1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık sınavında başarılı olan adayların yapması gerekenler nelerdir ?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Orçun Kapçak tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yükselme sertifikası için ücret yatırabilen var mı?
  2. Çiğdem Yazgan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43669
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Az önce parayı benim adıma kimlik numaramla beraber birarkadaşım yatırdı. Kimlik numarası sisteme girildiğinde a sınıfı uzman olduğumda görünüyormuş. 413 TL yatırıldı. Bilgilerinize...
  3. nurcan çakmak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yükseltme sınavını bir yere bırakacak olursak, sadece c sınıfı olarak sınavı geçince yapmamız gereken nedir?
    parayı yatırma kısmı tamam daha sonrası ? sertifika için dilekçemi yazılacak, eğitim kurumunamı sorulacak nedir sistem..
    hiç açıklama yok
  4. Serdar Günay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu konudaki bakanlık duyurusunu paylaşabilirmisiniz?_
  5. Arkadaşlar sınıf yükselttiğimizde mevcut olan C sınıfı sertifika numaramız değişecek mi? Bilgisi olan var mı?
  6. iguresat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    EPIC SERTİFİKASYON
    3 Aralık 2013 tarihli Duyuru

Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!

Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı belge sınıfı yükseltme hakkı tanınan kişiler, ilgili Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavlarından en fazla ikisine katılabilirler.Bu hak bir belgenin kazanılması için verilmiş olup ilk sınav hakkında başarılı olanlar, yeni bir belge için sınav hakkı talebinde bulunamazlar

Ancak aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir.
    Belge sınıfı yükseltme imkanı tanıyan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan değişiklik gereği;
    ·2 Ağustos 2014 tarihine kadar iki sınav hakkı bulanan kişiler bu hakkı sadece bir belge sınıfı yükseltmek (B veya A) için kullanabilirler. Prim gün sayısı yeterli olsa dahi ikinci defa yükseltme yapamazlar.

Örnek 1: C sınıfı belge sahibi bir uzman, prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge sınavına girmeye hak kazanır.

Örnek 2: B sınıfı belgeye sahip olanlar, prim gün sayısı yeterli olduğu takdirde A sınıfı belge sınavına girebilirler.

Örnek 3: Belgesi olmayanlar ise öncelikle C sınıfı belge alırlar. Başvurdukları tarih itibariyle prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge için sınava katılabilirler.

·Kişi sınıf yükseltmek için sınav hakkını kullanıp kazanamadığı takdirde, ikinci sınav hakkını da aynı sınıf belge için kullanabilecektir. Prim gün sayısı artsa dahi bir sonraki sınavda bir başka sınıf belge sınavına başvuramaz.

· 21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda ( Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge sınıfı için kullanabilirler.
  7. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Çiğdem hanım slmlar lütfen para yatırma işlemi için detayları yazabilirmisiniz;
  8. Serdar Günay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    öncelikle teşekkürler konu hakkında ALO 170 ile konuştum durumu aktardım kesin birşey söyleyemediler ve kayıt oluşturdular. sanırım bu duyurudan haberi yok oradaki görevlinin.şu işi yönetmelikteki GEÇİÇİ 2.MADDE de belirtselermiş çok iyi olacaktı.böyle duyuru ile uğraşmazdık.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2014 ---
    evet bu konuda bilgisi olan varsa paylaşması çok faydalı olacak.
  9. onur taşçı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    53910
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bankadan bilmiyorum da ben internet bankacılığıyla yatırdım gene haberınız olsun ordan cıkıyor
  10. Çiğdem Yazgan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43669
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Merhaba Resul Bey,
    Parayı bir arkadaşım yatırdı. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'nün Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla kimlik numaram verilerek 413 TL yatırıldı. Zaten kimlik numarası verildiğinde adım soyadım ve uzmanlık bilgilerim sistemde görünmüş. Umarım yardımcı olabilmişimdir...
  11. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Ben müsait değilim ama dediğiniz şekilde arkadaşım yapmaya çalışmış olmamış.Bazı şubelerde sıkıntı olabilyor demekki.İçeriye girmiş atm den olacak demişler,atm ye bakmış öyle birşey yok.Biz biraz daha bekleyeceğiz anlaşılan.
  12. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    21 Aralıkta A ve B olanlar, para yatırma işlemlerini gerçekleştirebiliyor mu şu anda ve eğer gerçekleştirirse bunun en son süresi ne zamana kadardır , 20 Ocak 'a kadar mı ? Teşekkürler.
  13. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bence 3 Aralık tarihli bakanlık duyurusu birçok soruyu cevaplamış. En azından benim soracağım soruyu.

21 Aralık Sınavında C Belgesi almaya hak kazandım. Gemide çalıştığımdan dolayı önümüzdeki yükseltme sınavına girip giremeyeceğim belli değil. Sınava başvuru yapıp girmesem tüm hakkım gider mi diye soracaktım ki, duyurudaki;
    Örnek 3: Belgesi olmayanlar ise öncelikle C sınıfı belge alırlar. Başvurdukları tarih itibariyle prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge için sınava katılabilirler ve

· 21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda ( Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge sınıfı için kullanabilirler e

göre girebileceğimi anladım. Doğru anlamış mıyım?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2014 ---
    Bence 3 Aralık tarihli bakanlık duyurusu birçok soruyu cevaplamış. En azından benim soracağım soruyu.

21 Aralık Sınavında C Belgesi almaya hak kazandım. Gemide çalıştığımdan dolayı önümüzdeki yükseltme sınavına girip giremeyeceğim belli değil. Sınava başvuru yapıp girmesem tüm hakkım gider mi diye soracaktım ki, duyurudaki;
    Örnek 3: Belgesi olmayanlar ise öncelikle C sınıfı belge alırlar. Başvurdukları tarih itibariyle prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge için sınava katılabilirler ve

· 21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda ( Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge sınıfı için kullanabilirler e

göre girebileceğimi anladım. Doğru anlamış mıyım?
  14. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Prim gününüz yeterli olursa evet . Şubat ve Mayıstaki yükselme sınavına katılabilirsiniz.Doğru anlamışsınız.
  15. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    e devlet şifresi sıkıntısı var sımdıde sıstemde sorun varmıs calısan ınsanlarız ugrastırmasalar sasarım...
  16. Onur Dinçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    şubat 2014 yükseltme sınavında yeterli sayıda uzman kazanırsa mayıs da yapılacak sınava yükseltme başvurusu almayabilirler diye düşünüyorum. Son olarak 1 yıl içinde iki sınav hakkı şubatta tamamlanmış oluyor. Sadece bir yorum duyum değil...
  17. Çiğdem Yazgan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43669
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşım dekontun fotoğrafınıda göndermiş. Bilgiler yazıyordu. Dediğiniz gibi şubeye has bir problem olabilir. Umarım en kısa sürede hallederseniz.
  18. filiz ünal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    öğretmenim hizmet dökümünü nereden alacağım?
  19. Şahin SARIÇOBAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21613
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yükseltme sınavını kazananlar 413 yatırdıktan sonra bakanlığa evrak gönderilecekmi gönderilecekse nasıl gönderilecek bilgisi olan varmı acaba
  20. Onur Dinçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bakanıkda var zaten bütün evraklar sadece para yatacak isg katipte günceleyecekler...