1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık sinav duyurusu

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve ensar adıgüzel tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. ensar adıgüzel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    SINAVIN ADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş
    Güvenliği Uzmanlığı Sınavı

SINAV ÜCRETİ

Aday; 35 (otuzbeş) TL KDV dahil sınav ücretini 22 Kasım-03 Aralık 2013 tarihlerinde; MEB Destek
    Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Başkent Şubesi,
    Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi veya Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubesinden
    herhangi birisine “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile yatıracaktır.

SINAV BAŞVURUSU

Sınava girecek aday, sınav ücretini yatırdıktan sonra sınav başvurusunu 22 Kasım-03 Aralık 2013
    tarihlerinde adayın son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafını tarattıktan sonra
    http://www.meb.gov.tr internet adresi üzerinden yapacaktır.

Adaylara ait fotoğraflı sınav giriş belgeleri; 11 Aralık 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet
    adresinden yayımlanacak, adaylar sınav giriş belgelerini bu adresten alabileceklerdir.

SINAV YERİ

ANKARA, İSTANBUL, İZMİR, ADANA ve BURSA (MEB’e bağlı ilk ve ortaöğretim okulları)
    (Sınava girecek adaylar, sınava girmek istedikleri il tercihlerini sınav başvurusu esnasında
    yapabileceklerdir.)

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ

21 Aralık 2013-Cumartesi günü, Saat: 10.00

SINAV UYGULAMASI

Sınav 110 dakika sürecek, tek oturum olarak uygulanacaktır.

Sınavda 100 soruluk çoktan seçmeli (dört seçenekli) testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı
    kullanılacaktır.

Adaylar sınava; fotoğraflı sınav giriş belgesi (11 Aralık 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr,
    adresinden alınan), özel kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile
    gireceklerdir. Fotoğraflı sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar ile cep
    telefonu yanında olan adaylar sınava alınmayacaktır.http://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2013/duyuru/IsSaglşigiIsGuvn_IsYeriHekim_Uzm.pdf
  2. serkan eraslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    e kargo gönderenlerin isimleri nerede yayınlşanacak
  3. ensar adıgüzel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  4. serkan eraslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben bunu sormuyorum prim yeterli ise b veya a grubu sınavına başlvurmak için kargo gönderdik ya b grubu sınavına girmek istiyoruz diye dilekçe ile beraber, onların girip girmeyecekleri nasıl belli olacak?
  5. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  6. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sınav duyrusu serkan bey in sorduğu sorular gibi daha bir çok soru karşısında açıklayıcı değil.malesef her zamanki gibi sanırım şöyle yapmak istiyorlar şöyle demek istiyorlar gibi tahminlerde bulunacağız yine:(.şahsi kanaatim zaten bu kadar kısa zaman içinde bu kadar başvuruyu değerlendirme şanslarının da olamayacağı yönünde idi bu yüzden başvuran ne kadar insan varsa hepsini sınava alacaklar eğer hile yapanlar varsa sınavdan sonra adrese teslim iptal yazısı gelecek.yani bu işler için onlar değil biz yorulacağız :)
  7. Mehmet Mustafa Akgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKGÜL ÇELİK END. HİZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
    170 nolu numaraya kayıt bıraktım.3 gün sonra döneceklermiş.
    Saçma geldi ya neyse.
  8. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Sınava herkes girecek 35 tl kimse için büyük para (!) değil sonuçta. Dediğiniz kısım sınav sonrası netleşecek yani aşağıdaki bölümde açıklandığı gibi:))
    Bu duyurunun 7. maddesi doğrultusunda 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan sınava girenler, başarılı olsalar dahi, daha sonra Genel Müdürlüğümüzce yapılacak incelemelerde durumları ilgili Kanun ve Yönetmelikte belirtilen hükümlere uymayanlara kesinlikle belge düzenlenemeyecek ve herhangi bir hak talep edemeyeceklerdir.
  9. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    öyle birşey belli olmayacakki. büyük ihtimal sınavu kazandıktan sonra acıp bakacaklar dosyalarınıza dogruyusa sertifikayı basarlar dogru değilse boş A4 :)

bende bakanlıgın yerinde olsam boyle yapardım neden kazanamayanlarında dosyalarını acıp inceleyimki önce kazansınlar sonra acıp bakılır :)=
  10. Mehmet Mustafa Akgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKGÜL ÇELİK END. HİZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
    Herkesten paraları toplayıp sınava hazırlatacaklar sınavı kazansanda olamadın diyecekler.
    Ülkede eğitim ile ilgili her konuda sıkıntı var.
  11. Çiğdem Yazgan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43669
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bende sözkonusu durumu eğitim aldığım OSGB'ye sormuştum. Belgeleri ve dilekçeyi gönderdik ama sınava girip girmeyeceğimiz nasıl belli olacak diye, aldığım cevap aynen dediğiniz gibi belgeleri gönderip, sınav ücretini yatırarak sınava giriyorsunuz eğer kazanırsanız ve gönderdiğini belgeler doğru ise sertifikayı alıyorsunuz. Belgelerde hata varsa sınavı geçseniz dahi sertifika alamıyorsunuz. Ayrıca belgesi doğru olan kişi sayısına karambole gönderenleri ekleyip çıkan sayı 35 TL ile çarpılırsa epey bişey çıkar herhalde! Söze gerek yok...
  12. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar ziraat bankasına sınav ücretini yatırmak için gittiğinizde görevli size t.c. numarasını soruyor sisteme giriş yapıyor sistemde sizin isminizi görürse parayı öyle alıyor hatta size soruyor a sınıfı iş güvenliği sınavımı diye sizde evet diyorsunuz zaten dekont verdiğinde üzerinde yazıyor a sınıfı sınav ücreti diye... ağustosta c sınıfına girerken aynen böyle olmuştu.bilginize
  13. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    En erken şöyle belli olacak para yatırdıktan sonra çalışma bakanlığı sayfasında fotoğraf yükleniyor sonrada sınav giriş belgesinin çıktısı alındığı sayfada hangi grupta sınava gireceğin yazıyor mesela c grubu iş g. uzmanı yada iş hekimi gibi en erken o şekilde öğrenilir.
    Yani sınav giriş belgelerinden
    zaten o belgede de düzeltme yapmak için yine bir süre verirler
  14. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ben hala buradan şunu anlamadım.
    daha önce 2kere girip başarısız olanlar elden teslim edemeyenler yani kargo ile gönderenler , nasıl emin olacağız ki ellerine ulaştı , kayda aldılar?
    benimle aynı konumda olan başka kimse yokmu?
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    şu anda elimizde tek kanıt, ptt veya kargo gönderilen evrakların alındığına dair belgelerdir, bunları saklayın.
  16. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Bu kadar yoğunlukta tek tek kişilere dönüş yapacaklarını sanmıyorum. Sınava gireceğiz, sınav sonucunda sınavı geçersek, bilgilerimiz kontrol edildikten sonra belgemizi alacağız.
  17. erdem İSGforum Üyesi

IBAN NUMARASI NEDEN YOK SINAV ÜCRETİNİ YATIRMAK İÇİN
  18. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Çünkü kurumsal tahsilat programı aracılığı ile tahsil edecekler.

ayrıca ben geçen salı BAKANLIKTA bu liste muhabbetini sordum bana verilen cevap

LİSTE FALAN OLMAYACAK SINAVA GİREN GİRECEK KAZANANLARIN BELGELERİ KONTROL EDİLECEK BEYANDA UYGUNSUZLUK VARSA BELGE DÜZENLENMEYECEK
  19. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Agustos sınavında boyle bır gundem var mıydı???
  20. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yani demek istiyorumki bi liste falan yayınlamayacak sınav listesine alınmamız konusunda dilekçe gönderdik ya bu dilekçe işleme konulduysa bankaya sınav ücretini yatırmaya gitiğinizde isminiz listede gözükecek... eğer işleme alınmamışsa listede isminiz olmayacak..