1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralıkta c sınıfı belgesini alanlar yükselme sınavına girebilecekler mi

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve n.asma tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba Arkadaşlar. Ara ara bu konu konuşuldu ama yine de sormak istiyorum
    Benim gibi 21 aralık C sınavında başarılı olanlar bundan sonraki ( ŞUBAT , MAYIS, VB) yükselme sınavlarına girebilecekmiyiz ? Ne dersiniz ? Böyle bir hakkımız var mı
  2. Azah Gümüş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Addo Furniture
    21 Aralıktaki sınavda başarılı olursak hangi koşulları yerine getirmemiz gerekiyor B olabilmek için? Konu hakkında hiçbir bilgim yok kusura bakmayın sadece merakımdan soruyorum. Bugüne kadar sadece C sertifikasını almak için odaklandım da :)
  3. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    1500 gün priminiz varsa sınava başvuru hakkınız var.
  4. selami cartıllı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97706
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    memur olarak çalışanlar A sınıfı için kaç sene çalışmış olmalılar?
    14 ocak da sonuçlar açıklandıkdan sonra şubattaki sınava kadar müracatlar yetişirmi?
  5. Azah Gümüş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Addo Furniture
    1500 prim günü derken başka hiçbir şart yok mu? Bu prim gününü hangi mesleği yaparak geçirdiğimiz gibi?
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Ne iş yapmış olursanız olun, C sertifikanız varsa prim gün sayınız (doğum yada askerlik borçlanması hariç olmak üzere) 1500 günü tutuyorsa başvurabilirsiniz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Aralık 2013 ---
    A sınıfı için 3000 priminiz olması şartı var.
  7. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkür ederim bende böyle biliyordum ama emin olmak istedim.
  8. iguresat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    EPIC SERTİFİKASYON
    “Sınıflar arasıyükselme

GEÇİCİMADDE 2–(1) (C) sınıfıişgüvenliği uzmanlığıbelgesine sahip olanlardan;

a) Başvurduklarıtarihte adlarına 1500 gün primödenenler, (B) sınıfıişgüvenliği uzmanlığıbelge sınavına,

b) Başvurduklarıtarihte adlarına 3000 gün primödenenler, (A) sınıfıişgüvenliği uzmanlığıbelge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

(2) (B) sınıfıişgüvenliği uzmanlığıbelgesine sahip olanlardan;

a) Başvurduklarıtarihte adlarına 1800 gün primödenenler, (A) sınıfıişgüvenliği uzmanlığıbelge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

(3) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar Kanunun Geçici 4üncümaddesinin ikinci fıkrasının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde düzenlenecek sınavlara iki defaya mahsus girme hakkıkazanırlar. Başvuruda istenecek belgeler Bakanlıkça ilan edilir.

(4) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar, yapılacak sınavda başarılıolamadıklarıtakdirde sahip olduklarıbelge ileçalışmaya devam ederler.
  9. Erbey TEOMAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben şimdi bu sınavda B' ye hak kazandım, bu maddeye göre tekrar A için başvurabilecek miyim?

Başvurduklarıtarihte adlarına 3000 gün primödenenler, (A) sınıfıişgüvenliği uzmanlığıbelge sınavına,
    1. Maddedeki başvuru için Mayısta 3000 doluyor

2.Maddedeki başvuru için 1800 günüm dolmuş durumda
  10. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yani anladığım kadarı ile diyelim ki şubatta tekrar sınav açıldı
    O tarih itibari ile
    ssk günümüz eğer
    1500 ise B
    3000 ise A grubuna girilecek
    Fakat bu hak yani yükselme hakkı bir kere kullanılabilecek ( sınav hakkı 2 veya fazla)
  11. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    "Belge sınıfı yükseltme imkanı tanıyan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan değişiklik gereği;

2 Ağustos 2014 tarihine kadar iki sınav hakkı bulanan kişiler bu hakkı sadece bir belge sınıfı yükseltmek (B veya A) için kullanabilirler. Prim gün sayısı yeterli olsa dahi ikinci defa yükseltme yapamazlar."

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=sinav_hakki_duyurusu
  12. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Siz bir kere yükselme hakkınızı kullanmışsınız bundan dolayı başka yükselme sınav hakkınız yok
  13. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    21 Aralık C Sınavından 80-85 bekliyorum. 21 Aralık B sınavını çözdüm 78 aldım. Ben şubat ayı için başvuru yapacam inşaallah.
  14. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Her sertifika yükseltmede 300 küsür lira sertifika parası ödeniyor mu ?
  15. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet biliyors
    unuz hey şey para
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Aralık 2013 ---
    Bende 85 bekliyorum ve primim 4300 gün civarlarında
    Ama hangi sınıfa gireceğim henüz tereddütlerim var.
    Çünkü ağustos sınavı çok zordu ( 69 ile kalan biri olarak söylüyorum)
    bu sınavda tüm sınıflar için gerçeten kolaydı.
    Şüphem ve korkum acaba şubat sınavı yine elemek için mi yapılacak yani bu sınava göre zor olacak diye düşünüyorum
  16. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    :(( Ömrümüzü yedin ÇSGB
  17. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Daha bunun tadını çıkaramadan bir sonrakinin sıkıntısını yaşıyoruz şu halimize bakın yaaaa
  18. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Priminiz 3000 gün üzerindeyse direk A sınıfı sınavına alınıyorsunuz. Hangi sınıf sınavına gireceğim konusunda tereddütlerim var dediğiniz için diyorum. Bende acaba B yemi girsem diye düşünüyordum ama başvuru klavuzunda direk A çıkıyor.... Tercih hakkınız yok sıkıntı yaşamayın :)
  19. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    buda ilginç prim ödeme gün sayımız 3000aşıyorsa ve B ye girmek istiyorsak olmuyormu?
    illa A sınavıyla mı muhatap olacağız? :)
  20. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı