1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık 2013 sınavına nasıl hazırlanmalı ? mevzuatta nelerden sorumluyuz ?

Konusu 'Sınav Hazırlık Klavuz ve Rehberi' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    Bir konularına göre ayrılmış anahtar bilgiler listesinide ben paylaşayım belki edinmemişler vardır...

Ekli Dosyalar:

2. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    C sınavına girecekseniz olumsuzluğa kapılmayın benim paylaştığım hap bilgileri alın 3 defa okuyun,kimyasal, fiziksel risk etmenleri, risk analizi ,yangın ,uyarı işaretleri, kurullar,basınçlı kaplar, maden işleri,kaynak işleri,ergonomi,kaldırma araçları,elektrik. bitti gitti işte :)
  3. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    167 sayılı inşaatlarda sağlık ve güvenliğe ilişkin sözleşme İLO Sözleşmesi değilmiş,inşaatlarla ilgili sözleşme yok mu ilo yla aramızda ?
  4. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Aygün hanım, inşaat işlerine ilişkin ILO sözleşmemiz yok maalesef ... 2012 istatistiklerinde iş kazalarında inşaat sektörü şampiyon. Ne dersiniz?
  5. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınav sorusuydu,ve cevabı görünce şaşırdım ,acaba dedim sözleşmenin sayısını yanlış yazarak bilgi mi ölçüyorlar diye,bakın siz araştırmışsınız ,ilo sözleşmesi yokmuş.inşaat sektöründeki ağalar mı engelliyor bunu :(
  6. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Bu yalın gerçek karşısında yorum yapmaya bilmem gerek var mı?
  7. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba
    sınavda sorumlu olduğumuz,4857 de değişmeyen yönetmelikler hangisi.. bilgi alabilir miyiz..
  8. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    3-4-5. sayfalarda bunlardan bahsediliyor
  9. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Sn d.baştog,
    1- haftalık iş günlerine bölünemeyen çalışma süreleri yönetmeliği
    2-İş kanununa ilişkin fazla çalışma ve fazla sürelerle çalışma yönetmeliği
    3-Alt işverenlik yön.
    4-Hazırlama,tamamlama ve temizleme işleri yön.
    5-İş kanununa ilişkin çalışma süreleri yönetmeliği
    6-İşyerinde işin durdurulmasına veya işyerlerinin kapatılmasına dair yönetmelik
    umarım işinize yarar, iyi çalışmalar
  10. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    korkutmak ne kelime kalp krizi geçiricem yakında :D
  11. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sonyönetmelikler ile ilgili soru bankasında soru yok. evet korktuk vallahi..fenalık geldi artık:sinir:
  12. Nurullah ÇAKIR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Erkan hocam paylaşımlarınız gerçekten çok güzel ve değerli ellerinize sağlık. Benim sormak istediğim bir şey var paylaşımınızla ilgili, 21 Aralık sınavına 3. hak dolayısıyla giriyorum Yönetmeliklerin çıktısını alacaktım son güncel olanların arayıştaydım eğer sizinkiler en son olanlarsa indirip çıktısını alacağım ki baya bir sayfa yapıyor onun için boşa çıkarmayalım.
  13. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    muhammed bey bunlar çok önemli mi gerçekten motivasyon düşüyor :( sizin sınava nasıl hazırlanmalı konunuzda yazdığınız 41 adet yeterli değil mi??
  14. ranakalfa İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49447
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Her gün iki konu çalışıp bitirsek,tüm konular belki yetişecek gibi görünüyor.Açıkçası,zaman kalmazssa,bazı yönetmeliklere sadece yüzeysel bakabilirim sanırım.
  15. ÇİĞDEM KIRAÇÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bizede kurstakı hocalarımız öyle demişti şimdi şaştım kaldım
  16. fethi turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bakanlık her gün değişiklik yapıyor arkadaş biz nasıl yetişelim.
  17. necii necii İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bugün çalışmaya balasam yetişirmi yada yetişecek bir not varmı arkadaşalr??
  18. Turgay Aytaç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Son günlere yaklaşıyoruz ama kafama takıldı İşçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğünde sorumlu değiliz demi. Bu tüzük yürürlükten kalktı ama geçen agustostada baya bi soru vardı sonradan iptal edildi. Gerekçede net belli değildi oyüzden kafam karıştı:(
  19. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sistem düzeldimi :)
  20. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    moral bozmak gibi olmasın ama bu saatten sonra tüzük olayına girmemek lazım bence,zaten ağustosta bu soruların iptal edilmesi bizim için bir mesajtı o yüzden kafanızı bulandırmayın sınava 4 gün kala boşverin...