1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık sınavı için güncellenmiş 48 konu özeti çikti / 01-12-2103/ sinan akduma'na teşekkürler

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Buradaki teşekkür mesajıma vatandaşın biri üşenmeyip anlamsız işaretlemiş...
    Sahiden bazı insanları anlamakta güçlük çekiyorum...
  2. gogora İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aynısı bir kaç kere bana da oldu, insanların canı sıkılıyor heralde, takılmayın :)
  3. Nurullah ÇAKIR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Muhammed bey bende bu dosyadan var sizinki 203 sayfa bendeki ise 198 sayfa daha önce indirmiştim forumdan acaba bu daha mı güncel acaba hangisi kalsın karar veremedim? teşekkürler paylaşım için ayrıca.
  4. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
  5. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    içindekilerde 50 madde var diğerinde daha az dı sanırım
    203 sayfa daha yenisi
  6. Sayfa:182 Kadın işçiler, gebe olduklarının doktor raporuyla tespitinden itibaren doğuma kadar, emziren kadın işçiler ise doğum tarihinden başlamak üzere altı ay süre ile gece postalarında çalıştırılamazlar Emziren kadın işçilerde bu süre bir yıla kadar uzatılabilir. Denilmiş yönetmeliğe göre;
    MADDE 8 – (1) Kadın çalışanlar, gebe olduklarının sağlık raporuyla tespitinden itibaren doğuma kadar geçen sürede gece çalışmaya zorlanamazlar.
    (2) Yeni doğum yapmış çalışanın doğumu izleyen bir yıl boyunca gece çalıştırılması yasaktır. Bu sürenin sonunda sağlık ve güvenlik açısından sakıncalı olduğunun sağlık raporu ile belirlendiği dönem boyunca gece çalıştırılmaz.( GEBE VEYA EMZİREN KADINLARIN ÇALIŞTIRILMA ŞARTLARIYLA EMZİRME ODALARI VE ÇOCUK BAKIM YURTLARINA DAİR YÖNETMELİK)

7. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    Sinan beyin eline sağlık. çalışması için çok teşekkür ederiz. benim ilk bakışta dikkatimi çeken SGK istatistikleri , en son 2011 yayınlanmış, Güncel olması açısından, arkadaşların başka kaynaklardan 2012 yılı SGK istatistiklerine de ulaşıp, bilgi sahibi olmalarını öneririm...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Aralık 2013 ---
    linki de aşağıda ;
    http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/kurumsal/istatistikler
  8. Nurullah ÇAKIR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Doğru karşılaştırma yaptım eskisine 44. konuda Ağır ve tehlikeli işler varken yenisinde Tehlikeli ve çok tehlikeli işler var. Ayrıca yeni bir konu daha eklenmiş yenisinde Patlayıcı Ortam. Yenisinde toplam 49 eskisinde 48 konu var. Sanırım değişiklik burda yapılmış. Ama ben sizin önerdiğiniz Semih Bozkurt un paylaşımını daha çok beğendim, forumdaki arkadaşlarda incelemişler eksik vs. sanırım bulamamışlar, sizinde tavsiyeniz üzerine ben bunun çıktısını alacağım eğer siz hala tavsiye ediyorsanız.
  9. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Sinan Akduman beye ve benzer calismalar yapan Muhammed Ali bey ve dige4 arkaaslara yurekten tesekkur ederim.
  10. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    SEMİH BEYİN NOTU TAVSİYE EDİYORUM.
  11. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    B
    Bunda komik olan nedir? Ben teşekkürümde gayet ciddiydim..
  12. Sema Hashalıcı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    55319
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    emeğinize ve ellerinize sağlık.biz okuyanlar neyse de merak ediyorum bu not çıkaran arkadaşlar inşallah kazanırsınız kesinlikle kazanmasını isterim...
  13. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    KADIN ÇALIŞANLARIN GECE POSTALARINDA ÇALIŞTIRILMA KOŞULLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    Gebelik ve analık durumunda çalıştırılma yasağı
    MADDE 9 – (1) Kadın çalışanlar, gebe olduklarının doktor raporuyla tespitinden itibaren doğuma kadar, emziren kadın çalışanlar ise doğum tarihinden başlamak üzere kendi mevzuatlarındaki hükümler saklı kalmak kaydıyla bir yıl süre ile gece postalarında çalıştırılamazlar.
    (2) Ancak emziren kadın çalışanlarda bu süre, anne veya çocuğun sağlığı açısından gerekli olduğunun işyerinde görevli işyeri hekiminden alınan raporla belgelenmesi halinde altı ay daha uzatılır.

Burada bir anlam karmaşası olmuş sanırım. Emziren kadın 1 yıla kadar gece postasında çalıştırılmıyor, doktor raporu olursa bu süre 1,5 yıla kadar çıkıyor.
  14. Mehmet YILMAZZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

notta geçen en beğendiğim yer:
    - Mikroorganizma : Tanımın içerisinde replikasyon varsa bu mikroorganizmanın
    tanımıdır.
    - hücre kültürü : Tanımın içerisinde in-vitro varsa bu hücre kültürünün tanımıdır. :)

Teşekkürler. herkese başarılar..