1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralik 2013 sinavinda a-b-c sinifi sinavlarina kaç kişi girecek?

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 4 Kasım 2013 başlatılmıştır.

?

21 ARALIK 2013'te Hangi Uzmanlık Sınıfında Sınava Gireceksiniz?

Anketin kapanma tarihi 30 Kasım 2013.
  1. A

48,4%
  2. B

23,6%
  3. C

25,2%
  4. Diğer(3. Sınav)

2,7%
  1. % 50 başarıyla 5000 kişi ...bununda bir kısmı kamuda görevli ,yine ihtiyacı karşılamayacaktır bu sayı
  2. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    alında bakanlık kendi pisliğini temizlemek için yapıyor. Çünkü sistemde a ve b olmadığı için c'ler suna baksın buna baksı diye bir sürü dengesiz yönetmelik çıkartıyor . Yani bu sınavdan sonra bakanlık aklanmış olacak. A belgesi alamayanada biz verdik sen sınaı geçeedin diyecek. :)
  3. murat mert çakıroğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63792
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    metalurji döküm izabe

bağkuru ödedim. aksi takdirde ilerleyen dönemde geriye dönük iptallerin yaşanacağını söyledi alo 170 teki abla. ve belirtilen nokta başvuruyu "ödenmiş prim günü" ile yapmaktı.
  4. Abdurrahim Çiftçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18 ağustos sınavını geçipte A sınıfı sertifika için sınava girecek kaç kişi var merak ediyorum bu prim gün sayısı yeterli olupta ağustos sınavından önce C sınıfı sertifikayı alanlardan başka kimse değildirler eminim herkese hayırlısı olsun ne diyelim...
  5. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    15-20 bin civarında A sınıfına başvuru olduğunu tahmin ediyorum... bunların büyük bir çoğunluğu çalışan olduğu için, sınava yeteri kadar çalışmaya zaman ayıramayacaklardır. dolayısıyla, başarı oranının %10-15 arası olacağını öngörürsek, 1500-2300 civarında uzman A belgesine hak kazanabilir.
    Burada bakanlığın sektördeki eksikliği gidermek ve sayıyı yüksek tutmak için sınav sorularını nispeten kolay sorma politikası devreye girer mi, girmez mi, işin püf noktası burada...
    sadece piyasada eksikliği tamamlamak adına kesinlikle böyle bir yola başvurulmamalıdır...
    iş Sağlığı ve güvenliğine yanızca genel bilgi seviyesinde hakim ve/veya 3-5 günlük, 1 haftalık hızlandırma kurslarla öğrenmeyi yeterli gören uzman arkadaşlar değil de, hem güncel mevzuat, hem de saha uygulamaları açısından tüm konuların hakkını verebilen, konusunda profesyonel anlamda yetkin ve donanımlı kişilerin A sınıfı uzman olmayı hak ettiklerinin bilincinde olmalı, yetkili ve etkili otoriteler... aksi bir durumu düşünmek bile istemiyorum...
  6. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    çalışan kesimin sınav başarısının düşük olması kesinlikle doğru bir tespit..
    kolay soru hususuna gelince, öyle olmayacağına ben eminim.. bundan taviz vereceklerini sanmıyorum..
    benim umudum, ağustos snavı gibi 20 iptalin olması :D
    zira yine tüzükten sorup iptal edecekleri hissiyatına sahibim.. yada içinde tüzük geçmeyen tüzük dayanaklı sorular olacaktır..
    ayrıca ağustos ayında kaç kişi A sınıfı olmuş ve bu 22 soru iptalinden yararlanış bilmiyorum ama, bu arkadaşların kalitesini sınavların belirlemeyeceğini düşünüyorum.
    aynen 21 aralı ksınavında A sınavını geçecekler gibi..
    endişem 1-2 sene içinde pek çok A ve B sınıfı uzmanın içeri girme ihtimali.. o aşamadan sonra sistem oturmaya başlayacaktır..
    şahsen ben A sınıfı sınavına gireceğim ama büyük konuşmayayım, çok tehlikeli sınıfta çalışmam..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Kasım 2013 ---
    bu tespit sadece tahmin olmalı.. ben daha çok giren olur düşüncesindeyim.. benimkide tahmin tabi.. :D
  7. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB BOLU BÖLGE MÜDÜRÜ
    Başarı yüzdesi %50 olmasını tahmin etmiyorum. %20 max. olur bence.
  8. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05327053067
    bizim forumda kaç kişi girecek A sınavına.net rakam var mı?sakıncası yoksa
  9. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben 18 ağustos ta c alıpta 21 aralık ta a ya girecek olanlardan birisiyim.:)
  10. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05327053067
    bende bende...8500prim günü de az değil hanii:p.hakettik mi..onu yüce devletimiz bilir.sağolasın TC..Türkiyem
  11. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05327053067
    BU SINAV ÖYLE BİR SINAV OLACAK Kİ.........KOLAY OLACAK... 2014 OCAK AYINDA BELLİ BİR UZMAN SAYISINA ÇSGB ULAŞMAK ZORUNDA..BEN BAŞARININ YÜKSEK OLACAĞINI HATTA BARAJIN BİLE DÜŞÜRÜLEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.TABİ BİR DEFALIK..
  12. bencede :)) bu yüzden bu sınav sonunda 20 bin A sınıfı piyasa da faaliyet gösterir denmiş olmasını anlamıyorum
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Kasım 2013 ---
    zannetmiyorum 18 Ağustos için de böyle yorumlar vardı ancak sınav sonuçları ortada:)
  13. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ama bakanlık c yi fazla istemiyorum b ve a ya ihtiyacı fazla aylar önce faruk çelik bi açıklama yapmıştı a sınıfı uzman sayısını 10000-15000 lere çıkaracağız demişti.bakalım görücez %40 50 başarı oranı olan bir sınav olabilir bence
  14. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB BOLU BÖLGE MÜDÜRÜ
    Arkadaşlar,

A sınavını kazanmak o kadar kolay değil. Sanırım soruları incelemediniz. Ancak birileri bütün soruları çözebiliyorsa ve 70'i garanti görebiliyorsa amenna. Çok çalışan ve bütün yönetmeliği yutabilen sayısı bence 2000 kişiyi geçmez. Tecrübesiyle ve becerisiyle 2000 kişi daha kazansa toplam A sınıfı sayısı bu sınav sonucunda 5000'i geçmez. Zaten anket yaptık. Sınav sonuçlarına göre hep birlikte değerlendiririz.
    Gönül ister ki A sınıfı sınavını herkes kazansın. Herkese sınavda başarılar dilerim Umarım her şey gönlünüzce olsun.
  15. B için bu sayılar mümkün olabilir belki ama A uzman sayısı 2000 ni zor görür bence..eğitim aldığım kurum bana bir mail atmış...13/11/2013 tarihi itibari ile İSG-KATİP te tanımlı A SINIFI 156 kişi,B SINIFI 194 ...
  16. Ozan Uyanık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar;

Ben 21 Aralıktaki yükseltme sınavı için dilekçe göndermiştim ve şimdi o tarihte beklenmeyen bir durum olmasından dolayı snava katılamayacağım, acaba sadece dilekçe vermek ile iki hakkımdan birini kullanmış durumdamı olacağım?? yada başvuru ücreti yatırmadığım için herhangi bir hak kaybı söz konusu değil midir?
  17. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ücret yatırmayıp sınav giriş belgen düzenlenmeyeceği için sorun olmaması lazım genede bakanlığı arayıp dilekçeyi iptal ettirmeyi çalışın
  18. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB BOLU BÖLGE MÜDÜRÜ
    Katılıyorum Size Ezel Hanım. Ama bir ihtimal beklentileri karşılamak için kolay geçebilir. O da ihtimal dahilinde.
  19. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05327053067
    ben çalıştım.artık tekrar aşamasındayım.epey soru da çözdüm.gerisine tevekkül edeceğim..hepimiz için hayırlısı.soru soran abiler bakalım nasıl sürpriz hazırladılar bizlere...
  20. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB BOLU BÖLGE MÜDÜRÜ
    Başarılar dilerim. Umarım ve dilerim İSG FORUM NET'in başarısı yüksek olur.