1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık 2013 sınavına nasıl hazırlanmalı ? mevzuatta nelerden sorumluyuz ?

Konusu 'Sınav Hazırlık Klavuz ve Rehberi' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18 Ağustos sınavından sonra neler değişti_01.jpg 18 Ağustos sınavından sonra neler değişti_02.jpg 18 Ağustos sınavından sonra neler değişti_03.jpg
  2. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mesajınız için çok teşekkür ederim...peki şöyle bir şey yapma şansımız var mı yeni başlayacaklar için özellikle 4857 ve 6331 numaralı kanunların ne olduğu zaten belli....yönetmelikleri çalışmamız gerekenlere göre sıralasak yani 6331 in yönetmelikleri şunlar 4857 nin kullanılan değişmemiş yönetmelikleri şunlar diye...hem kafa karışmasını gidermiş oluruz hem konuları sınırlarız hem de kasıma kadar eski yönetmeliklerin yerini yenileri aldığı zaman burdan rahatça takip edebiliriz...
  3. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yeni çıkan yönetmelikleri paylaşıyorum...

Ekli Dosyalar:

4. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  5. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Son dosyada rar şeklinde hepsi mevcut, ister işinize yarayanı indirin ister hepsini. Bunlara mutlaka çalışın, çalışalım.

Ekli Dosyalar:

6. gogora İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aslında dediğiniz gibi böyle iki başlık altında toplansa ve güncel tutulsa kafa karışıklığı giderilebilir :) hımmmm
  7. imdat pasa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    62 ile kaldım çok çalışmışdım ama soruları uzun ve yoruma dayalı görünce panik yaptım içimden çalışmak gelmiyor moralim çok bozuk
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    En kısa sürede kendinizi toparlayın. Yeniden denemelisiniz. Bu kez olacak, kendinize güvenin. Biz buradan desteğe hazırız. :)
  9. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben yönetmeliklere çalışmaya başladım. Kurs spot bilgiler adı altında 70 sayfa not göndermiş fakat önceki sınavda bu bilgilere güvenerek çalıştım kazanamadım. Bilgilerin içeriği sayısal verilerin yanında konuların özeti şeklinde bu özetlerde her felaketten sonra yeni eklemelerle yazılmış notlar. Felaket diyorum başarısız sınavlardan bahsediyorum. Forumu bi süredir takip ediyorum ve şöyle bir strateji belirledi. Elimde 19 tane yönetmelik var bunları okumaya başladım. Açıkçası kasım sınavına da sadece yönetmeliklere çalışarak hazırlanma niyetindeyim. Sizce bu yeterli olur mu?
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Olmaz.

Soruları mutlaka çözmeniz. Çözemediğiniz sorunun konusunu okumanız ve sayısal değerleri de ezberlemeniz lazım.
  11. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Ufak bi düzeltme yapalım.​
    18 Ağustos sınavından sonra neler değişti_01.jpg
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  13. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kesinlikle katılıyorum Muhammed Ali bey son derece faydalı paylaşımları var. Koray Bey'in de bahsetmiş olduğu sayısal veriler ve sorular ile ilgilide Muhammed Ali Bey in çok güzel paylaşımları var. Konuların özetleri olsun çok teşekkürler. Sonuç olarak mevzuat ve sonrasında sorular ve sayısal değerler çalışma planımı bu şeklide olacak. Emeğinize teşekkürler ellerinize sağlık.
  14. gogora İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar ben ilk defa 23 kasım sınavına gireceğim..Kursum bir kaç güne bitecek ve çalışmaya ancak o zaman başlayacağım..Öncelikle geçmiş sınav sorularına bakmayı ve soru tarzını öğrenmeyi düşünüyorum..Hangi yönetmelik hangi ilgili maddesi vs..İlk başta yönetmelik okursam sıkılabilirim çünkü :) Önce biraz alıştırma yapalım bünyeye zarar vermesin :)
  15. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ders müfredatında değişiklik varmış. Son müfredata uygun ders notları var mı
  16. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Şu meşhur müfredatı bi görebilsek :)
  17. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ders müfredatı

Ekli Dosyalar:

18. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tarım, Ormancılık ve Hayvancılık Faaliyetlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği
    Farkettiğim kadarı ile konu başlığı olarak ek sadece bu eklenmiş.
    Tabiki değişen yönetmelik ve tüzüklerin içeriğini de kontrol etmek gerekli.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Eylül 2013 ---
    Şimdi bu sınavda 69 ile kalan biri olarak elimizde eski notlarımız var. Konular gördüğüm kadarı ile tek başlık ilave var.
    Elimizdeki mevcut kurs notlarına çalışıp ilave değişen yönetmelikleri de bu notlarda düzeltirsek tamam diye düşünüyorum. Yanılmıyorumdur iğşallah.
  19. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Elimizdeki notları paylaşırsak 23 kasım da yapılacak uzmanlık sınavına hazırlanmış oluruz.
  20. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yüklemekle bitmez

Ekli Dosyalar: