1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık sınavında başarılı olan adayların yapması gerekenler nelerdir ?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Orçun Kapçak tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Belge düzenlenmesi için ücreti yatırmalısınız. Ziraat Bankası - kurum tahsilatı - ÇSGB adına (havale olmaz)
  2. Kürşat bey teşekkürler,
    Ziraat bankası internet bankacılığından borç gözüktü, 413 tl bende yatırdım. bundan sonra belgeyi onlar göndereceklermi yoksa biz dilakçeyle talepmi edeceğiz?
  3. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

İsg katip ten takip etmeniz gerekir. Belge çok geç geliyo çünkü.
  4. n mutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metro Cash&Carry
    Arkadaşlar merhaba, ben c sınıfı iş güvenliği sınavını kazandım yükseltme sınavına girmeyeceğim kurstan aldığım bilgiye göre sınava girmeyecekseniz belge ücretini nezaman isterseniz yatırabilirsiniz demişlerdi ancak bankada ücret yatırabileceğim bir sistem görünmüyor, ben bankamatikten denediğim içinmi bu şekilde görünüyor bilginiz varmı? haftaiçi çalıştığım için bankamatikten yatırmak istedim ancak mümkün olmadı mesai saatlerinde direk bankaya gidip yatırmam gerekiyor sanırım?
    kurstlardan istediğimiz netlikte bilgi alamıyoruz herkes yükseltme sınavına odaklanmış kimse pirim gün sayısı dolmamış garibanlarla ilgilenmiyor :))
  5. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

:D ben de garibanım o zaman.
    Ben de c yim yükseltmeye girmiyorum.
    Bankadan yatırın bankamtikten değil.zaten dekont almanız gerekli.
    Ben içerden yatırdım adım gözüktü sıkıntı olmadı.
  6. n mutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metro Cash&Carry

kursun söylediği doğrumu peki zamanı yokmu, nezaman olsa yatırabilirsem yarın izin alıp bankadan yatırayım
  7. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Doğru demiş. Bizim için zaman yok.İstediğiniz zaman yatırın ben de yeni yatırdım. Acelem yoktu ama yatırdım. Aradan çıksın diye
  8. arkadaşlar ben 21 aralık da yapılan sınavda başarılı oldum sertifika ücretini yatırmama ragmen isg katip açılmamakta mukavemet göstermektedir hala 3 gün içinde ... diye şeyler diyor 0312 296 60 00 aramama ragmen kendime muhattap bulmuş değilim yapanlar nasıl yaptı lütfen yol yordam gösterir misiniz? not:dekonttaki yazıda kurum tahsilatı adı altında yapılmıştır.
  9. Tolga Hepyener İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    • Tamamı Büyük Harf Kullanımı | Üye Uyarıldı...
    23 ŞUBAT 2014 SINAV DUYURUSUNU YANLIŞ ANLAYIP PARA YATIRANLAR, BANKADAN GİRDİĞİ SINAV BİLGİSİNİ ÖĞRENİP SERTİFİKASI SANANLAR...ARKADAŞIM OKUDUĞUNU DA ANLAMIYOR BU İNSANLAR..21 ARALIK SINAVINI KAZANIP 23 ŞUBAT SINAVI İLE İLGİSİ OLMAYANLAR İÇİN HERHANGİ BİR DUYURU YAPILMAMIŞTIR. ADI ÜSTÜNDE O DUYURU "23 ŞUBAT SINAVINA GİRECEKLER" İÇİNDİR..20 OCAK'A KADAR PARA YATIRMA ŞARTI, 23 ŞUBAT SINAVI İLE İLGİLİDİR..21 ARALIK SINAVINI KAZANIP, 23 ŞUBAT SINAVI İLE İLGİSİ OLMAYANLAR İÇİN DUYURU BU HAFTA YAPILACAKTIR, RAHAT OLUN..PARA YATIRANLAR, KATİP' TE ATAMA BEKLEYENLER, BANKADAN SERTİFİKASINI ÖĞRENENLER :) NE YARATICI İNSANLAR VAR :)
  10. Onur Dinçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    21 aralık sınavını kazanan c ve yükseltme sınavını kazanan a ve b ler parasını yatırıp isg katipte aktif duruma geçti ve çoğu kişi firmalarla sözleşme bile yaptı...
  11. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar kolay gelsin. 21 aralıkta sınavı geçerek A sınıfı iş güvenliği uzmanı olmayı hak kazandım. 24.01.2014 tarihinde belge ücretimi de yatırdım. İsg katipte düzenleme yapılmamış. C sınıfı olarak gözükmekteyim. Firmalarla sözleşme yapacağım fakat yapamıyorum. Ben ne yapmalıyım bana bir yol gösterir misiniz?
  12. Arkadaşım tamam da ukala ukala konuşma da düzgün ve kesin bilgi ver... 21 aralıkta benimle sınava giren arkadaşlarımın hepsi katip sisteminde numaraları gözüküyor. ben mağduriyetimi paylaşıyorum sende kalkmışsın okuduğunuda anlamıyor bu millet diye hayıflanıyorsun eger çok gerdiyse bu konu seni yazmazsın olur biter.
  13. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Fazla takmayın arkadaşlar, herkes çok biliyor maalesef. Nedense de hep onlar konuşuyor. Ama maalesef BOŞŞŞ.
    "PARA YATIRANLAR, KATİP' TE ATAMA BEKLEYENLER, BANKADAN SERTİFİKASINI ÖĞRENENLER :)NE YARATICI İNSANLAR VAR" Sen ne yaptın? Bu yoruma bak, sokakta konuyu hiç bilmeyen birine bile sorsan bundan daha yuvarlak laflar eder. Hayır anlamadığım husus, aklı veya ağzı ishal olanlar yazsınlar ne istiyorlarsa da, başkasının ne yaptıklarından onlara ne!
    Konulara katkı sağlayan, bilgi ve emeğini esirgemeyenlere bir kez daha teşekkürler. İSG KATİP konusunda bugün aldığım haber, "bir problem var ve güncellemelerin halen devam ettiği yönünde. Yarından itibaren bankaya para yatıranlar kontrollerini yapabilirler" şeklindedir. Bilgilerinize...
  14. ağzınıza sağlık teşekkür ederim kesin ve net bilgi laf salatası olmasın ortalık
  15. mustafa bahar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67351
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    relax beyler relax :) kahrolsun baĞzı şeyler :)
  16. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Hiç üzülmeyin.Ben unutmadım ama işten güçten fırsat bulup yatıramadım..Ancak bugün yatırma imkanım oldu..Çok çok belge numaramıza ulaşmamış biraz geç olur..Üstelik benim de bir an önce belge no ulaşmam gerekiyordu, prensipte anlaşıp sözleşme için bekleyenler var..
    Neyse sağlık olsun...
    Ayrıca unutmak da çok doğal, hayat meşgalesi o kadar çok ki, hangi birine yetişeceğimizi şaşırıyoruz..
    İşlem şu: Ziraat bankası kurumsal tahsilat programından yeni belge ücreti diyorsunuz T.C. Kimlik no ile sisteme girdiklerinde A uzman olarak görünüyorsunuz..Sonra da ara ara İSG-KATİP den takip etmek gerekiyor.
    Hayırlı olsun.
  17. mustafa bahar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67351
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    "bilader" demesek :) birader diye düzeltsek... ortalığı/ortamı germesek/gerilmesek . bunu yazdım diye bana da "çemkirmesek" :)
    devlete bulaşan her iş çetrefillidir. anlaşılması anlatması bazen zor olabilir. bu manada bilgi isteyen dostlara bilenler yardımcı olsa.. malum, insan telaşa düşünce mantıklı olanı bile göremeyebiliyor. bir değil bir kaç defa daha anlatılması icap edebilir. üşenmeden kırmadan kırılmadan yardımcı olunsa... aksi halde hsyk'yı görevden alırım haberiniz ola...
    ;)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Ocak 2014 ---
    benimde aynı :) beklemedeyiz. bakanlığı arayıp sorasım var.. benden önce davranıp soran arkadaş var mı acaba?
  18. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Aydın Şahin yukarıdaki mesajımın nesini komik buldunuz söyleyin de biz de gülelim..Beni daha dün uzman olanlarla karıştırmamanızı öneririm.
  19. Tolga Hepyener İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kesinlikle haklısın da, uzmanlar ve hekimler öyle tırsak ki, herşeye razılar.. amele tutmayıp uzmanlara hatta sorumlu müdüre binadan binaya eşya taşıtan osgb ler var..kendilerine saygıları olsa yaparlar mı böyle birşeyi..inanmayan istanbul zirve osgb ye başvursun :) osgb sistemi, hem uzmanların hem de hekimlerin kökünü kurutacak sistemdir..
  20. Tolga Hepyener İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    • Tamamı Büyük Harf Kullanımı | Üye Uyarıldı...
    ÇSGB 0 312 296 60 00 VE SIRAYLA 2-1-4 'Ü TUŞLAYARAK SERTİFİKALANDIRMA SÜRECİ İLE İLGİLİ BİLGİYİ ÖĞRENEBİLİRSİN.. EN SON 27.01.2014' DE ARADIM VE BAKANLIKTAN BANA SÖYLENEN, 21 ARALIK SINAVINDA YÜKSELME SINAVINI KAZANANLAR İLE İLGİLİ HENÜZ HERHANGİ BİR DUYURU VE İŞLEM YAPILMADIĞI, İLGİLİ DUYURU VE İŞLEMLERİN BU HAFTA YAPILACAĞIDIR. ARAYIP SEN DE ÖĞRENEBİLİRSİN..BURADA BİR YERE BİR ŞEY DANIŞMADAN YORUMLAR YAZIP İNSANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRİYORLAR..