1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık 2013 sınavına nasıl hazırlanmalı ? mevzuatta nelerden sorumluyuz ?

Konusu 'Sınav Hazırlık Klavuz ve Rehberi' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Size katiliyorum ben agustos sinavinda kursunda yanlis yonlendirmesiyle basarisiz oldum eksigim yonetmeligi okumamam calismaya basladiktan sonra sorulmus olan sorular orada oylece duruyordu. Yonetmelik tuzuk satir satir calismaya basladim gecerim kalirim bilemem ama net olan yonetmelik ve kaldirilmayan tuzuk bu demek oluyor ki kaldirilir mi ki beklentisi yerine vakit gecirmeden calismak
  2. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Muhammed ali bey in not paylasimlari cok basarili mutlaka edinin arkadaslar saolsun yonetmelikleri tek tek paylasiyorlar fazla dagilmadan yönetmelik tuzuk cikmis sorular 4857 ve 6331 iyi hazirlanmis bir ders notu ile olur diyorum aslinda cok zor sinav degil sadece asiri dikkat konsantrasyon gerekli ben calismalarima bu sekikde saolsun siteden arkadaslarin bilgilendirmesiyle yon verdim daha saglikli ilerliyorum
  3. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    çok teşekkürler daha da rahatladım:)
  4. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    geçilmeyecek bir sınav değil...4857,6331 ve bunlara bağlı yönetmelikleri,buradaki sayısal değerleri iyi öğrenin gözünüze çarpan önemli cümleleri işaretleyin tekrar okuyun ( sınavda boşluk doldurmalar o şekilde çıkıyor) eski sınav sorularını çözün 2 ayda rahatça yapılabilecek şeyler bunlar..zaten 7 ekimde kamuoyuyla asıl müfredat paylaşılacak o zaman herkes tam fikir sahibi olacak,mesela ben tüzük çalışmıyorum çünkü ağustos ayında tüzük soruları iptal edildi,kasımda da tamamen kaldırılacak diye düşünüyorum ve diğerlerine yükleniyorum özetle burada hep bırlıkte gecıcegımıze ınanıyorum...
  5. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hangi kanun, hangi yönetmelik,hangi tüzüğe çalışmalıyız, liste olarak yazabilir misiniz. mevzuat kutüphanesinde cok madde var. bu listeye göre mevzuattan o bölümleri okuyabiliriz..kafam çok karıştı, yardımlarınız için.:eek:
  6. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar buradaki özet bilgiler işinize yarayacaktır diye düşünüyorum buradaki bilgileri okuyup yönetmelikleri tekrar okursanız burada gelmesi muhtemel ve daha önce gelmiş olan sayı değerleri ve önemli cümleler aklınızın bir köşesinde mutlaka yer edinecektir..

Ekli Dosyalar:

7. ELİF YERİŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben de sınavdan 61 aldım. şu an nerden başlayacağımı bile bilmiyorum. acayip sıkıntılıyım. daha önceki sınav sorularını gayet iyi çözüyordum fakat nasıl olduysa kazanamadım. artık fazla şansım kalmadı. kasım sınavı 2. ve son şansım. ben hala çalışmaya başlayamadım. nerden nasıl başlayacağım. o kadar çok bilgi var ki. offff offffff.......
  8. ISGendustri İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben de 68 ile kaldım.. Çıkmış sorulara baktım, kursa gittim ama fayda etmedi.. Yönetmelik çalışmaya karar verdim.. Ama nereden başlayacağımı bilemiyorum, off :( Kasım sınavı için liste olarak hangi kanun hangi tüzük hangi yönetmeliklere çalışmalıyız yardımcı olabilir misiniz? (link verirseniz çok memnun olurum) Yardımlarınız için çok teşekkür ederim..
  9. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Emre arkadasimiz 1. Sayfada yonetmelikleri paylasmis ayrica forumda mevzuat bolumu var fazlasıyla aradiklarinizi bulabilirsiniz daha once sinavlarda cikmis yonetmeliklerle baslayin mufredat aciklaninca ki az kaldi 7 ekime daha sonra calismalariniza yon verirsiniz ama şimdiden 4857 ve 6331 e baslayin ve bağlı yonetmeliklerle
  10. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bende ayni durumdayim oncelikli olarak sinavda nerelerde yanlis yapmisiniz bunun tesbiti ile baslayin sonra kendinize bir hedef belirleyin ben gunde 2 yinetmwlik hedefi belirledim ve buradan calismaya basladim sonrasinda 4857 ve 6331 ile devam edecem sonrasinda iyi hazirlanmis ders notlari bunun icin Muhammed Ali beyin 200 sayfalik ders notunu tavsiye ederim sonrasinda zaten sorular zaten bu surecte eksikleriniz kendini gosterir o konulara donus yaparsınız. Onemli olan biyerden baslamak gerisi kendiliğinden gelir ben yonetmeliklerle basladim zaten surec sizi biyere goturuyor
  11. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C sınıfı uzmanlar B sınıfına geçiş için sınav hakkı verilmesi konusunda yeni bir gelişme var mı ? Sizce Kasım sınavına yavaştan yavaştan çalışmalı mıyız ?
  12. ELİF YERİŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkür ederim önerilerinize . ben de inşallah biryerden başlarım.kolay gelsin
  13. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben bunları indiremyorum bir sıkıntı mı var acaba ? bide .docx uzantısını nasıl açıcaz?
    son birşey daha sayısal verilerin olduğu notu bulamadım link verebilirmisiniz acaba
    teşekkürler şimdiden
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Eylül 2013 ---
    burada bahsetmiş lduğunuz sayısal verilere, sorulara ve özetlere nereden ulaşabilirim link verebilirmisiniz??
    teşekkürler
  14. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu başlığın ilk sayfasına gider iseniz MUhammed Ali beyin son 3 sınava ait bilgi paylaşımlarını görebilirsiniz herbir başlığın altında tüm istediğiniz bilgiler var farklı olarak arkadaşlar devamında mevzuat paylaşımlarında yapmışlar. Sanırım yeterli olacaktır. Ayrıca değişen yönetmelikler sonucunda bilgi güncellemelerde MUhammed ALi bey tarafından açılan bir başlıkta düzeltmelerde yapılmakta. Son olarak 4857 ve 6331 mutlaka okuyun. Ben yönetmeliklerden başladım sırasıyla 4857 ve 6331 ardından sayısal ders notlarına bakacağım. Forumdaki notları indirdim yüzeysel göz gezdirdim. İçlerinde en uygun olanı çalışmaya başlayacağim. Ama öncelikle mevzuat geçen sınavı kaybetmemin tek nedeniydi. Çünkü okumadım ve ğek çok bana göre yeni kavramlar karşılaştım . Zaten çalışmaya başlayınca süreç sizi yönlendirecektir.
  15. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben denedim indirebiliyorum ama sıkıntıyı anlayamadım...word de açılır doc dosyaları..
  16. ELİF YERİŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    6331 e göre özet vardı. onu bulamıyorum. izlediğim konulara da baktım bulamadım. bilen birileri varsa yardımcı olabilir misiniz. indirmiştim fakat yanlışlıkla sildim. linki bulamıyorum. yardım lütfen....
  17. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aradığınız şey bu sayfada biraz yukarıda
    ayrıca sayısal verilerin özeti vardı bend onu bulamıorum bu başlığı tamamen inceledim ama ben yönetmelikleriden bahsetmiyorum sayısal verilerin özetinden bahsediyorum
  18. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet indirdim şimdi ama doc word de açmaya çalıştım farklı bi kodla açıyor açarken türkçe işaretli ama kodlu yazılar var
  19. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sanırım bahsettiğin sayısal veriler özeti bu dimi...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Eylül 2013 ---
    bunlar ağustos sınavını kapsayan özet bilgiler..inşallah 7 ekimde müfredat açıklanınca kasım ayı içinde böyle yararlı özet hap spot bilgiler adminlerimiz tarafından yapılır..bu konuda muhammed bey den yararlı notlar beklıyorum ağustos ayına ozen gosterıldıgı gıbı:)yıne de buradakı bılgılerı ıyı kavrayıp soruları da cozup pekıstırırsenız ben buradan 50-60 puan garantısı verıyorum arkadaşlar:))

Ekli Dosyalar:

20. ELİF YERİŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    çok çok teşekkür ederim.tam da bu bilgileri arıyordum. bu arada bişey dikkatimi çekti. bu özet kasım sınavı için iyi mi değil mi? yani açıkçası kasım için bu özetin içeriğinde köklü bir değişiklik olmaz bence. tabi bu benim düşüncem.