1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık sınavında başarılı olan adayların yapması gerekenler nelerdir ?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Orçun Kapçak tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Lütfen büyük harfleri kullanarak cevaplar vermeyelim..
    Bu hususa dikkat edersek sevinirim.
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Üslubunuza dikkat edin.
    Konu 21 Aralık sınavında başarılı olanların yaapması gerekenler nelerdir.
    İnsanlar sizlerin tartışmalarını çekmek zorunda değil.
    Herkes kendine yakıştığı gibi davransın lütfen.
    eğer şikayetiniz olan bir mesaj varsa lütfen konu altındaki Şikayet Et bölümünden konuyu raporlayınız.
  3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Arkadaş ne kadar terbiyesiz ve tahammulsüz insan varmış yaa... Hem bi sürü mesaj siliyorum hem bi ton prosedür uyguluyorum profillerine zaman kaybı başka birşey değil... Laftan anlamayan külhanbeyleri de var. Adamı güzelce uyarıyorsun yapma etme diye adamın taktığı yok böylelerini süresiz uzaklaştıracaksın forumdan... :sinir:
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Katılmamak elde değil.
  5. Aydın Şahin İSGforum Üyesi

Onur bey konuşmanızı beğendim, yanlış anlaşılmış! Ipadden tıkladığım için yanlış olmuş, düzelttim. Ayrıca buradakileri dün yada bügün diye de ayırmıyorum. Çalışmalarınızda esenlik ve başarılar.
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Sanırım dün uzman olanlardan birisi benim.
    Bunu duyduğuma üzüldüm doğrusu.
  7. bmelih77 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Alo 170 aradığımda sertifika ücretini yatırmam söylendi. Duyuru olmadığından bahsettiğimde siz yatırın duyuru yapılacak dendi. Bakanlığı 2 kere aradım ilkinde resmen azar işittim neden kafanıza göre iş yapıyorsunuz duyuruyu bekleyin dendi. sonra ise yatıran arkadaşların belge yükseltmelerinin yapıldığına şahit oldum. Tekrar aradım yatırın işlemler yapılacak belge duyurusu yapılacak dendi. ?????? Yahu nasıl bir sistem bu işi kim biliyor çözemedim herkes bi sinir küpü .... OSGB dolu İş güvenliği uzmanı dolu süper bir yasamız var ! iş kazaları oranı artarak devam etmekte resmi kayıtlara geçen hala bir Meslek Hastalığı kayıt artışı yok.... gene elimize yüzümüze bulaştı.....
  8. Ali Koçak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    53310
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kalan Madencilik
    21 Ocak ta sertifika ücretini yatırmama rağmen hala C sınıfı olarak görünmeye devam ediyoruz. İSG KATİP beyefendinin keyfinin yetmesini bekliyoruz.
  9. buketcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar,
    21 Aralık 20132te C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesini hak ettim.
    23 Şubatta 2014'te B sınıfı yükseltme sınavına başvurabiliyorum.
    16 gün ile A sınıfı yükseltme hakkını kaybediyorum. 3 Aralık'ta yapılan duyuruya
    göre Mayısta yapılacak olan sınavı bekleyip A sınıfı için şansımı denemeyi düşünüyordum,
    fakat Mayıs'ta yükseltme açılmayabilir gibi yorumlar okudum ve arada kaldım. Ne yapmalıyım?
    net bilgileriniz varsa paylaşır mısınız?
  10. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    İlk yapılan duyuruda 14 Ağustos 2014 tarihine kadar yapılacak olan sınavlara girilip yükseltme yapılacağından bahsediliyor. Bu durumda siz de girebilirsiniz . Mayıs ayında bir yükseltme sınavı olmasa dahi normal iş güvenliği sınavında siz yükseltme olarak girersiniz.
    Bu bilgileri kullanarak bakanlıktan net bilgiler almanızı öneririm.
    Ama yükseltme hakkınız 14 Ağustos 2014 sınavına kadar var.
  11. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Ben de ciddi ciddi yazığım bişey komik bulununca celallendim..Ayırmama konusunda haklısınız. Boynuz kulağı geçer, hele İSG konusunda daha rahat geçer. Zira aslında hepimiz yeni sayılırız. Benim kızdığım yaşımız genç (32) olunca + 40 olanlar İSG ye daha yeni girmiş olsa bile bazen biz yeni girmişiz gibi davranıp usta havalarına girip aşağlayabiliyor, bunun sizinle alakası yok tabii..

Özür dilerim kırdıysam..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Ocak 2014 ---
    Özür dilerim Sait Bey sizi kastetmedim. Sizden öğreneceğimiz şeyler çok. Sadece yaşımıza bakıp ezmeye çalışanlar var farklı platformlarda.. Yoksa kimin ne kadar bilgili olacağını bilemeyiz.. Daha dün bile uzman olsa kendini yetiştiriyorsa böyle bir kişiden bilgi öğrenmek benim için şeref olur.

Sizi kastetmemiştim ama yine de özür dilerim. Ancak uzmanlığı yeni aldığı halde sırf A aldığı için küstahlaşan varsa ben onun A sınıfını tanımam. Kendini gökkubbede görüp her konuda ahkam kesen herşeyi bildiğini sanan varsa onun da uzmanlığını tanımam. Yoksa çok kişi var A sınıfını yeni alan ama kendini geliştirmesi gerektiğini ve sonra tehlikeli sektöre atılması gerektiğini düşünenler, benim gözümde kendini bilen kişi bilge kişidir.
  12. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    "Bilge herşeyi bilmez, sadece aptallar herşeyi bilir." Afrika Atasözü
  13. Enis Savaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İSG Katipte ne kadar zaman sonra sisteme girişimiz sağlanıyor bilen var mı acaba..
  14. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bunların ne yapacağı belli olmaz. şubat'ta B için girmeseniz mayıs'ta yükseltme sınavı yapmıyoruz diyebilirler, girseniz tek hakkınız var o zaman A'ya giremezsiniz. kritik bir durum.
  15. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
  16. Tolga Hepyener İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    21 aralık yükselme sınavına girenlerdenim, sonunda isg katip te A sınıfı sertifikam onaylanmış..amma uğraştırdılar..