1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık 2013 sınav stratejisi / 40 günde hazırlık ve mevzuat

Konusu 'Sınav Hazırlık Klavuz ve Rehberi' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 10 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    21 ARALIK SINAVINA NASIL ÇALIŞMALIYIZ!_01.jpg 21 ARALIK SINAVINA NASIL ÇALIŞMALIYIZ!_02.jpg 21 ARALIK SINAVINA NASIL ÇALIŞMALIYIZ!_03.jpg 21 ARALIK SINAVINA NASIL ÇALIŞMALIYIZ!_04.jpg 21 ARALIK SINAVINA NASIL ÇALIŞMALIYIZ!_05.jpg
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Şekil….Hoş bir çalışma ve tavsiye..:)
  3. Nurullah ÇAKIR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Üstadım çok faydalı bir program hazırlamışsınız emeğinize sağlık zaten bundan daha iyisini zaten yapamayız günde 8 saat çalışmayla inşallah bu sınavı kazanırız. (18 Ağustos mağdurları)
  4. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Muhammed Ali Bey katkılarınız için çok teşekkürler. Yukarıda belirttiğiniz tüm konu başlıklarını Kanun, Yönetmelik anlamında çalışıp ( özet çıkartarak ) bitirdim.Şimdi ppt sunum v.s. den yönetmeliklerde olmayan konulara çalışıyorum.Sınava 3 hafta kala genel tekrar ve soru çözmek şeklinde programımı yaptım.
    Zaman zaman gardım düşüyor, çalışma disiplinimi kaybediyorum.. :(
    Umarım sınavda emek veren herkes başarılı olur.
  5. Süleyman Güneş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34575
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  6. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Süleyman Bey nasıl gidiyor, çalışıyor musunuz ?
  7. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    Ne kadar hızlısınız moralim çöktü birden..:)
  8. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Hızla alakası yok...Biz sizin gibi genç değiliz bi okuyunca anlama yılları uzakta kaldı...Mecburen böyle davranm ak zorundayız.Bitirdim ama ilk çalıştığım konuyu unuttum :)
    A uzman olmak için yola çıktık, işimizin zor olduğunun farkındayız..Bu anlamda çalışmak gerekiyor..Bir de ben günde 8 saat zaman ayıracak durumda değilim o nedenle erken başlayıp zamana yaydım :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2013 ---
    Moralinizi hiç bozmayın, benim 2 kez okuyup anladığımı siz bir kere okuyosunuz :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2013 ---
    Bir de bu foruma gece gece bakınca ders çalışamıyorum...Bakmasam da içim rahat etmiyor, bir şeyleri kaçıracam diye korkuyorum :)
  9. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    Teşekkür ederim yaşım için sözlerinize,fakat bende A sınıfına gireceğim ve bende de durum aynı (okuduğunu anlama yılları açısından...) sadece ne zaman arasında özeti bitirdiniz? size sınavı önceden bildirdi bakanlık galiba :) bari özetlerinizi paylaşsanız ...
    malum hayat paylaşınca güzel oluyor hazıra konanlar için :)
  10. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  11. Süleyman Güneş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34575
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Selamlar bedriye hanım.
    Fırsat buldukça çalışıyorum.konular ve içerik çok geniş olunca ilerledikçe sanki hiç bişey bilmiyor psikolojisine giriyorum.daha konuları bitiemedim ayrıca yönetmeliklere başlamadım.Muhammed Ali bey sağolsun güzel paylaşımlarda bulunuyor.elimden geldikçe takip edip paylaştıklarını incelemeye çalışıyorum
    Size maşallah diyorum.bitirmeniz iyi olmuş.artık çıkardığınız özetleri tekrar edip bol boş soru çöZmeniz gerekecek.
  12. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    okuduğunu anlamak gerçekten zor yıllar yıpratmış yaşlanıyoruz galiba :)
  13. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    günaydın,ellerinize sağlık güzel bir program hazırlamışsınız.Sınav başvurusunu internetten mi yapacağız bugün müydü?,evraklı posta ile gönderdim.
  14. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bugün
    bugünmü gönderdin filiz hanım eğer öyleyse geç kalmışşsınız
  15. Onur Onur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Muhammed Ali Bey bir şey sorabilir miyim? Bu 47 konuyu çalışırken şöyle bir sıkıntı ile karşılaşıyoruz: Bendeki sunumlar 30 sayfa ile 100 sayfa arasında değişiyor. Dolayısıyla zaman sıkıntısı oluyor. Acaba ön bilgileri okurken sizin eylül ayında yayınladığınız "47 konunun 200 sayfada özeti" dosyasını kullanabilir miyiz? O dosyadaki bilgilerle konuları bitirebilir miyiz? Eğer bunu yapabilirsek zamandan tasarruf sağlayabiliriz :) yönetmelikleri okurken de yönetmelik özetlerini mesela "Ezel Hanım"ın yayınladığı özetleri kullanarak bu işi halledebilir miyiz? Çalışma tarzımı ve çalışırken kullanacağım kaynakları tam tespit edip hemen başlamak istiyorum. Tavsiyelerinizi not aldım, teşekkürler, bizzat tatbik edeceğim :)
  16. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    bugün başvuru için son gün. bugün gönderecekler evrakları elden isggm ye götürmeliler
  17. Onur Onur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ersin hocam, bu başvuru neyle alakalı acaba? Aralık sınavıyla bir alakası yok değil mi :)
  18. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor

15 gün önce gönderdim de.internetten sınav başvuru işlemleri bugün dü galiba ama meb ve isgm sayfalarında bir şey göremeyince size sormak istedimde
  19. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    anladım bugün sınav uygulama duyurusu yayınlanması lazım ona göre başvuru işlemlerini yapıcaz sınav ücreti vs..
  20. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    teşekkürler,
    A sınıfına yükselme sınavına gireceğim.Önereceğiniz bir kitap var mı,soru bankası olarak?