1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık 2013 sınavı için soru - cevap tartışmaları / bilemediğiniz sorular /abc

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 25 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    cevabınız için çok teşekkür ederim nihayet bir cevap alabildim ama yanlış yazmadım kopyala yapıştır yaptım. zaten 200 cm den fazla ise 100 cm den az olmayacak şekilde ayrılır yazıyor.. o yüzden kafam çok karıştı.. yani bu şekilde bir soru gelirse tam olarak nereyi sorduğunu anlamamız lazım ..
  2. cemal karadeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43593
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çıkan yönetmelikle çocuk işçilerin çalışabileceği işler sırasıyla yazılmış. Ondan önce kesinlikle çalışamayacağı işlerde belirlenmiş. Genç işçilerinde çocuk işçilerin çalışdığı yerler dahil olmak üzere çalışabileceği işlerde yazılmış. Belirtilen bu işlerde nace kodlarına göre tehlikeli ve çok tehlikeli bir yerlerde olabilir. Önemli olan işyeri tehlikeli veya çok tehlikeli sınıfta dahi olsa verilen görevin yönetmelik kapsamındaki bir işten sayılıp sayılmadığı. Örneğin matbaa işi çok tehlikeli sınıfa giriyor. Ama burada 10 kg dan fazla olmamak kaydıyla herhangi bir nesnenin taşınması işinde çalıştırılabilir. Şu anda anlamışsınızdır herhalde.
  3. cihat ceylan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kaldırma araçlarının test yükü kaç olacak 1.5 mu 1.25 mi ? tüzük ve yönetmelikte farklı farklı heralde
  4. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende zaten o yazılanları okuduktan sonra böyle bir sonuca vardım :)) yani artık 18 miş gibi geldi :) yorum yaptım :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Kasım 2013 ---
    1.25 yönetmelik gereği
  5. Mehmet Ali Yıldırım2327 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş ekipmnları yönetmenliğine göre 1.25 olmuştur.

kaldrıma ekipmanları periyodik muayeneleri de 1 yıl unutmayalım:)))
  6. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    1-A
  7. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

kesin veriler diyor..yükün ağırlığı mevcudiyetine bağlı sabit bir niceliktir, teknikal bir tarifi bulunmuyor..teknik bilgileri veri biçiminde işveren anlatır bilgilendirilmesini sağlar; şu şekilde kavra, şu yükün özelliği böyledir yan çevirme eğer bunu bu şekilde yaparsan denge noktası kayar sonra komple devrilir sırtın incinir vb..fakat bunlar genel ve kesin veriler ve taşınabilecek her yük için( 35 kg, 40 kg yahut 53 kg) hepsi için geçerlidir..yükün ağırlığına bağlı olsaydı her bir yük için gelip ayrı ayrı anlatması teknik bilgileri vermesi mantıksız olurdu..
  8. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    Evet 1A imis
  9. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

iyi oldu, şüphe ederek tekrar etmem faydama
    oldu:)
  10. 1-a 2-a 3-a 4-c 5-b
  11. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    Kaybedersem boyle kucuk ama basit hatalardan kaybederim.dikkatli okumadim.hizli okuyup cevapladim.bu bir ders oldu.tesekkurler
  12. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

soru 5 için ;
    (4) İşveren, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde; yapılacak işlerde karşılaşılacak sağlık ve güvenlik riskleri ile ilgili yeterli bilgi ve talimatları içeren eğitimin alındığına dair belge olmaksızın, başka işyerlerinden çalışmak üzere gelen çalışanları işe başlatamaz.
  13. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    Evet dogru cvp bence
  14. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:

evet..işveren işçiyi gözü tutmamışsa haz duymamışsa eğitimini alsa dahi çalıştırmayabilir, zorunlu deil dimi
  15. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    Mesleki egitim belgesi almis olmasi gerekli, is guvenligi egitimi dgl
  16. yükümlülüğü söz konusu değil :) soruda da yükümlülük denmekte :)
  17. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    dogan: aşağıdakilerden hangileri tehlikeli hareket değildir?

1) tehlikeli yerlerde çalışmak,
    2) kusurlu alet, makine ve techizat kullanmak,
    uc) emniyetsiz çalışmak,
    4)koruyucusuz çalışmak,

a)1-2 b) 1-3 c)2-4 d) 1-4
  18. komik di mi :))) ama gerçek :))
  19. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    hıhı evet:)..3 aydır gülemiyordum
  20. ben sizin yerinizde olsam sınavda bu soru çıktığında o cevabı işaretlerim :)) zira 69 la kalırsanız ağlarsınız :))
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.