1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

2017 ertelemesi....kamu ve 50 den az çalışanı olan az tehlikeli işyerleri için 1 yıl erteleme

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 4 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

 1. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  katılıyorum, altına imzamı atarım.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Kamu ve 50 den az çalışanın olduğu az tehlikeli sınıftaki işyerlerinde uzman ve hekim calistirilmasi yani 1 milyon işyeri ve 4,2 milyon çalışanı kapsayan iş sağlığı ve güvenliği uygulama süresi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 1 Temmuz 2017'ye uzatılmasını öngören düzenleme kabul edildi.
 3. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  23292
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gündoğdu Mobilya
  sayın yener keskin beyin söylediklerine tam manasıyla katılıyor ve destekliyorum. evet sıkıntı olan hali hazırda 2013 mayıs ayında isg sınavına girip c sınıfı olup kıl kapı 2016 aralık sınavına giremeyecek fakat aktif olarak çalışan c sınıfı ş güvenliği uzmanlarının çalıştığı tehlikeli işyerinden mecburen ayrılacak olmasıdır. ve kendimde aynı durumdayım. burada kamu ve 50 den az sayıda az tehlikeli işyerlerinde çalışabilecek iken bu da temmuz 2017 ye ertelenerek iyice mağur duruma düşürülmüştür c sınıfı uzmanlar. b sınıfı uzman sayısının yeterli olmayacağını düşünerek kanımca ve olması gereken c sınıfı uzmanların tehlikeli sınıfa bakma süresininde yeterli b sınıfı uzman oluncaya kadar 1 yıl ertelenmesidir. sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz. ertelenme olur mu ?
 4. M_Ulusoy İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  57107
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Erkan bey, kaynak var mı?
 5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  100394
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu/NEVŞEHİR
  74 maddelik kanun tasarısı idi, kabul edilince resmi gazetede yayınlanması gerekir sanırım.
 6. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Afyon
  Sertifika Numarası:
  57660
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  C'lerin tehlikeliye 2017 yılbaşında bakamaması ile ilgili bir değişiklik bekleniyor ama bilgilsi olan var mı?
 7. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Yeni genel müdür ile görüşülmüş. Ertelenmesi yönünde karar aldıklarını duydum. Türkiye son yıllarda ekonomik krizde olduğu için ekstradan işsizlik ve vergi kaybını kimse istemez.
 8. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Hali hazırda çalışanların bir üst belgeye bakmalarında hiç sakınca yok bence. Çünkü adam zaten deneyimli ve gün geçtikçe daha da deneyim kazanıyor. Önünü kesmemek lazım. Bunda hiç sakınca yok. PRİM GÜN İLE BELGE DAĞITILIP TA ERTESİ GÜN İSG NİN İ SİNİ BİLMEYENLERİN İSG MÜDÜRÜ OLDUĞU' nda sakınca olmadığı gibi.

  SÜRE 3 YIL DAHA UZATILMALI
 9. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Temeli olmayan bir bina yaptılar. İş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimlerinin atamaları tüm kurumlarla entegre hale getirilmelidir mütaahhit projesine onay alması için isg katip sözleşmelerini de teslim edecek iş bitiminde tarihli iptal sözleşmesi olacak iş bitiminde isg katip sisteminden bu sözleşme otamatik verilecek ve bu sözleşmeyi teslim etmeden ruhsat iskan allah ne verdiyse alamayacak ve İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekiminin talep ettiği temel önlemler ile ilgili devlet sıfır faizli krediler verecek raporların isg katibe faturası ile birlikte yüklenmesini isteyecek bir usulsüzlük olmasın diye ( 1. sağlık muayeneleri 2. tesisat ve ekipman kontrolleri 3. ölçümler vs) osgblerin faturalarındaki kdv oranlarını düşürecek yüzde 18 kdv alması soygundan başka bir şey değil. Fabrikalarda iş güvenliği hizmeti alan firmalarda vergi indirimi yapılacak yüzde 1 yapsan adamlar için büyük kar sayılır. Tersini de yapabilirler iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi çalıştırması gerekirken çalıştırmayan firmaların sigorta bedellerinide arttıracaksın vergi yükünüde arttıracaksın aylık 12 bin tl ceza yazarım diyip korkutacağına vergilerine ceza veya ödül olarak yansıtsan bu iş zaten biter. İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi kesinlikle ücretini fondan almalı. İşveren ile osgb veya uzman para konusunda muhattap olmamalıdır.