1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık 2013 sınavı için soru - cevap tartışmaları / bilemediğiniz sorular /abc

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 25 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sen C ye hazırlanıyor olamazsın, bu çalışma şekli ile A yı hakediyorsun bence
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Aralık 2013 ---
    http://turkiyegazsanayi.com/tuprenkleri.htm
    Ts numarası ve değişme tarii dahi verilmiş
  2. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik

ben fena hırs yaptım..geçen sınavı ciddiye almadım eskişehirdeydim sınav yerleri açıklandığı zaman onu da arkadaşlarım sordu neresi hangi okul diye; işte ozaman kafam dank etti ben 4 gün çalıştım hatta sınava gecesi 4 saat ..4 gün 4 saat çalıştım ve sınavdan çıktım sonuçlar açıklanınca aht ettim..ben 69 alabileceğimi tahmin etseydim 2 gün daha fazla çalışırdım 75 alırdım ama rehavet..bu sefer hataya düşmem
  3. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ses sese göz göze yalnızlık bozulur kuralı nedeni ile cevap D ;)
  4. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

a şıkkı da yanlış..
  5. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Benim bildiğim CO2 sadece B ve C lerde soğutma olarak kullanılıyor. Söndürme etkisi ise B,Cve E yangınlarında var
  6. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

solunum cihazları için de bilgiler var helyum için beyaz diyor mesela..nekadar kafa karıştırıcı deil mi..ben evimdeki mavi kablolaro sökmeye başlıyorum aynı şey bir farkı yok...mavi oksijen tüp rengi değilmez, ancak ekipmandaki sayısal veriler değişebilir..inanmayın böyle haberlere..

ben gemideydim..iş güvenlikçilerinin mevzuatına da baktım..metal yangınlarında co2 ,le soğutma işlemini gerçekleştiriyorlar, hatta amatör olarak saf deniz suyunu dahi kullanıyorlar tabi bu mevzuatta yok( tuzlu su iletmez elektriği işe yarıyor) soğutma olayından sonra metal tozunu basarak boğmayı gerçekleştiriyorlar
  7. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Oksijen tüpleri yanıcı gaz tüplerinden ayrı olarak en az kaç metre uzakta depolanmalıdır?
    a) 1 b)6 e) 10 d) 15
  8. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kafam çok karıştı, bu standartları direkt görebileceğimiz bir yer yok mu? Yönetmelikleri resmi gazetede okuyabiliyoruz, standartları da okuyabilsek?
  9. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bence de c.
  10. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    B
  11. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    6 metre
    Tse sitesinden tüm standartlara ulaşabilirsiniz.
  12. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    http://www.guvenlikkulturu.net/2013/11/ts-en-1089-3-tasnabilir-gaz-tupleri.html
    Bu sayfaya da bakabilir misin?
  13. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

sınavda gelmeyecek tüp renkleri..gelirse de argon: açık mavi yi sorarlar..emin olun
  14. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Standartlar parayla satılıyor diye biliyorum ben?
  15. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
  16. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu devlet standardı parayla satıyor, işin içinde para olsun devletin işine gelir :) bunun tüp renkleri konusunda haklı olabilirsin
  17. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

ben firmanın ismini vermiyorum fakat 5000 dönümlük alan içindeki 41 adet toplu işletmenin en iyi 3 ünden birisinde bulundum ve disiplin mükemmeldi, eğer o renk standartları taa 2012 lerde devreye konulsaydı, bu işyeri uygulardı..fakrlı bir standarttır o başka bir durum
  18. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Standartlar parayla ama her yerde standartın içeriği yazmaktadır. Bulmak zor değil. Bu renklere daha fazla kafa yormayacağım. Soruda standart derse ona göre yapcam demezse bildiğim sanayi usulü cevaplıcam.
  19. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

şuan benim önümde sağımda arkamda 3 adet bilgisayar var ve resmen 4 koltuğu döndüre döndüre kullanıyorum, beyin süretim 10 program süratinde çalışıyor..iletişimim de bu şekilde, 3 tane uzman aradım tersaneyi aradım bilgileri aldım rahat durmadım..kafanızı takmayın sınavda çıkmaz renkler, çıkarsa da unutmayın argon -hidrojen- helyum - co sıralanış renklerini sorarlar
    soru: hangisi genç işçi sanayiye ait işlerde çalışabilir
    a) 16 yaşını tamamlamış fakat 18 i tamamlamamış
    b-16 yı doldurmuş fakat 18 i doldurmamış
    c)15 i tamamlamış fakat 18 i doldurmamış
    d) 15 i doldurmuş fakat 18 i doldurmamış not: sanayide 16 yaşından küçükler çalışamaz
  20. eniste İSGforum Üyesi

b mi
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.