1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralik b sinifi iş güvenliği uzmanliği yükselme sinavi sorulari

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erhan Güneş tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hmm sallamıştım zaten tutmadı o zaman hayırlısı ile 70 olsunda üstü önemli değil.
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    bakalım yarın öğlene doğru sorular çıkar piyasaya bakarız olmadı şubat ayına kalırız
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Aralık 2013 ---
    ayrıca İSG-KATİP üzerinden mail gönderilmiş işçi kadrosu olan kamu kuruluşlarına iş güvenliği uzmanı ve hekimi olmayanlara
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aman ağzınızdan yel alsın bitsin bu işkence ama yukarıdaki bahsettiğimiz soru şaibeli bir soru iptal edilir gibime geliyor kamu 4857 657ne demek yaw öle şey mi olur açık açık diyor kanunda kamu kurumları 2016 diye 4857 657 diye ayırmamış.başka hatırladığınız soru varsa paylaşında kontrol edelim
  4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    657 de iş kazası ve meslek hastalığı tanımı yok biliyor musunuz? :)
  5. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    657 memurların kanunu değilmi onu bırakın 4857 de de yok sgk kanununda var olması lazım bide yeni 6331 de yaptılar.
  6. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    birde meskun mahalde kazı işlerinde etrafı şerit çevirmek yeterli diye bir şık vardı ben yanlış dedim buna
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet bende yanlış dedim. 10-15 arası kasıntı soru vardı.tarım orman vs hangi kanunun hangi maddesi sorusuda bunun içinde ben salladım onu 6331 6 madde diye sanırım 4857 111 miş.ne biliyim madde madde nerden bilicez o kadar kanunu avukat mıyız yahu kaldıki onlar bile ezberlemiyo.çok anlamsız hiç bir seçiciliği olmayan bir soru idi fikrimce. ne biliyim en son 6331 en son çıktı heralde bu daha kapsayıcıdır diye düşünmüştüm:)
  8. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    benim şu an ki halim

ben.jpg
    ILO vardı onu İş sağlığı ve güvenliği yaptım
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    biraz içimi döküyüm forum :)gıcık gıcık yön. lerin en kuytu köşe soruları hele beni benden etti saç baş yoldurttu o derece yani manifoltlu tüpün bilmem neyi nasıl ezberleyeceksiniz o kadar veriyi sorumu yani.onuda salladım 1 yıl dedim sonra silip 5 yıl yaptım sanırım bir yılmış:(
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    1 yıldı o
    doğal havalandırmaya geçilmeli vardı
  11. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ona arıza bildirim sistemi kurulmalı dedim havalandırma filtreleri 1 yıldı değilmi periyodik bakımı
  12. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    evet bir yıl
  13. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işveren sınav yapılmasını sağlar diyodu eğitimlerde bu dahil miydi değilmiydi
  14. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ben onu işaretledim çünkü her eğitimde sınav yapmaz yapılmaz
  15. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    destek elemanı sorusu vardı buda iptallik bir sorudur fikrimce neden mi yönetmelik yeterince açık değil o konuda iiki başlığa ayırmış ama 4 elemandan bahsediyor.soru çözerken bu konu defalar ca tartışıldı forumda şimdi 4 kişimi seçeceksiniz ki ben öyle yorumlamıştım.kimi leride iki başlığa ayırmış iki kişi diyodu ama o zaman da saçma bir durum ortaya çıkıyor yani bir kişi koruma kurtarma söndürme işinin hepsini yapması gerekiyodu bakanlık bu konuya bir tebliğ ile açıklık getirmesi gerekirken ki insanların kafası karışmıştı kalktı bunu sınavda soru olarak sordu bide.neyse en yakın cevap 2/1 di ki bende onu cevapladım ama doğru bile olsa bakanlığa bir 10 lirama mal olsada itiraz edecem bu soruya.
  16. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ben 2/2 yaptım onun tablosunu da yayınladılar bir ara ama
  17. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben tablo filan görmedim. hadi mantığını tartışalım şimdi siz diyosunuzki kalan 10 kişi için eğitim alması gereken kişi sayısı artıyor ama başta seçilmesi gereken destek elemanı kısmını artırmıysunuz.sizin mantıkla o zaman 3/2 olması gerekmezmi
  18. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi

MADDE 11 – (1) İşveren; işyerlerinde tehlike sınıflarını tespit eden Tebliğde belirlenmiş olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 30 çalışana, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 40 çalışana ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 50 çalışana kadar;

a) Arama, kurtarma ve tahliye,

b) Yangınla mücadele,

konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir. İşyerinde bunları aşan sayılarda çalışanın bulunması halinde, tehlike sınıfına göre her 30, 40 ve 50’ye kadar çalışan için birer destek elemanı daha görevlendirir.
    soruda da 60 kişi tehlikeli diyordu yanılmıyorsam
    bu yönetmeliğe göre 2/2 çıkıyor
  19. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ergül bey ben zaten biliyorum bu maddeyi ama sorulan sorunun mantığı yok birer artılır diyor nasıl artıracaksınız iki başlık için ayrı ayrı birer mi yoksa sadece bir kişi daha mı seçilecek eğer öyleyse artan o kişiyi ikyardıma neden koyup eğitim aldırtıyoruz.zaten o yönetmelik maddesinin hiç bir mantığı yok daha kimse çözemedi o maddeyi:).ne güzel binaların yangından korunma yön. de açık anlatıyodu şu şu olacak şu kadar kişi olacak vs. neden böyle arap çorbasına çevirme ihtiyacı duydular onu anlamış değilim dedimğim gibi doğru bile yapsam itiraz edecem daha kendisinin doğru düzgün anlatamadığı olayı birde soru olarak soruyor.
  20. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    yarın saat 10 dan sonra bakarız tekrar ne olmuş ne bitmiş kalacak mıyız geçecek miyiz