1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık 2013 sınavına nasıl hazırlanmalı ? mevzuatta nelerden sorumluyuz ?

Konusu 'Sınav Hazırlık Klavuz ve Rehberi' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ek

Ekli Dosyalar:

2. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tuzugun kaldirilacagina dair bilgi vardi son durum nedir
  3. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Taslak var
  4. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ağustos ayında tüzük soruları iptal edildiğine göre bence tüzüğe çalışıp kafanızı karıştırmayın ya tamamen kaldıracakalr ya da sorup iptal edicekler her halükarda...
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    tüzük soruları iptal edilmedi.. yanlış sorular iptal edildi.
  6. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tarım, Ormancılık ve Hayvancılık Faaliyetlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği konusu yeni müfredatta yeni eklendi. Bu konuda notlar yada doküman olan varsa paylaşabilir mi
  7. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu site içerisinde bir bulduğumu bir daha bulmakta çok zorlanıyorum.
    Dün 6331 sayılı kanuna bağlı yönetmeliklerin olduğu liste vardı bugün bir türlü ulaşamıyorum.
    Hangi linkten bulurum site yöneticileri yardımcı olur mu acaba
  8. Fatma Gül ES İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16594
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

http://www.isgforum.net/threads/isgnet-mevzuat-kütüphanesi.4613/

Bunu arıyorsunuz sanırım. Konunun üst kısmından Konuyu İzle seçeneğini tıklayın, daha sonra ararken de izlediğiniz konuların arasından rahatlıkla bulabilirsiniz..

İyi çalışmalar dilerim..
  9. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet teşekkürler bunu arıyordum.
  10. safety İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48565
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu 23 kasımda olacak olan sınav C Sınıfı uzmanlık için olan sınav mıdır?
    MADDE 55 – 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun geçici 4 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
    “(2) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir.”

bu maddeye bağlı olarak B sınıfı sınavına eğitim almadan girebiliyor muyuz acaba?
  11. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arakdaşlar bir uzmanın yazısını okudum az önce..23 kasım sınavının müfredat ve sorumlu olduğumuz mevzuatı 7 ekimde kamuoyunda paylaşılacakmış.o zamana kadar mevcut belgelere çalışacağız 7 ekimde buradan tam olarak sorulacak konuları paylaşırız..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Eylül 2013 ---
    bunun açıklamasını da bilen arkadaşlardan alabilirsek iyi olur...
  12. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Herkes beklemede bunun cevabı bakanlığın yayınlayacağı yönetmelik ya da tebliğ de belli olacak. Bakanlık açıklama yapmadan konuşmamız havada kalacak.
  13. safety İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48565
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler cevabınız için kolay gelsin
  14. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Şöyle bir durum var, 18 ağustos sınavını incelerseniz içinde tüzük kelimesi geçen bütün soruların iptalini görürken, içinde tüzük kelimesi geçen ama kaynağını tüzükten almış soruların iptal edilmediğini görürsünüz.
    Şimdi bu duruma göre tüzüklere çalışmamız lazım mı, değilmi?
  15. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bün tüzük sorularının iptal edilmediğinde hataları soruların iptal edildiğinde ısrarlıyım. Resmi açıklamada hatalı soru iptali şeklindeydi. Ama inadım inat diyorsanız, tüzük çalışmayın. Ama ben tekrar girsem kesinlikle çalışırım.
  16. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ooff bu kadar sıkıntılı mı bu sınav kafam iyice karıştı.. uzaktan eğitim alıyorum şu anda ordaki slaytları okuyorum videoları izliyorum birtakım sorular var onları cevaplıyorum ki çoğu yoruma açık sorular kolay gelmişti bana ama burdaki yazıları okuyunca tüzük mevzuatlar falan bunların hepsi iyi çalışmamı gerektiriyor bide çalışıyosunuz yok tüzük değişti hadi eskisini unut yenisini çalış bu mu yani bide hukuk derside var bukadar çok şeyi ezberlememiz mi gerekiyor ya da benim gözümmü korktu ??
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hiç merak etme abartılacak bir şey yok.. sen eski soruları gör zaten anlarsın.. çalışacağın şey o kadar çok değil.
  18. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkür ederim bir nebzede olsa rahatladım :)
  19. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bende ilk notları görüce "yok ben bu kadar kendimi kasamam, bu meslek bana göre değil demiştim" 1500 sayfa not vardı. Ama istedikleri şeyler çok az.. soruları çözün sonra da her gün biraz tüzük okuyun :) ben hiç tüzük okumadan geçtim.
  20. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben 69 ile kaldım ama biraz dikkat ve konsantre olsaydım geçeceğimi şimdi görüyorum. 4 soruyu sadece okuduğumu yanlış algıladığım için tersini işaretledim. Sınav cevaplarını gizli gizli alacağım diye konsantrem bozuldu vs. Bende ders notlarına çalıştım. Geçmiş senenin sorularını artık ezberlemiştim. Kanun ve tüzük okuyamamıştım. Şuan ise ders notlarını gözden geçiriyorum, çıkardığım özetleri okuyorum ve 6331 sayolı kanun ile buna bağlı 10-15 yönetmeliği okuyarak hazırlanıyorum.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Eylül 2013 ---
    Bu işin çok zevkli olacağını tam bana göre olduğunu biliyorum ve işimle beraber yapmak istiyorum. Kesinlikle her teknik elemanın bilmesi gereken bilgiler aslında bunlar.