1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralık sonrası b ve sonra a olabilirmiyiz

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve polatkaan tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. polatkaan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhabalar,

21 aralık sınavında B olup, daha sonra yapılacak sınavda prim gün sayısı tuttuğu için, A sınıfı sınavına girebilirmiyiz.( B sınıfı belgeye sahip olanlar 1800 gün prim sayısını doldurursa A sınıfı uzmanlık sınavına hak kazanırlar hükmünce)
  2. ftmkdm İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    56722
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence mümkün çünkü bu hak bir kez kullanılacak diye herhangi bir ibare yok. Bende bu şekilde yapmayı planlıyorum.
  3. polatkaan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bence mümkün olmalı çünkü son derece önemli ve gözden kaçan bir konu
  4. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Girebilirsin. Bende aynı durumdayım önce B sonra A yı alacaz allahın izniyle.
  5. engin demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone
    bende aynı durumdayım ve sizler gibi düşünüyorum.bence bakanlıkta bunu düşünmüştür böyle bir şeyi gözden kaçırmazlar.
  6. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    yani A olmak icin 3000 güne gerek yok 1800 gün yeterli tabi iki basamaklı. bunu bilerekmi yaptılar yoksa düsünemedilermi bende anlamadım ama dogru :)
  7. Bilal ÖZDEMİR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Şehir hatları
    Arkadaşlar yalnız başvuru tarihini atlamayın o tarihten sonra nasıl ikinci defa başvuracaksınız.
  8. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    21 aralık sınav sonuçları açıkladığında tekrar prim gün sayısıyla İSGGMye diğer sına girmek için başvuruda bulunuruz sanırım. Zaten diğer sınavın duyurusunda yine gündeme gelir.
  9. engin demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone
    2 ağustos 2014 e kadar açılacak sınavlara başvuru hakkımız var.(2 yi geçmemek şartıyla)
  10. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    valla bende b olduktan 3 yıl sonra
    a oluruz diye hesaplıyodum teknik olarak söylediğiniz mümkün sanırım ama . malum zırt bırt yönetmelik değişiyor belki bi sınırlama yaparlar.
  11. engin demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone

yönetmelik değişmez veya iptal edilmez ise,bu şekliyle ve b sınavını kazanırsak bir sonraki A sınavına gireriz.Allahız izniyle rahat olun:)
  12. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    inşallah hadi bakalım da, keşke sertifika paralarını yatırmadan sınavı kazanmak yeterli olsa :) daha parasını yatırdığımız sertifika elimize gelmeden ikincisinin sınavına girecez 2 ay sonrada a ya girersek bu yılın kazancı gitti ( ekonomik olarak yani :) )
  13. HALİL DOĞAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    HERKESE MERHABA! BENİM MERAK ETTİĞİM BİR KONU VAR: BU YÖNETMELİK 11.10.2013 TARİHİNDE GİRDİ. BENİM 11.08.2014 TARİHİNDE 1500 GÜNÜM DOLUYOR. YÖNETMELİK YÜRÜRLÜLÜK TARİHİ 11.10.2014 TE DOLMUYOR MU, BEN B İÇİN SINAVA GİREBİLECEK MİYİM?
    BENCE BAKANLIK YÖNETMELİKTEKİ AÇIĞI BİLEREK YAPTI. AMAÇ A VE B SINIFI UZMAN SAYISINI ARTIRMAK. NİTELİK DEĞİL NİCELİK ÖNEMLİ BAKANLIK İÇİN. ADAM ALAKASIZ İŞTE ÇALIŞIP LAF OLSUN DİYE C ALACAK. SONRA 1 YADA 2 SINAVLA A SINIFI UZMAN OLACAK. (BU İŞE EMEK VERENLER ÜZERİNE ALINMASIN.) BENCE AB DAYATMASIYLA HÜKÜMET ÇOK ACELE EDİYOR. İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIKLARININ AZALACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM. HAKKIMIZDA HAYIRLISI!!!...
  14. engin demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone
    Eğer askerlik yaptıysanız,askerlik borçlandırmasını yaparak 1500 prim günü tarihini öne çekebilirsiniz.Sıkışmamanız adına.