1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık sınavına başvuramayanlar 23 şubat sınavına başvuracak

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve bim tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ACİL DUYURU

ADLARINA ÖDENEN PRİM GÜN SAYISINA GÖRE ÜST SINIF İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI İÇİN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA SINAV BAŞVURUSU YAPAMAYANLARIN DİKKATİNE

21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan iş güvenliği uzmanlığı sınavı için prim ödeme gün sayısına göre, sınava girecek adayların Bakanlığımıza başvuruları için son gün 12 Kasım 2013 olarak bildirilmişti. Başvuru süresinin bitiminden itibaren başvuru belgeleri ve konu ile ilgili yapılan itirazlar incelenmeye alınmıştır.

Protokol gereği sınava gireceklerin listesinin 18.11.2013 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilmesi gerekmekte iken, konu ile ilgili itirazların incelenmesi ve adayların mağduriyetinin önlenebilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde sınava gireceklere ait listenin son şekli 6.12.2013 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiştir.

Prim gün sayısına göre üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı sınavı için Bakanlığımıza müracaat edenlerden Milli Eğitim Bakanlığı www.meb.gov.tr adresine girerek sınav başvurusu yapamayanlar, yapılacak incelemede itirazları haklı bulunduğu taktirde; Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmeleri devam eden ve yapılması düşünülen protokol doğrultusunda 23 Şubat 2013 tarihinde yapılacak sınava girebileceklerdir.

Kaynak:http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=basvuru_yapamayanlarin_dikkatine
  2. Brolin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    2014 bile diyememişler ne beceriksizlikse !
  3. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aynen benimde ilk gözüme takılan o oldu :cool:
  4. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Prim sayısı Şubat'a kadar dolacak olanlar örneğin Aralık sonu 1500'ü bulanlar, Şubattaki sınava müracat edebilecek mi?

Normal düşündüğümüzde evet edebilecek deriz ama burdaki duyuruya göre sanki müracatı yapmalısın ki Aralık sınavına giremesen dahi incelenip Şubat'a girebilirsin gibi.

Gelişmeleri izleyemediğim için sorumu mazur görün. Aydınlatan olursa sevinirim.
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    şubat sınavı için başvuru süresinde prim gününüz yeterli gelirse başvuru yapabilirsiniz. aynı durum mayıs sınavına başvuracaklar içinde geçerli. dediğiniz konu ilk sınav olan aralık sınavına girecekler için. yani aralık sınavına başvurup girmeyenlerin yine 2 sınav hakkı olacak.
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    son duyuru:
    21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILACAK SINAV BAŞVURULARININ 08.12.2013 PAZAR GÜNÜ SAAT 24’ E KADAR UZATILMASI DUYURUSU
    21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı” na girecek adayların Milli Eğitim Bakanlığına başvurularının 06.12.2013 tarihine kadar yapılabileceği duyurulmuştu.

Ancak, söz konusu sınava girebilmek için Bakanlığımıza başvuru yapan adayların başvuru belgelerinde ibraz etmiş oldukları prim ödeme gün sayıları ile Sosyal Güvenlik Kurumu bilgilerinin karşılaştırılmasında uyumsuzluklar tespit edildiğinden prim ödeme gün sayısına göre sınava gireceklerin listesininhazırlanmasında gecikme yaşanmıştır.

Adayların mağdur olmaması için Milli Eğitim Bakanlığına yapılacak olan sınav başvuruları 08.12.2013 Pazar günü saat 24’ e kadar uzatılmıştır.
  7. ceyhancetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    23 şubat 2014 yapılacak olan sınava 12 kasım 2013 de muracat etmeyanlae yükselme için bu sınava muracat ederek yükselme sınavına girebileceklermi. bu konu hakkında bilgisi olan aşıklarsa sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
    Şundan soruyorum benim prim gün sayım 2970 ti . Bu yüzden bu sınava başvurmadım ve a sınavına girmek için diğer yapılacak sınavı bekledim.Bir çok kişi ile konuştum 12 kasımda müracat etmeyenler bir daha yükselme sınavına giremez dediler. kafam karıştı ve çok üzüldüm bu duruma. İnşallah böyle değildir. Şubattaki sınava girebiliriz inşallah
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    torba kanun 2.8.2014 tarihine kadar geçerli, 12 kasım 2013 tarihine kadar değil. bu tarihe kadar aralık, şubat ve mayıs sınavları yapılacak. bu nedenle bu sınavlara başvuru süreleri içinde yükseltme için ayrıca başvuru alacaklar.

"Bir çok kişi ile konuştum 12 kasımda müracat etmeyenler bir daha yükselme sınavına giremez dediler. " bu birçok kişiyle bir daha görüşmeyin en azından iş güvenliği anlamında :) hatta iş güvenliği ile ilgili herhangi bir çalışma yapmamalarını önerin.