1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

217 çalışma hakkında...

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Çağlar Orhan tarafından 19 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba,

Özel bir firmada çalışmaktayım, çalışmaya devam edeceğim aynı anda bulunduğum ildeki osgb firması belgemde ki 217 saat sürenin hepsini kullanmak istediğini söylüyor.Böyle bir şeyin mümkün olup olmadığı hususunda bilgisi olan arkadaşlar paylaşımlarınızı bekliyorum...
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Özel firmandan ayrıl o zaman osgb rahat rahat kullansın..
  3. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Erkan bey, bu de değiniz en doğrusu... bu osgb bu işin ayrılmadan olacağını iddaa ediyor... sizce olur mu
  4. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Eğer tam zamanlı çalışmakta olduğunuz işyeri izin verirse ya da sözleşmenizde buna engel olan bir durum yok ise; fazla mesai saati olan 37 saati kullanabilirsiniz.
  5. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Gamze hanım, fazla mesai olmadan 180 saatimi kullanamama konusunda bilgiyi daha önce bakanlıktan mı aldınız.Kesin cevap mıdır...Firma çok kesin konuşuyor olacağını iddaa ediyor...
  6. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Aynı anda iki yerde bulunamayacağınızı düşünürsek,ya çalışmakta olduğunuz işi yapıyorsunuzdur yada iş güvenliği uzmanlığı; en azından yasal olanı budur..(Sistem (isg-katip) 217 saati de girmenize müsade ediyor olabilir,emin değilim ama eğer sistem izin veriyorsa bile bu sistemin aktif entegre edilememiş olmasındandır.)İş güvenliği uzmanlığı ciddi sorumlulukları olan bir iş,yerinizde olsam riske girmem..
  7. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Gamze hanım, risk konusunda bende kendimi düşünüyorum...sistem buna izin veriyor mu vermiyor mu ben bunu merak ediyorum...firma ettiğini iddia ediyor.

Teşekkürler...
  8. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    İSG-katip bu işleme izin veriyor maalesef.