1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık 2013 sınavı başarı yüzdesi 21 aralık sınavı öncesi ve sonrasında kaç uzman var işte cevabı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve bim tarafından 24 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    21 Aralık 2013 sınavından önce A-B-C sınıflarında kaç iş güvenliği uzmanı vardı?
    21 Aralık 2013 sınavında başarı yüzdesi nedir?
    21 Aralık 2013 sınavından sonra A-B-C sınıflarında kaç iş güvenliği uzmanı olacak?
    İşte bu soruların cevabı:

21 ARALIK 2013 SINAVI ÖNCESİ A-B-C UZMAN SAYISI:

10019.jpg
    21 ARALIK 2013 SINAVI SONRASI A-B-C UZMAN SAYISI:
    10018.jpg
  2. Onur Dinçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    % 52 başarı doktorlara hiç yakıştıramadım :)
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    hekimlerin neredeyse yarısı sınavı geçememiş, sanıyorum fazla ciddiye alınmıyor bu sınav hekimler arasında.
  4. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    23 Şubat sonrası A ve B ler patlayacak. ( özellikle B sınıfı )
  5. erhan41 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    salih bey ,

patlayacak derken tam anlayamadım sayı olarak çoğalacak mı?
  6. Başarı oranları bence gayet normal eğer hekimler kadar uzmanlarda çalışmış olsaydı emin olun uzmanların başarı oranı %98 olurdu.
  7. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Sayı olarak, benimkisi tahmin sadece...
  8. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    c sınıfı olduk ne oldu? yükseltemiyoruz işe yaramıyoruz :( bu ne şimdi..
    osgb lerle görüşmeye gittim elimizde yeterince c sınıfı var onları bile fazla çalıştırmıyoruz diyorlar..
    Beklentileri de şöyle; makine mühendisi olsaydın makine üzerine çalışmış olsaydın birde b ya da a sınıfı uzman olsaydın düşünmeden işe alırdım.. SAÇMALIK
    bilseydim böyle olacağını ne okadar para yatırırdım ne de 15 gün boyunca otobüslerde başka şehre gitmek için sürünmezdim..
  9. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu rakamlara nasıl ulaştınız
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bakanlıktan desem :)
  11. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Rakamlarda yanlışlık var bence . sadece bu sitedeki a uzmanı arkadaşların sertifika nosu bile 60bin 70binlerde siz ne yapıyorsunuz Allah aşkına. Artı dün bir osgb de iş görüşmesi esnasında aldığım bilgiye göre başarı oranı %97 gib birşey söyledi. yani sınava giren herkes yükselmiş. a nın b nin c nin bi farkı kalmadı dendi.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Ocak 2014 ---
    O bilgi de doğru değil daha evvelki gün yaptığım bir iş görüşmesinde b sınıfı mak . müh. olmama rağmen işe giremedim. boşuna üzülmeyin.
  12. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işe gırdım deseydın de barı dogru degıl olsaydı senın durumun kotunun daha kotusu açelya hanım bence gayet ıyı anlatmış sıkıntıyı..
  13. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Rakamlar doğru. Şu an C için ayrı, A için ayrı iki belge numaram var.
  14. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Sınav ne kadar kolay olursa olsun yüzde 97 ye nasıl inanıyosunuz ki. Bu başarı oranı imkansız.
  15. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yalan olmasın ama %90 üzeri birşeyler dedi osgb ci. artı bu forumdaki arkadaşların sertifika numaraları 70 bin 90 bileri aşıyor. nasıl oluyor da yukardaki rakamlar doğru oluyor anlayamadım.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Ocak 2014 ---
    yukardaki tablo muhtemelen eski.
  16. Serkan Turgut İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    78873
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    arkadaşlar benim c sertifikasının numarası isg katipte benim adıma hala kayıtlı gözükmekte. yani bir kere kullanılan numara bir daha kullanılmıyor. dolayısıyla rakamlar o kadar kişi var anlamına gelmiyor. ancak yukarıda açıklanan rakamlar üç aşağı beş yukarı doğru...
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bu kadar detaylı verilmiş sayılara nasıl oluyor da yanlış diyebiliyorsunuz ben de onu anlamadım.
  18. oktay kılıç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu iş kolunun bir sendikası olmalı diyenlerden görüş bekliyorum.
  19. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Oranlar bence inandırıcı, neden inanılmaz bulduğunuzu anlamadım. A sertifika numaram 45 binlerde birde 6 binlerde C sınıfı sertifikam var. A lara birden başlayarak ayrı B lere ayrı C lere ayrı numara verilmiyor, belge ücretini yatıranın numarası veriliyor. OSGB den aldığınız bilginin doğruluğundan bu kadar emin olmayın sonuçta size iş verecek, durumu biraz abartmak işine gelir. Eğitim kurumundan alsaydınız bilgiyi o zaman daha çok inanırdım.
    Ayrıca şimdiye kadar 60-70 bin C yoktu ki sınava girip A olsunlar, burdan bile olayı çözebilirsiniz.
  20. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Arkadaşlar , yaşadığımız coğrafyanın yadsınamaz tek gerçeğidir enflasyon... Rakamlarla durdurulduğu söylenen ama alım gücümüzün hızla tükendiği ekonomideki enflasyon , mühendislerde enflasyon , öğretmenlerde enflasyon , doktorlarda enflasyon ( çok yakın gelecekte ) , hırsızlıkta enflasyon , yüzsüzlükte enflasyon , daha sayamadığım birçok alandaki enflasyon ve doğal olarak " C " , " B " ve " A " sınıfı igu larda enflasyon... İyinin iyisi olmak yetmiyor , yalancının yalancısı , sahtekarın sahtekarı , hırsızın hırsızı , soysuzun soysuzu da olmanız gerekiyor yaşadığımız coğrafyada. Hepimize bol şans arkadaşlar ( ! ) .