1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık sınavında başarılı olan adayların yapması gerekenler nelerdir ?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Orçun Kapçak tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Şahin SARIÇOBAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21613
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bakanlığ
    Bakanlığa hiçbir ödeme evrağı dahil gitmeyecekmi? Öyleyse çok iyi
  2. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    ..

Mahkemeye gidiyoruz arkadaşlar... lütfen forumda "3 aralık duyurusuna itiraz ediyoruz" konu başlığına bakın
    FAcbookta isggm magdurlari grubunda da ayrıntıları anlattım
  3. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ

cevaplamış ama hukuğa akla mantığa aykırı cevaplamış ve geç cevaplamış.. Bütün duyurular aynı başlıkla ve sık yapılınca bu duyuru gözümden kaçtı ve B ye girdim mesela.. Şubatta 3000 doluyor ama el fatiha, suçum sınava girmiş olmak..Ve herhalde yeni A sınıfı uzmanların %95 ınden önce uzman olmak ve isg ile uğraşmak.

3 aralık duyurusunu yaptılar ama biz kasım sonunda 170 i aradığımzıda önce b ye sonra a ya girebilisniz demişlerdi..
  4. mustafa kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    prim ödeme gün sayısı B sınıfı için 1500 A sınıfı için ise 3000 gündü değil mi? herhangi bi değişiklik yapılmadı.
  5. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Aynen öyle değişiklik yok.
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Page_1-9.Jpeg

Ekli Dosyalar:

7. Onur Dinçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    erkan bey dilekçe örneği doldurma işi nereden çıktı. isg katipte yanlışlık olursa ek belge gönderilecek diyor duyuru...
  8. yaşarsalur İSGforum Üyesi

5. maddeden ne anlıyosunuz.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=23subat_yukseltme_sinavi_duyurusu

1. 5-) Kişilerin prim ödeme bilgileri SGK’dan alınacağından ve sahip olduğu belge sınıfı Genel Müdürlüğümüz kayıtlarında bulunduğundan bu bilgiler doğrultusunda listeler hazırlanacak olup söz konusu sınava girebilmek için ayrıca Genel Müdürlüğümüze belge ibraz ederek müracaat edilmesine gerek bulunmamaktadır.
    1. 5-) Kişilerin prim ödeme bilgileri SGK’dan alınacağından ve sahip olduğu belge sınıfı Genel Müdürlüğümüz kayıtlarında bulunduğundan bu bilgiler doğrultusunda listeler hazırlanacak olup söz konusu sınava girebilmek için ayrıca Genel Müdürlüğümüze belge ibraz ederek müracaat edilmesine gerek bulunmamaktadır.
  9. Onur Dinçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    23 ŞUABT SINAVINA GİRECEK ARKADAŞLARA SESLENİYORUM; 413 TL YATIRIYORSUNUZ, 22OCAK-27 OCAK ARASI İSG KATİPDEN DURUMUNUZU KONTROL EDİYORSUNUZ, GİRECEĞİNİZ SINIF İLE İLGİLİ (ÖRNEĞİN A GİRCEKSİNİZ B YAZIYOR) BİR YANLIŞLIK VARSA YİNE 27 OCAK MESAİ BİTİMİNE KADAR BELGE İBRAZ EDECEKSİNİZ...
  10. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18 mayıs 2013 sınavını kazandıktan sonra belgelerimiz 16 haziran 2013 te isgkatip te aktif hale gelmişti, yaklaşık aynı sürecin geçeceğini düşünürsek önümüzdeki hafta içinde yeni belgelerin aktif olması muhtemeldir.
  11. Alper AKAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91212
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    21 Aralık da C sınıfı İGU'yu kazandım.
    2 gün önce 170'i aradım ve cevap şu şekilde;
    20 Ocak a kadar 413TL'yi yatırıyorsunuz. Hiç bir belge, dilekçe istemiyorlar sizden. 22 Ocak'da e devletten bakıyorsunuz sınava girmek istediğiniz sınıf doğru sınıf mı diye eğer hata varsa o zaman prim gün sayısı dilekçe falan yazışmalar başlıyor 27 Ocak a kadar.
    170'in anlatması ve benim örnekleyerek soruma gelen cevap budur.
    Herkese başarılar...
  12. CANBO İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bilgilendirme için çok teşekkürler
  13. AEROL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    MEB
    [quote="filiz ünal, post: 87704, member: 2484retmenim hizmet dökümünü nereden alacağım?[/quote]
    Hocam bende ogretmenim okul muduru mebbisden dokum aldi kurum amiri olarak onayladi ayrica bulundugunuz li yada ilce milli egitim ozluk bolumunden prim gününü hesaplattirabilirsin dedi ben su anda mudur yrd. Olduğumdan ilgilenemedim hafta icinde gidip halledicem
  14. Salih GÖZEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91755
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Ocak 2014 ---
    Tam doğrusu da bu. İlk kez doğru açıklama ve devletin olanaklarıyla doğru uygulama. Sadece 413 TL yatırmak gerekiyor. 413 TL'ye tepkiler de başka bahara kaldı. Başarılar...
  15. Özgür BAYINDIR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    21 Aralıkta belgemi A sınıfına yükselttim, parayı yatırdım. 170'i arayıp ne zaman göreve başlayabileceğimi sordum. Yeni belgemi talep ettiğime dair dilekçe ile bakanlığa başvurmamın gerektiğini söylediler. Yeni belge yeni numara ile çıkacakmış.
  16. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    170 bu konuda yetkili mi ki 170 i arıyorsunuz? 170 vakti zamanda 1800 günü olan c sınava girip b olur, sonra aynu 1800 ile sınava girip a olur demiş ve herkes inanmıştı. Sonradan bakanlık resmi açıklama yapınca herkes gördüki sadecd 1 yükseltme yapılabiliyor. 170 deki kız ne bilir yükseltmeyi? 170 kriter değil.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Ocak 2014 ---
    Erkan bey; 23 şubat sınavına katılmayacakların, para yatırması gerektiğini sonrasından dilekçe göndermesi gerektiğini nerden çıkardınız? Konu ile ilgili bir resmi açıklama var mı?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Ocak 2014 ---
    Erkan bey; çok özür dilerim, tabloya yanlış bakmışım. Teşekkürler çalışmanız için.
  17. Faruk ASLAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar;
    21 Aralık yükselme sınavında başarılı olan adayların sertifika ücretlerini yatırmaları ile ilgili belirlenen bir başlama tarihi var mı. Yoksa istediğimiz zaman yatırabilir miyiz. ( Daha önceki uygulamalarda ......... tarihinden sonra yatırabilirsiniz diye duyuru yayınlanmıştı ).
  18. Abdulkadir kıvrak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    FER eğitim emek mah. galiba özel bir eğitim kurumunun duyurusunu genel bir duyuru gibi yapmışsınız. Ben 21 aralık sınavında başarılı oldum , harcı yatırdım ve isgkatip portalına girmeye çalışıyorum. 170 i aradım. Eğitim aldığım kursu aradım. Fakat net bir bilgi veremediler. Ne zaman isgkatip portalına girebilirim ? giriş için ve sözleşme yapabilmek için özel bir şifre almama gerek varmı ?(turkiye.gov.tr şifresi yeterlimidir) .
    Diğer bir sorum ; işletmeler sözleşme yapmadıkları dönemler için geçmişe dönük bir para cezası olacakmı ?
  19. Onur Dinçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    yarın açılacak sistem duyuruyu okumadınız mı
  20. hemitli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Erkan Bey merhaba,

3. sınav hakkımı kullanarak 21 Aralıkta'ki sınava katıldım ve C sınıfı İSG uzmanlığı sınavını geçtim. Ancak kurstan yükseltme sınava giremezsin dedikleri için duyuruları kaçırdım. Parayı yatırmadım... Mayıstaki yükseltme sınavına katılabilir miyim acaba?
    Cevabınız için Teşekkür ederim..