1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık sinav duyurusu

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve ensar adıgüzel tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Emre Bey, yazımdan niye rahatsız oldunuz.
  2. FEYZA UYSAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    88043
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    0312 2966683 İSGGM
  3. Alper AYSUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UTKU Madencilik & Müşavirlik Hizmetleri
    bu kadar basit...ben bakanlık çalışanı olsam ben de böyle yaparım , sınavı kazanamayan bir adayın dosyasını sınav öncesi incelemek vakit kaybı
  4. Mehmet Mustafa Akgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKGÜL ÇELİK END. HİZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
    İnsanların bu sınavlara hazırlanırken kaybedecekleri vaktin farkında mısınız?
  5. Alper AYSUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Mehmet Bey sanırım demek istediğimi tam ifade edemedim.Sizinle aynı tarafta olduğumuzdan emin olabilirsiniz demek istediğim sadece belge yükseltme sınavına girmek için başvuru yapanların prim günlerinin kontrolünün sınav sonrası yapılmasının bakanlığa vakit kazandırması açısından daha doğru olacağı yönünde.
    örneğin ben yükseltme sınavına giricem ve prim günlerim tutuyor şu aşamada bakanlık benim prim günlerimi doğru beyan edip etmediğimi kontrol etti diyelim ben sınava girip sınavı kazanamadığım da bu boşa yapılmış bir işlem olacak , sınavı kazanırsam zaten prim günlerim kontrol edilecek demek istediğim buydu
  6. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    niye zaman kaybı olsun arkadaşlar butun yonetmelikleri tekrar okuyacağız, bu zaten düzenlikli aralıklarla yapmamız gereken bir şey.. win win olarak bakın bu işe..
  7. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bence de kazandıklarımıza bakalım. Her mühendisin, teknik elemanın bilmesi gereken bilgiler bunlar. Ben bu kurslara giderken ve sınav için çalışırken çok şey öğrendim.
    Vakit kaybı olan şeyler bilgi edinmek için harcadığımız zaman değil devletin zamanında alt yapıyı oluşturmadığından kaynaklanan belirsizliklerdir diye düşünüyorum.
  8. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    evet ne güzel yaklaşım tarzı!???
    Ama kamunun çalışma mantığı ve düzeni böyle olmaz, olamaz. Bürokrasi bu tip problemlere çözüm olsun diye ortaya çıkarılmıştır. Weber bunları duyuyorsan devletin organıyla iki kere tıkla...
  9. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest

Sakın orayı da gereksiz meşgul etmeyin, arkadaşların rahatını bozmayın. Bende yanılarak 5 gün sonra ne oldu acaba müracaatımın sonucu diye arkadaşları uyandırdım. "herhangi bir sonuç çıkmamış, tekrar kayıt alalım, 3 gün sonra tekrar arayın" dediler. Hayret yahu, bu kafayla mı bu muhteremler piyasaya düzen getirecekler. Çalışma Bakanlığının öncelikle kendisine bir düzen vermesi gerekiyor sanırım. Tabii muhatap olduğumuz bu süreçte sadece bir birimdir kabul. Ancak, kaldırma araçlarında kendileri mevzuata koymuşlar "bir zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür".
  10. Mehmet Mustafa Akgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKGÜL ÇELİK END. HİZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
    Peki Alper Bey benin merak ettiğim konu şu ki benim prim gün sayım 1600 civarında ve şantiye şefliklerim olduğu için aynı anda farklı firmalar tarafından primlerim yatırıldı.
    3 sene oldu çalışmaya başlayalı fakat prim gün sayım 1600 ne yapmalıyım sizce hazırlansam mı sınava?
  11. Alper AYSUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Mehmet bey bu tip bir sorun oluşabileceğini hiç düşünmemiştim bu durumda haklısınız.Ancak şahsi fikrim bakanlık aylık prim günü sayısını daha fazla yatırılmış olsa bile 30 ile sınırlar diye düşünüyorum.İnşallah hayırlısı olur.
  12. Daha önce cevap verildi mi bilmiyorum veya göremedim sorum şu; 18 Ağustosta ilk İSG sınavına girdim başarılı olamadım daha iyi çalışıp tekrar girerim diye bu sınava çalışmadım ancak sonradan iki sınav hakkını kaybedenlere yeniden sınava girme hakkı tanındı. Eğer 21 Aralık sınavına girip başarısız olursam bende diğerlerine tanınan hakka sahipmiyim. Teşekkürler.
  13. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    maaleseffff.son hakkın
  14. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    gerçekten mi eğer aralığı kazanamazsak 3. bir hak bizlere yok mu
  15. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    C uzmanlık sınavına 2kez girmiş ancak başarılı olamayanlara 3.hak verildi.bu hakkınızı da kaybederseniz eğitim kurumları paralarınızı tekrar almak suretiyle tekrar sınav hakkına sahip olabilirsiniz.Ancak C-B sınavı kazanmışlara bir üst sınıf için bir yıl içinde bütün sınavlara girme hakkı tanındı.

16. Demek istediğimi anlamadınız galiba daha ikinci sınava girmedim ve ayrıca iki sınav hakkını kaybedenlere ağustosa kadar yapılacak tüm sınavlara girme şansı tanındı bu bizim içinde geçerli mi onu öğrenmek istemiştim.
  17. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    ikinci sınavı kazanırsan diğer hakları elde etmiş olacaksın.başarılar...
  18. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    15.8.2009 - 11.10.2013 tarihleri arasında ne zaman eğitim alınırsa alınsın iki sınavda da başarısız olanlara bir yıl içinde sonsuz sınav hakkı tanınmıştır. Daha açıkçası, 15.8.2009 tarihinden sonra eğitim almış ama o günkü yönetmeliğe göre iki sınav hakkı olduğu için başarısız olanlar şimdi eğitim almak zorunda kalacaktı. İşte bu değişiklikle iki sınav şartı ve eğitim alma şartı ortadan kalktı ve önümüzdeki bir yıl içinde yani 21.12.2013, Şubat 2014, Mayıs 2014 hatta Ağustos 2014 sınavlarının tümüne birden katılma hakkı vardır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Kasım 2013 ---
    Tuncay bey 2 sınav sonrasında başarısız olan C sınıfı adaylarına 11.10.2014'e kadar sınırsız sınava giriş hakkı verildi. üst sınıf belge alacakların ise 2.8.2014 tarihine kadar sadece 2 sınava girme hakkı var.
  19. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    teşekkürederim bizde 2.8.2014 kadar kaç sınav olursa gireceğiz.İNŞALLAH EN AZ 3 SINAV OLUR.yani ya A ya da A
  20. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Tuncay bey 2 ağustos 2014'e kadar 21 aralık 2013'ten sonra muhtemelen şubat 2014 (genel müdür böyle bir açıklama yapmıştı), mayıs 2014 sınavları yapılacak gibi gözüküyor. İnşallah 21 Aralık'ta A olup kökten işi çözeriz :)