi? birde bu çalışmayı bakanlığa göndermeye devam edecekmiyiz.

tşkler
  3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bakanliga artik gonderilmiyor.
  4. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tuğba Hanım,

Bakanlığa gönderilmiyorsa girişleri nereden yapacağız. Yani bu rapor sadece işveren için mi? Birde Rica etsem bu uygulama acaba hangi yönetmelikte geçiyor.

tşkler.
  5. MuratÇakır İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş sağlıgı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliği eklerinde mevcuttur.
    raporu istenilen şekilde doldurulup işverene imzalatın,sizde kalsın,müfettişler isterse gösterirsiniz.
  6. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bize yani uzmanlara ait yonetmelikte de yaziyordu
  7. btumturk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar bu konuda bende sıkıntı içerisindeyim. Bu değerlendirme raporunu sadece dolduracak mıyız yoksa istenen evrakları da rapora ekleyecek miyiz ? Mesela risk değerlendirmesi bu raporun ekinde mi olacak ve bu raporlar bakanlığa nasıl gönderilecek yoksa işyerinde mi duracak ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  8. ibrahim genç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    39554
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar biraz önce isggm ile görüştüm raporlar gönderilmeyecek her şirket dosyasında kayıt altına alınacak istenildiği takdirde müfettişe ibraz edilecek.