1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralik b sinifi iş güvenliği uzmanliği yükselme sinavi sorulari

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erhan Güneş tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar basit olan çok basitti evet ama 20 ye yakın zor soru vardı bunları yapamayınca da zaten 70 riskli oluyor. O yüzden bence çok kişinin canı yanacak yine
  2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kolay olmadığı sınavdan çıkan arkadaşların soruları hatırlayamamasından belli bence :)
    Artık geçemezsek son şansımızı Şubat için kullanırız ..sınava giren tüm arkadaşlarım umarım kazanırlar ..
  3. Fatma Kaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Soyunma odaları; kolay ulaşılacak yerde olacak. Tüzük; yönetmelikler kaldırabilir. Hamile 1-ücretsiz izin2-12 ayda. Psikolojik taciz; İşten uzaklaştırma, Fiziksel şiddet 2 şık arasında kaldım. Ergonomi-psikolojik etkenler; fiziksel-zihinsel. 8 büfe-2saat-40kg; büfe sayısı dedim ama galiba 10kg olanı seçmeliydim.
  4. seniso İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cenaze ödeneği verilmesi gibi şıklar vardı. cevap evlenecek kıza evlilik ödeneği verilmesi olacaktı ben öyle yaptım
  5. ahmetkoca35 İSGforum Üyesi

Sorular gayet kolaydı.Bilgiye dayalı çok fazla soru yoktu o yüzden kavrama gücünü ölçmeye yönelik bir sınav gibi geldi bana.Hakkımızda hayırlısı artık.İnşallah geçerizde rahatlarız :)
  6. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Soyunma odaları sorusu yanlış en az 2 dolap olamaz arkadaşlar .10 kg olarak paketler ayarlanmalı.
    Psikolojik taciz de fiziksel şiddet olayı bence doğru olmalı. Olay çünkü psikolojik olayı aşıp fiiliyata giriyor çünkü
  7. Fatma Kaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fiziksel olmayan; Toksit CO2 söndürücü; tüm yangınlarda kullanılabilir. Kaçış kapısı dikkat edikemiyecek; yangın söndürücü sayısı. Madenlerde; 50m. kavlak muayene. Pb miktarı; 0,075mg/m .20.11.2013 ISG dışında kalan 4853 50 kişi üzeri kamu dairesi.
  8. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Basınçlandırma sorusu vardı? Kaynak yaparken çıkan gazlardan değildir? TWA ? Hangisi fiziksel risk değildir? co2 özelliklerindn değildir?
  9. Fatma Kaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Soyunma odalarında 2 dolap yazıyor.Doğru biri temiz-diğeri kirli her çalışana 2 dolap??
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Aralık 2013 ---
    Basınçlandırma sorusuna ne cevap verdiniz?
  10. Gönül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    O isimde bir kaynak yok diye biliyorum. Ben de elektrik kaynağı idi sanırım eğer karıştırmıyorsam onu işaretlemiş
  11. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tüm işletmelerde değil ama kıyafetlerinin değiştirilmesi gerektiği tozlu işler gibi falan. Ayrıca tek dolap iki bölmede olabilir..
  12. Fatma Kaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    500m3 hacmindeki argon ve yakıcı arasındaki en az mesafe için ne yaptınız ?
  13. RAFET CAN KIRIKLAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34202
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    5510 madde 16 da verdikleri bütün şıklar yazıyor. ben 1-3 dedim. sanırım 1-2-3 olacak :(
  14. Gönül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

2m.
  15. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Biyolojik riskte Aşı sorusu vardı
  16. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bence dolap sorusu iptal olur.
  17. Fatma Kaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Elif hn sınava Ayhan Şahenk ortaokulunda mı girdiniz
  18. RAFET CAN KIRIKLAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34202
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yeme içmeye izin verilebilir gibi bir şey yazıyordu sanırım oydu.
  19. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hayır :) Misak-ı Milli
  20. Fatma Kaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Manifoldu periyodik kontrol; Yılda 1. Havalandırma tesisatı; 7 yılda 1 yapılır. Mekanik havalandırma çalışmıyorsa; Arıza bildirim. Patlama yapılamayacak doğru seçenek 1-2-3 hepsi(%1 metan, grizulu..)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Aralık 2013 ---
    Aşı kartlarının Türkiye iş kurumuna bildirilmesi yanlıştı