1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık 2013 sınavı için soru - cevap tartışmaları / bilemediğiniz sorular /abc

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 25 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kimyasal Maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmeliğin 7. ve 8. maddelerine göre; sağlık ve güvenlik planı hazırlanması,
    tehlikeli kimyasal maddeler yapılan çalışmalarda alınacak önlemlerden değildir.
  2. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yapı işlerinde işveren vekili ibaresi yok. proje sorumlusu işveren vekili diye kabul ediyoruz direk. Ben öyle algılıyorum.
  3. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    iş güvenliği uzmanı ne demek
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Aralık 2013 ---

madende var mı vekil
  4. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yok. Ama sorumluluğu paylaşacak birinden de bahsetmiyor. Misal, Sağ ve güv dökümanından işveren sorumlu
  5. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

unutmam sağolun..şu iş güvenliği uzmanı tanımı nedir valla çıkamadım işin içinden
  6. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tasinabilir sondurme tuplerinin montaji sondurucunun duvara baglanti asma halkasi zeminden kac cm yi asmayacak sekilde yapilir??
  7. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    kafadan sallıyorum 39 cm
  8. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    f) İş güvenliği uzmanı: İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip mühendis, mimar veya teknik elemanı,
    ( yönetmeliği kopyaladım. Neye takıldı ız ki tanımı vermişler)
  9. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    90cm
  10. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ayrıca şehir ve planlamacılık da eklendi bu tanıma, teknik eleman a; biyologlar da eklendi fakat..
    f) (Değişik:RG-11/10/2013-28792) İş güvenliği uzmanı: İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip, Bakanlık ve ilgili kuruluşlarında çalışma hayatını denetleyen müfettişler ile mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanı,
  11. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet bende 90 diye dusunmustum emin degildim ;)
  12. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet haklısınız değişikliği unuttum. Bilgisayarımı açamıyorum şu an telden de zor yetişiyorum:)
    Değişiklikte :
    MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (f) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, aynı bentten sonra gelmek üzere aşağıdaki (g) ve (ğ) bentleri eklenmiş, diğer bentler buna göre teselsül ettirilmiş ve mevcut (ğ) bendinde geçen “üniversitelerin fen veya fen-edebiyat fakültelerinin fizik veya kimya bölümleri mezunları” ibaresi “fizikçi, kimyager veya biyolog unvanına sahip olanlar” olarak değiştirilmiştir.

“f) İş güvenliği uzmanı: İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip, Bakanlık ve ilgili kuruluşlarında çalışma hayatını denetleyen müfettişler ile mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanı,”
    Teknik eleman tanımını açmışlar
  13. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

taşınabilir yangın tüpleri için 4 kg dan ağır ve 12 kg hafif yangın tüpleri 90 cm yi aşamayacak şekilde asılırlar...asma halkası?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Aralık 2013 ---

ozaman az önce videoda konuşan adam halen daha neden eskisini söylüyor..
  14. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Video 11 ekim öncesine aitse söyleyebilir değişiklik dediğim tarihte olmuş
  15. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Asbestin püskürtülerek kullanılması ve asbest içeren, yoğunluğu......gr/cm3'den az olan, yalıtım veya ses yalıtımı malzemesi ile çalışılması yasaktır.
    Yukarıdaki boşluğa aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
    a) 0,1 b) 0,5 c)1 d) 1,5
  16. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

yoo canlı canlı konuşuyor halen daha konuşuyo hatta
  17. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Asbest ve/veya asbestli malzeme içeren binalar, yapılar, atölyeler, fabrikalar ve diğer tesisler veya gemilerdeki söküm ve yıkım işlerine başlamadan önce bir
    ............................................................................................................................... yapılacaktır.
    Cümlesinde noktalı yere aşağıdakilerden hangisinin gelmesi gerekir?
    a) İş planı b) Risk değerlendirmesi
    c) Acil eylem planı d) Eğitim planı
  18. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

a
  19. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası: