1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

21 aralik c sinifi iş güvenliği uzmanliği sinavi sorulari

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erhan Güneş tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Alper AKAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91212
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Evet ama 17 Temmuz 2013 de yönetmelik değişikliği olduğu için 17 Temmuz 2013 olmalı.
  2. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hangi kitapçıkta 71. soru? Zor soru diyeceksen A kitapçığı 86, 92 olabilir.
    Bu arada tebrik ederim.:)
  3. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    evet yazdım 86 da çok zordu..92 kolaydı ya direk D şıkkı okununca çıkıyor ben öyle yaptım..saol allah razı olsun..71 A
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Aralık 2013 ---
    A grubu A kitapçığını çözdüm...71 86 kafa gitti..71 iskeleri anlamadım..92 kolaydı...
    ilk 50 1 yanlış ikinci elli 13 yanlış yaptım..52 dk sürdü gerçekçi olsun diye tek gözümü bandaj yaptım sınav modu olsun diye..geçilirdi kolay geldi
  4. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    O şıklarda yazan kişilere iş kazası ve meslek hastalığı sigortası hükümleri uygulandığı sadece 5510 sayılı Kanunun 5. maddesinde yazıyor. Kanunun o maddeleri hiçbir ders notunda, çalışma notunda bulunmaz. Eğitim kurumlarının da anlattığı bir konu değildir. Genelde sözü edilen maddeler, iş kazası ve meslek hastalığı ile ilgili hükümlerin bulunduğu 13. ve 14. maddelerdir.
  5. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    1. hükümlülerin eğitimi sıkıntılıydı fakat bakanlık kolaylık yaptı tüm sınavlarda

2 ve 3 şıkkını verselerdi çoğu kişi çelişkiye düşecekti dimi
    sonuçta sosyal kurum meble bağıntılıdır...2 ve 3 maddelerinde milli eğitimin eğitimle desteklediği görünüyor..mantık bağından meb= sgk bağlantısı kurulabilirdi..
  6. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Esas sıkıntı şurada ki siz o yanlışa düşmemişsiniz. 5510 sayılı Kanunun o maddesini kimse bilmediğinden akıl hemen 4857 sayılı Kanunun istisnalarına kayacaktır. Tahminim çoğu kişi bu soruyu o nedenle yanlış yapmıştır. II. seçenekte çıraklar var. Bildiğiniz gibi çıraklar 4857 sayılı Kanununa tabi değildirler. Bu nedenle içinde II bulunan şıklar elenirse geriye A ve C kalıyor. II. seçenek bu nedenle elenirse soruya doğru cevap vermek zaten mümkün olmuyor.
  7. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    iyi de iş kanununu destekleyen skk idi..skksgk ise 6331 le mod aldı..bu ayrımı bilmek gerek
    71.deki jeton düştü...iskeleler en az 6 ay kontrol bakım korkunç bir rakam işverenin vicdanına kalsa 1 yıla kadar uzatır..anladım şuan...86 ya bakalım muhakeme kuramadım belki şuan düşer
  8. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    tamam düştü..ilk paragrafta zayıf elektron yüklü diyor.. proton (+) yüklüdür..betayı bilmesek de olur.. B ve D gidiyor otomatik...

sonra..foton enerjisini yayma özelliği olan ışınımlar enerji diyagramında bulunan yüksek enerjili
    x- kozmik
    ultraviole
    gama.....sırası buydu sanırım .........dalga boyları enerji seviyesi düştükçe artar

kızılötesi.........ortaseviye enerjili

radyo
    mikro
    alfa..................düşük enerjili..

zayıf fotonlu....en zayıfı gamadır... yanıt A şıkkı...ince bir fikirle çıkıyor
  9. Alper AKAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91212
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Hayır bende öyle düşündüm ama şimdi bakınca gördüm ki 17 Temmuz 2013'de yönetmelik değişikliği oldu diyor. Bu yüzden 17 Temmuz 2013'de risk değerlendirmesi yeni yönetmeliğe göre güncellenir. :(( Sınav heyecanı...
  10. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    rvydayd Bianegro arkadaşlar bende 81 alıyorum 2 soruyu hatırlamıyorum ama :) neyse şimdiden kazanan herkesi tebrik ederim
  11. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ahh seni:D..iyi seviniyorum hepimiz için iyi çalıştık ama gereksizdi çalışmamız
  12. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Ben de tebrik ederim:)
    Bizim tayfa geçti hep galiba
    menot senin kaç doğru çıktı
  13. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    A sınıfı 63 de biraz zor..menot bizden deil o:D..b ye girdi
    ama menottan 79 bekliyorum
  14. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    :D o anlamda demedim. Face de bizi soruyolardı haberiniz olsun
    Tgco bianegro
  15. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    valla bilgisayardan bir süre uzak durmaya karar verdim anca film filan izlerken açarım zaten bugün iş başı yaptım neyse kurtulduk ya ona seviniyorum o diilde risk değerlendirme bence temmuz 2019 da olacak :):):):)
  16. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

:D ben bilmem uzman oldular bizi unuttular diyolar..
    Artık soru görmek istemiyorum:)
  17. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    hıhı..45 gün kuralı vardı..yönetmelik yayımlanır..45 miydi ben mi ayarı yedim nolduysa artık..karışık eşantiyondan 75 soru vardı yapılırdı
  18. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    notlarımı zaten göz önünden kaldırdım baktıkça sinirlerim bozuldu :)
  19. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    gelsinler foruma
    ya ben faceden 18 kişiyi ihraç ettim siz de karıştınız arkadaşlar..eşitsizlik yapamazdım..
  20. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    En iyisi sahte açcan benim gibi..
    Kapatcam şimdi onu