1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralıkta 3. kez sınava girenler

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve emre emre tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. emre emre İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar merhaba, daha önce 2 kez sınava girdim ve 70 barajını geçemedim, şimdi son yayınlanan yönetmelikle beraber 3. kez sınava girme hakkımız oldu ama bizim de bakanlığa dilekçe vermemiz gerekiyormuş, benim durumumda olan arkadaşlarım gönderdikleri dilekçe örneğini ve hangi yolla bakanlığa ulaştırdıklarını paylaşabilirler ise sevinirim. Herkese iyi günler
  2. Ahmet ALTINOK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aşağıdaki örnek olabilir mi? Kurslardan örnek dilekçe alabilenler de paylaşım yaparlarsa sevinirim.​
    Selamlar.​
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
    (Yetkilendirme Daire Başkanlığı)
    Bakanlığınızca yetkilendirilmiş eğitim kurumu olan ………………………’den ……/…../….. tarihinde C sınıfı iş güvenliği uzmanlığıtemel eğitim programını tamamladım.
    Yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre iki sınav hakkımı da kullandım ama başarılı olamadım.
    11/10/2013 tarihli ve 28792 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan değişiklikten kaynaklanan ek sınav hakkımı kullanmak istiyorum.
    Bu itibarla; İşGüvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğin Sınav hakkı başlıklı Geçici 3. maddesinden yararlanabilmem için 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınav listesine dahil edilerek talebimin kabul edildiğinin tarafıma yazılı olarak bildirilmesini saygılarımla arz ederim. ……/…./…..

ADRES: Ad-Soyad, imza ve T.C Kimlik No
  3. defne doğu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    96425
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DSİ Kamu Kurumu
    gönderemedim
  4. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    C sınıfı uzmanlık için ilk sınav hakkımı 18 Ağustos sınavında kullandım, şimdi benim 1 sınav hakkım mı kaldı yoksa istediğim kadar sınava girebilir miyim ?
  5. cihat ceylan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    salihin sorusuna ben de cevap bekliyorum.
  6. gizemce İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aynı soru benim de kafamı kurcalıyor
  7. emre emre İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

teşekkürler Ahmet bey, siz dilekçeyi gönderdiniz mi ?
  8. Naim AYYILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87171
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MEKANİK TAAHHÜT GRUBU
    Aşağıdaki adrese TC kimlik nosunu belirten bir dilekçe ve diploma örneği gönderilecek. Ben bugün yarın göndereceğim.

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı​
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü​
    Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA​

Tel: 0 312 215 50 21​

Ekli Dosyalar:

9. Ahmet ALTINOK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Daha gönderemedim işlerin yoğunluğundan. Eğitim kurumundan bilgi bekliyorum detaylar için.

Selamlar.
  10. gulden avcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kargoyla mı gönderilecek elden teslim edilmesi gerek diye söylentiler var
  11. Işıl YILMAZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ayın kaçına kadar vaktimiz var acaba birde kargo ellerine ulaşırmı ki?
  12. emre emre İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    12.11 e kadar vakit var ama bu konu hakkında hiç detaylı bilgi yok maalesef farklı eğitim kurumları farklı bilgiler vermekte 170 hattı ise ayrı bi dünyada
  13. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVLARINDA İKİ KEZ KALANLARIN BAŞVURULARI
    “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 11 Ekim 2013 tarihli ve 28792 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup, söz konusu Yönetmelik hükümleri doğrultusunda;

15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabileceklerdir.

Söz konusu adaylar; 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girebilmek için:
    12.11.2013 TARİHİ MESAİ BİTİMİNE KADAR
    (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe,lisans diploma örneği) Bakanlığa başvurmak zorundadır.

http://www.pozitifisguvenligi.com/index.php

---------------------------------------------------------------------------------------------------

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne
    (Yetkilendirme Daire Başkanlığı)

Bakanlığınızca yetkilendirilmiş eğitim kurumu olan ..................................................... .....................................................................................................Eğitim Kurumun’dan ...../...../201.... tarihinde C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programını tamamladım.
    Yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre iki sınav hakkımı da kullandım ama başarılı olamadım.

11/10/2013 tarihli ve 28792 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan değişiklikten kaynaklanan ek sınav hakkımı kullanmak istiyorum.
    Bu itibarla; İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğin Sınav hakkı başlıklı Geçici 3. maddesinden yararlanabilmem için 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınav listesine dahil edilerek talebimin kabul edildiğinin tarafıma yazılı olarak bildirilmesini saygılarımla arz ederim. ..../..../2013

Ad-Soyad :
    TC NO :
    Mesleği :
    imza :

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres :
    Telefon :
    E-mail :

Ekler :
    1- Lisans diploma örneği

.
  14. Naim AYYILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87171
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MEKANİK TAAHHÜT GRUBU
    Resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğin belirttiği şartlar :
    - 15.08.2009 tarihinden sonra eğitimini tamamlamış olmak,
    - Bu tarihten sonra yapılan sınavlardan herhangi 2'sine girip başarısız olmak.

SINAV HAKKIMI DAHA SONRA KULLANMAK İSTİYORUM DİYEN ARKADAŞLAR!
    Eğer ki 1 yıl içinde sadece 1 sınav hakkımız varsa ve bu sınav hakkını aralıkta kullanmayacaksanız yine de dilekçenizi yazıp diploma örneğini ekleyip iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğüne gönderin. Bu tür durumlarda şüphede kalmaktansa gönderin kurtulun. SONRA SINAV HAKKINIZ YANARSA TEKRAR EĞİTİM ALMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ!

BENCE 1 YIL İÇİNDE 3 SINAV HAKKIMIZ VAR DAYANAĞIM DA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ŞUBE MÜDÜRÜ SAYIN DR. ADNAN AĞIR'IN YAZILARI,

LÜTFEN OKUYUN ! ! !

http://www.resulkurt.com/?artikel,7016/
    http://www.resulkurt.com/?artikel,6986/

Dr. Adnan AĞIR :

" İşin özü şu; iş güvenliği uzmanlarının eğitimleri ilk olarak 4.1.2010 tarihinde başladı. Bu tarihten 11.10.2013 tarihine kadar geçen sürede eğitim alanların en fazla iki sınav hakkı vardı. İnsanlar bu iki sınava girdiler ve birçoğu da (her zaman olduğu gibi) kaybetti. Yapılan değişiklikle sınavı kaybeden adaylara 11.10.2014 tarihine kadar yapılacak bütün sınavlara sınır koymaksınız girme hakkı verildi. Yani, bugüne kadar yapılan sınavlara hakkı olduğu halde başvurmayan, başvurup da sınava girmeyen ya da sınava girip de başarılı olamayanlar için yeni bir hak doğdu. Bu hak, Aralık 2013, Şubat 2014 ve Mayıs 2014 sınavlarında kullanılmak zorundadır, aksi halde aşağıdaki madde hükmüne göre süre 11.10.2014 günü doluyor. "
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Ekim 2013 ---
    Kargoyla da gider elden de teslim olur. Ben kargoyla gönderdim Bayram Gürkan isminde bir görevli teslim almış.
  15. Ruşen Bekalp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

hangi adrese gönderdiniz?
  16. ylzoner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Salih beyin sorusunun cevabını bende merak ediyorum arkadaşlar. Lütfen bilen varsa yardımcı olabilir mi?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 31 Ekim 2013 ---
    3 yıl içerisinde dilediğimiz kadar sınava girebilecek miyiz?
  17. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bakanlığın yazısını tekrar tekrar okudum ve anladığım şu:

*Yükselme sınavı için girenler 1 yıl çerisinde (ekim 2014 e kadar) 2 KERE sınav hakkı var.

*Sınav hakkını kaybetmiş kişiler ( daha önce 2 kere girenler) 1 yıl çerisinde (ekim 2014 e kadar) 2 KERE sınav hakkı var.

*Sınav hakkını 1 KERE kullanan veya ilk girecek olan kişiler Kursa Katıldığı tarihden itibaren 3 YIL içinde açılan

BENCE tüm sınavlara girme hakkı var

***ÇÜNKÜ; Sadece sınav hakkını kaybeden ve yükselme sınavına girecekler için geçici madde eklenip hak verilmiş. Diğerleri için yönetmelikte sınav sayısı yok YIL sınırı var
  18. Naim AYYILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87171
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MEKANİK TAAHHÜT GRUBU
    Ruşen Bekalp bir önceki mesajımda adresi vermiştim.
  19. Onur Onur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar ben de ilk hakkımı 18 Ağustos sınavında kullandım. Şimdi Aralık sınavı, bizim son hakkımız mı, değil mi? Sağlam bilgiyi nereden öğreneceğiz? Şu anda sınava hazırlanıyorum, fakat 1 aralığa kadar kendimi hazır hissetmezsem, başvurmayacağım. İkinci hakkını kullananlar, sınava girmek için bir daha aynı eğitimi almak mecburiyetinde mi? Lütfen yardım...