1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralik a sinifi iş güvenliği uzmanliği yükselme sinavi sorulari

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erhan Güneş tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Son yönetmelik değişikliği ile işin sınırları İl sınırları dışına çıkıyorsa sınır komşu illerde hizmet veriliyor, tuzak soru
  2. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Leq= 10*LOG10((10^(110/10) + 10^(90/10))
    Leq= 10*LOG10((10^(11) + 10^(9))
    Leq= 10*LOG10((100*10^(9) + 10^(9))
    Leq= 10*LOG10((101*10^(9))
    Leq= 10*(LOG10(101)+LOG10(10^9))
    Leq= 10*(2.004321+9)
    Leq= 110.04321
  3. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İzin ruhsatta alınmaz, hatta ilk hafriyat kazısı için Ruhsat sonrası yer teslim tutanağı alınır, ayrıca ruhsatla alakasız bir sürü kazım işi var, yani kazım öncesi olmalı...
  4. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Bu hesaba gore bu sorunun iptali gelir
    u
  5. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

LOG 10(101) = değerini küsüratlı olarak nasıl buldunuz hocam? 2.004321 yazıyor ? onun hesabı varmı
  6. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    16 dan sonrasında büyük olan değer alınır.
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Resul bey merhaba, 90 db ve 110 db iki ses kaynağının oluşturduğu toplam ses düzeyi 110,043 db yapıyor. kesin matematiksel hesaptır, yukarıda kürşat bey de hesaplamış. dediğinizde bir bakıma doğru, büyük olan ses kaynağına küçük bir fark ekleniyor, bu soru iptal olabilir.
  8. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Cevabı proaktif olan soruyu hatırlayan var mı?
  9. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    İptal edilmesinin bence hiçbir sakıncası yok arkadaşlarımızın kazanmasına faydası olacaksa da inşallah iptal olur ,ben sadece bildiğimi yazdım.
  10. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    LOG10(101)'i doğrudan hesaplamak da gerekmiyor. Nasıl yaparız?
    LOG10(101)= LOG10(100*(101/100))=LOG10(100*(1.01))=LOG10(100)+LOG10(1.01)=2+sıfır gibi bir rakam (0.0043....)
  11. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

tşk ederim hocam BENDE BİR LİSTE VAR 16 DA 0.1 eklenicek denilmiş 16 dan sonrası için her zaman büyüğü olur diye bir kanı varmıdır?bu ne kadar doğrudur birde sonuç 110.04321 diye çıkıp 110 kabul ediyorsak ozaman 16 dada 0.1 lik eklemeye gerek yokmu yuvarlak küçük rakam diye mesela 100 ve 116 da 116.1 yerine 116 mı denilcekti? yani burda virgülden sonra sıfırla başladığı içinmi yok kabul ediliyor?
  12. ld7626 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    KAMU
    yalıtkan eldivenle ilgili soru nasıldı?ben ne soruyu ne de şıkları hiç hatırlamıyorum
  13. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu gürültü hesaplı sorunun bir nebze hatalı olduğunu kabul etmek lazım. Hepimiz mühendisiz. Biliyoruz ki, 110 ile 110.0000000000001 bile eşit değil. Fakat bizim bilmediğimiz ve okumadığımız bir yerde bu fark tablosunun kullanımı ile ilgili bir ilave kural varsa, söyleyecek bir şey yok.

Eğitimlerde dersi anlatan eğitmenimize "Diyelim ki arada daha büyük fark var. O zaman nasıl hesaplayacağız?" diye sormuştum. Eğitmenimiz de o farkın ihmal edilmesi gerekecek kadar ufak olacağını söylemişti. Ben yukarıdaki hesapları sınavda hiç yapmadan 110 cevabını vermiştim. Yanılmıyorsam küsuratlı herhangi bir yanıt yoktu. Bu da soruyu hazırlayanların bizim hesap kitap yapmamızı amaçlamadıklarını, sadece bu tabloyu kavrayıp kavramadığımız veya 20 desibel daha zayıf olan gürültü kaynağının ortamdaki mevcut gürültüye katkısının ehemmiyetsiz olduğunu bilip bilmediğimizi değerlendirmeyi amaçlamış olduklarını gösteriyor.

Ayrıca tablodaki rakamların hangisini yukarıdaki formüle kayarsak tam sonuç veriyor ki? Bu kaba hesapla kullanılan bir tablo olduğuna göre, itiraz etmek zor.
  14. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Bakın ben sedece duydum ama kesinmi değilmi bilemem '' İki ses düzeyi arasındaki fark 16 nın üzerinde olursa
    büyük olan ses düzeyi hesaba katılır''.
  15. Özlem Özkara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28425
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sınav sonuçları na zaman açıklanacak acaba? Soru cevapları yayın yayınlanır herhalde.
  16. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    [​IMG] Sınav soru ve cevap anahtarları 23 Aralık 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.trinternetadreslerinde aynı zamanda yayımlanacaktır.
  17. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    14 OCAK
  18. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Ben sınav soruları ve cevap anahtarını yazmıştım.
  19. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bende sonuçların açıklanacağı tarihi yazmıştım :)
  20. Özlem Özkara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28425
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    a yükselme sınavına kaç kişinin girdiğini bilen var mı?