1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık sınavından kaç puan bekliyorsunuz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Nevin Aktaş tarafından 23 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Kanuni bir engel yok aslında bakanlığın kafasına göre yorumu bu. Eğer sınava girebiliyorsanız başvurun derim. Netice itibarı ile A sınıfı olmanıza kanuni bir engel yok. Bakanlığın işkembeden yaptığı yorum var. Tabi başvurunuz reddedilirse de işkembeden yorumlama neticesinde reddedilir.
  2. Yener Tekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    35046
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    3 ay sonra 3000 günü dolduracak işyerinden bir arkadaşımız bu sınava değil mayıstaki sınava girme tercihini kullandı sınırlama yüzünden. Bu nedenle sizde girmemiyorsunuz sanırım...
  3. pelin hekim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    c sınıfı 89
  4. gökhan çelikbaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63784
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    yeni çeltek kömür madencilik a.ş.
    böyle saçma sorular ve sınav görmedim.91 netim var ama ne işe yarar.o kadar çalıştım ama saçma sorularla basit sorularla çalışmayanda hak etmeyende belge alıyor.aldığım belgenin içine ederm.hiç bir anlamı yok bu belgenin artık.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2013 ---
    a sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiymiş.a sınıfı oldum.
  5. Serkan UÇAR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A sınıfı, 92
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Cevap anahtarına göre 81 puanım var.
    Bakalım iptaller olur mu, onun sonunda kaç olur puanımız bilemem.
    Herkese hayırlısı olsun. Bu arada Gökhan Beye de kendisine yakışmayan sözler sarfettiği için üzülüyorum. Aldığınız belgenin içine etmek yerine, sınav sonucunda belge başvurusunda bulunmayın lütfen. Madem o kadar anlamı yok, başvuruda bulunmazsınız. Bulunursanız da bu sizin bunlarıı burada neden söylediğinizi ortaya koyar.
  7. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    82 bekliyorum B sınıfı sınavına girdim.
  8. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    A sınıfı 85.
    sınavı geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ederim. Geçemeyenlere ise bu isg politikası ile yükselmeniz yada sınavı geçmeniz çok zor, değil bıkmadan tekrar deneyin derim. Soruların yoruma dayalı olması açıkçası benim gibi çok çalışamayanların işine gelmiştir. Nitekim ezber yapmadan geçilebilecek bir sınavdı. Bilgi her zaman değerlidir,gereklidir. Fakat iş tecrübesi de bir o kadar anlamlıdır. Dolayısıyla özellikle 3000 iş günü şartı koyulurken biz bu insanları tecrübeye göre bir sınıfa aday ediyorsak tecrübelere dayalı bir sınav yapalım demişler.. Yprum sorularının fazlalığını ben buna bağlıyorum.Bu uygulama yanlış yada doğru olarak farklı şekillerde savunulabilir ama netice itibariyle sınav bitmiştir,stres kalkmıştır.. Allah herkeze hayırlı işler ve sertifikasının hakkını vermesini nasip etsin...
  9. gökhan çelikbaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63784
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sait bey hiç bir zaman kötü niyetle konuşmam ama bizi işverenlerin kucağına atıyorlar farkında değilmisiniz.belgeyi alıp 500tl ye iş güvenliği uzmanlığı yaptıracaklar bize.fiyatlara neden belirli bir sınır koymuyorlar.arkadaşlar sayımızı arttırıp bizi birbirimize yedirecekler farkında değilmisiniz dönen dolaplardan.3 kuruşa bu risk alınmaz.riski iş güvenliği uzmanına yüklüyorlar.
  10. Hasan09 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    89 bekliyorum
  11. cem akol İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    96336
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ağustos sınavında çalışmamıştım 68 le kaldım..şimdi 15 gün çalıştım 82 falan bekliyorum :)
  12. Naciye Albayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91429
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    c sınıfı için girmistim.82 puan bekliyorum.
    sınav sonuçları açıklanana kadar yapmamız gereken bir şey var mı arkadaşlar?
  13. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş başvurularına başlayın bu iş kızışacak iyice
  14. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Gökhan bey. Resmen bu belgeyi her önüne gelene veriyorlar, bunun bir anlamı yok dediniz. Belgenizi alıp siz 500TL'ye iş yapmayın. Kendi çizginizi oluşturun. Benim fiyatım 10000TL deyin. Ama diğer arkadaşlarımızı ( sınır puanla belgeyi alan) ima etmek için de bu iş yapılmaz gibisinden söylemleri yakıştıramadım size sadece.
  15. Hiç çalışanla çalışmayan bir olur mu?...sonuçta sınava hazırlanmak adı altında bir çok konuda daha fazla bilgi sahibi olduk,daha fazla konuya hakimiyet sağladık önemli olan bu bilgileri hemen uygulama içinde kullanabilmek,bazı kişiler fazla çalışarak, bazı kişiler daha az çalışarak bazı kişiler hiç çalışmayarak, bu sınavı kazanmış olabilir ,ancak gerçek olan öğrendiklerini en uygun şekilde uygulayabilmek olunca sınava çalışıp hakkını vererek girenlerin sahaya 1-0 önde çıkacağını düşünüyorum..isyanın ,kötü düşüncenin hayatınızda yer almaması dileğiyle
  16. gökhan çelikbaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63784
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    yakıştır yakıştırma sokaktan geçen vatandaşı soksan 70 alırdı zaten.
  17. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Sana göre bile sokaktan geçen vatandaştan sadece 21 puan farkın varsa bir daha düşünmelisin dostum.
    Onca yıllık mühendislik eğitiminin, iş güvenliği eğitiminin ve çalışmasının 21 puan olduğunu düşünüyorsan, sen zaten yenilgiyi kabul etmişsin demektir. Kendine yakıştır, yakıştırma. :D
  18. n mutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metro Cash&Carry
    Cevaplarımı alamadım gözetmen izin vermedi :( ama hatırlıyabildiğim kadarıyla 79 gibi görünüyor

ben soruların kolay olduğunu düşünmedim bence olması gereken bu geçen sınavda c grubundan 10 a grubundan 20 soru iptal edildi bildiğim kadarıyla, o şekilde soru hazırlanması yanlıştı aslında net olması kolay olarak algılanmasına neden oldu sanırım :) zaten bitirdiğimiz bölümlere bakınca bu yapamicamız bir sınav değil, kazanan herkese hayırlı olsun
  19. filiz ünal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir sonra ki sınav şubatta mı yapılacak
  20. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınav olması gerektiği gibiydi, ben de katılıyorum. Özellikle ezbere dayalı bir sınav olmasındansa yoruma dayalı yapılması aslında bir İGU'nun çalışma ortamında yapması gereken yorumları yapıp yapamadığının analizi olmaktadır. Bilginin ezberine dayalı olan sorular ise bugün beyninizde, 3 gün sonra yok. Ezber yapmanın temelinde bu var. Sonuçta tüm yönetmelikler elimizin altında, bir yangın tüpünün ne kadar zamanda bir periyodik kontrol yaptırılması gerektiğini kaldırır kapağını okur, gerekli talimatları oluşturursun. Ama tehlikeleri yorumlayamıyorsan, senden uzman olmaz zaten. Sınava giren arkadaşlar fakülte mezunu ve basit İGU prosedürünü öğrenip uygulayabilecek yeteneğe sahip insanlar. Herkes İGU'nun temelini kursta zaten alıyor ve Ağustos sınavında özellikle yaşatılan dram sonrası sorular ile beklentiler kötüydü, buna göre herkes hazırlandı. Sorular olması gerektiği gibi gelince daha zor soru gelmesini bekleyen bazıları hayal kırıklığına uğramış olabilir tabi, ama olması gereken zaten buydu.