1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık 2013 c sınıfı sınavı hakkında duyuru.son ve yeni sanırım.

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve nazan ulufer paçaro tarafından 28 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. nazan ulufer paçaro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93522
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  2. Tugbay Seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu sınava boşa girmiş oldum. Teşekkürler paylaşım için... :)
  3. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İptal olan soru:
    Soru 63(A), 88 (B): Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’e göre, içerebileceği yanıcı malzemeler açısından konutlar, ibadethaneler, hastaneler, okullar, bürolar, restoran, tiyatro ve benzeri yerler aşağıdaki bina tehlike sınıflandırmalarından hangisinde yer alır?

A) Orta tehlike
    B) Düşük tehlike
    C) Yüksek tehlike
    D) Çok yüksek tehlike
    Cevap B olarak açıklanmış, itirazlar neticesinde A olarak değiştirilmişti.
  4. sınav sonuc belgesıne ulasılamamıstır dıe uyarı cıkıyo
  5. Tugbay Seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınav sonucu 69 olanlar 70 olarak düzenlendi. Kontrol listesi sadece 69 olup 70e çıkanlar için geçerli. Sonucunuzda bir değişiklik olmamış muhtemelen.
  6. ben 86 almıstım..ondandır
  7. Tugbay Seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dediğim gibi.. bir değişiklik olmamış sonucunuzda..
  8. Yeliz ARSLAN1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    69 ile kalmıştım şimdi kazandı olarak görünüyorum. Iyi hoş çok sevindim de ..... Benim 3600 işmgünü olan biri olarak kaçırdığım iki tane yükselme sınavımın hesabını kim verecek ....?????
  9. harun kırlangıç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaslar tekrar bir yükseltme sınavı olacak mı osym sınav takvımınde aralık ayında bir sınav gorunuyor bu sınav da acaba yukseltme sınavı olacak mı?? prim günü 1500 ve üzeri olanlar için
  10. nazan ulufer paçaro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93522
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    en son bildiğime göre geçen hafta yapılan sınav sondu.Artık olmyacak.Aralıkta görmüş olduğunuz ilk defa girecek olanlar ve B sınıfı A sınıfı sınavları.
  11. harun kırlangıç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aralık ayında olan sınav da yukseltme olacak anlaşılan
    benim 1600 gün prim günüm doldu ayrıca c belgemde var ben B belgesini almak için sınav olacak mı onu sormuştum
  12. Tugbay Seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    21 aralıkta sınavdan kalıp mahkeme kararı ile sınavı geçen ve bu dönemde yükselme sınavına giremeyenlerin mağduriyeti düşünülerek bir sınav açılabilir. ya da biri mahkemeye verir yine sınav açılabilir. Yükselme sınavı açılacağını düşünüyorum açıkçası.
  13. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eski programa göre Ağustos ayında yükseltme olacaktı. Fakat ÖSYM'ye geçince sınav Aralık ayına ertelendi. Torba yasa da Aralık ayında son bulacağından mantıken yükseltme olmayacaktır. Ancak; mağdur olanalar için bir sınav hakkı tanımaları da mümkün. Öyle olsa bile mağdurlar haricindekilerin bu haktan faydalanmaları pek te mümkün gözükmüyor.
  14. Yeliz ARSLAN1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sonuç olarak mahkeme kararı sonrası sınavı geçmek çsgb ve ya meb in yapmış olduğu bir haftadır ve bizlere 2 sınav kaybettirmiştir.bu mağduriyet e bir cevap vermek durumundalar.
  15. tam davalık :)
  16. Yeliz ARSLAN1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Valla ben dilekçe vereceğim o kesin. Sonrasında da dava yolu görünüyor gibi..
  17. Mustafa bozye İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sektör isg
    Arkadaşlar olay şundan ibaret: yeni bir yükselme sınavı açmak için önceden hazır tutulmuş seçeneklerini kullanıyorlar. Her şey karanlık bunlarda
  18. Nurcan GÖÇMEN AKGÜN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İlave olarak
    21 ARALIK 2014 İSG SINAVI SORULARI İPTAL VE DEĞİŞİKLİKLERİ YAYINLANDIĞINA GÖRE;
    01.06.02014
    (A) 6:
    (B) 31 } İPTAL
    -------
    (A)16
    (B)41 } İPTAL
    -------
    (A) 61
    (B) 86 } ŞIK DEĞİŞİKLİĞİ B------C
    -------
    (A) 63
    (B) 88 } ŞIK DEĞİŞİKLİĞİ B-----A