1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralıkta c sınıfı belgesini alanlar yükselme sınavına girebilecekler mi

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve n.asma tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Walla eminim direk A çıktı bana seçme değiştirme hakkımda yoktu... 3000 üstü direk A sınavına başvurabiliyor. Benimde 4200 lerde prim günüm.
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Siz arkadaşlarınızın seçim yaptığından emin misiniz? Tekrar sorun bence kendilerine, eğer A ya girebilecekken seçim yapmışlarsa, ben başvururken sistem hata vermiş demektir !?
  3. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Allah Allah ben B türüne girmek istiyorum yok olmaz illa A ya herro ya merro mu diyor sistem :D
  4. Yeliz ARSLAN1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    14 ocakta açıklanacaksa yükseltme başvurusu nasıl yetşecek ki??
  5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Üst sınıfa yükselirken hizmet dökümünü E-Devlet üzerinden alsak yeterli olur mu ?
  6. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    prim günümüze göre istediğimiz b veya a grup sınavını dilekçemizde belli ederek tercih edebiliyoruz
  7. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aklımda olan soru işaretine ışık tutacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. sorum şu: geçici 4. madde iptal edildi mi ? eğer edilmedi ise c sınıfı 3 sene boyunca b ye bakabiliyor neden ozaman sertifika yükseltme sınavında gereklı uzman sağlanamayacağı telaşıyla tekrar erteleme söz konusu ? yani ben şuan c sınıfıyım yani 3 sene boyunca tehlikeli guruba bakabilecek miyim yoksa bakamayacak mıyım..
  8. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Aralık 2013 ---
    3 yıl boyunca c sınıfı belgesi olanlar B sınıfına bakabilirler evet
  9. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Asıl eksik A sınıfında, B lerde A ların yerine bakabiliyor ama malesef B lerin sayısıda yetersiz. Şu anda 1,5 sene daha bir üst sınıfa bakmaya devam edebiliriz. Çünkü yasa yürürlüğe girdiğinden bu yana zaten 1,5 yıl geçti...
  10. Alper AKAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91212
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    1500 prim gün sayısında B sınıfına 3000 prim gün sayısında A sınıfına başvurabilirsiniz.
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    A sınıfı için 3000 prim günü isteniyor, şubat yükselme sınavı için ayrıca başvuru alacaklar, hizmet belgenizde göreve başlama tarihinizin ve başvuru yaptığınız gün itibarıyla son tarihin yer almasına özellikle dikkat edin.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Aralık 2013 ---
    e-devlet üzerinden barkodlu bir şekilde alın ve mükerrer, iptal, borçlanma vs. günlere dikkat edin.
  12. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ama bu hak 1 seferlik oldu ise,
    o tarihten sonra başvuranları kabul etmeyeceklerse kötü :S
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Ocak 2014 ---
    evet ben öyle yaptım
  13. murat güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91328
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    C sınavını geçtim , Şubat'ta A sınavına günüm tutuyor lakin hazırlanamayacağımı düşündüğüm için Şubat değil de bir sonrakine girmek istiyorum ... Bir sonraki tahmini ne zaman olur (sadece bir kere hakkımız var galiba yorumlardan onu anlıyorum) ve bu hak iptal olur mu o güne kadar (geçici madde) , KARARSIZIM :(
  14. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Agustosa kadar yapılacak olan yükselme sınavlarına aynı sınıf için girmek koşulu ile iki kere hakınız var var.
    Bence bilgiler taze iken sıcağı sıcağına girmekte fayda var. Süre uzadıkça stres artıyor.
  15. harun kırlangıç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar ben 21 aralık sınavından geçtim diye ümit ediyorum 14 ocakta bu sınav açıklanacak 1350 gun pirm gunum var anlaşılan 1500 olması mayıs ayının ortalarını buluyor pekala ağustos ayında bir yukselme sınavı olacak mı? ve bu sınav için başvuru dilekçe vs gibi işlemler hangi tarihte başlıyor bilen varmı?
  16. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    net olarak bilmiyorum ama eski sınav tarihlerinin standart zamanları mayıs ve aralıktı. Yoğun talep olursa ve uzman sayısında eksiklik olursa yine ek olarak açarlar gibime geliyor. Neticede bol bol para kazanıyorlar sınav ücreti, itiraz ücreti, sertifika ücreti. merak etmeyin açarlar
  17. erdal salkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    belge yükseltme hakkı 1 kereye mahsus verilmiştir.Bu haktan da yararlanabilmeniz için maksimum 2 sınava giriş hakkınız bulunmaktadır.Eğer 2 sınavdada başarısız olursanız hali hazırdaki belgenizle çalışmaya devam edeceksiniz.B BELGESİNE YÜKSELDİM BİRDAHAKİ SINAVDADA A BELGESİNE GİRME HAKKINIZ YOKTUR.
  18. defne doğu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    96425
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DSİ Kamu Kurumu
    ben de 21 aralıkda bu sınavı alıp c olursam direk a ya gireceğim. insanlar sadece 21 aralık sınavı için sınıf yükseltme var sanki bundan sonra acılacak sınavlara dahil edilmeyecekler gibi bir söylemle karşılaşıyorum. Kısacası başvuru aşamasında prim gün sayımızı belirten gerekli belgeleri bakanlık alıp inceleyecek ve sınava dahil olup a sınavına gireceğiz inşallah. A dan hiç korkmuyorum mesele sahada a nın hakkını verebilmek. ayrıca ben devlette çalıştığım için hala dışarıda iş yapabilirmiyim ona kanunlar ve yönetmelikler izin veriyor mu? Onu öğrenmek isterim.
  19. filiz ünal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şubatta kesin olarak sınav var mı?
  20. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Hiç bir şey kesin değil, 21 Aralık sınav sorularının sızdırıldığı söyleniyor. Bu nedenle, şu an için 21 Aralık sınavı bile şaibeli duruma düştü.