1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

(2250-2500 arası maaş ) +yaptığı rapor başına prim yeni başlayan uzman için uygundur.(özel sektör)

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve umitclick tarafından 31 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Gülnaz Tercan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynı konuşmalara bende maruz kaldım:)
  2. Hüsniye Akman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    hayırlısı olsun bakalım.Allah sonumuzu hayretsin:oops:
  3. Gülnaz Tercan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Onur Bey bize çok verilsin mühendis naparsa yapsın demiyorumki.Bence herkes hakettiğini almalı.Para gözetilmemeli diyorsunuzda ihtiyaçlar ne olcak peki.Tutupta bana 3 5 bin versin demiyorum zaten ama tecrüben yok al bin tl çalış çalışmıyorsan çalışan var demek hoş değil.
  4. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Keşke çok verilse. İstanbul dış hatlar yapımında çalışan arkadaşım, 6 ay boyunca 1000 tl ye çalıştı. Şimdi Enka'nın yurt dışı şantiyesinde yıllık 2milyon dolar harcama limiti var. Her ay ortalama 125bin $ çivarı isg harcaması yapıyor. 3 yıldır isgci bu arada. Bir müddet dayanılması lazım Gülnaz hanım, benim demek istediğim o.
  5. Sinem Ocak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaslar inanın biraz bekleyip iyi arastırdıgınızda buluyorsunuz bende bircok yere basvurdum 1500 verirlerse cok iyi diyen bircok işverenle restleşmek durumunda kaldım ama iyikii diyorum şimdi
  6. B_ zeynep İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şu ana kadar görüştüğüm tüm yerler sertifikasını yeni alan isg uzmanlarına 1000 -1500 veriyoruz diyorlar. iş tecrübeniz yok deyip burdan yükleniyorlar. anlaşılan birçok arkadaşıda çalışmaya böyle ikna ediyorlar:(
  7. Sinem Ocak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende mayıs sınavında aldım sertifikamı aslında onlar sizi ikna etmeden sizin onları nasıl ikna ettiğiniz önemli bence.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Temmuz 2013 ---
    hatta iş görüşmelerine buyrun hanımefendi diye başlayıp ablacım sen naptın yaa diye bitiren işverenlerde gördüm
  8. B_ zeynep İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

haklısın.Onlar beni ikna edemedi ama bende ikna edemedim. hata bir işverenle uzun bir süre konuştum ortaya atıgı tezleri çürütüm. sonunda bana hak verip haklısın da dedi.ama bu fiyata çalışan olduğunu yineledi. sonra bayramdan sonra sizinle tekrar görüşelim dedi. sonuna da ekledi biz sizi ararız.:) manidar
  9. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bencede sabır önemli ancak şu ortamda size 2000TL ve üstü verecek bir yer bulamazsınız.
    Bir yerlerden başlamanız lazım 6 ay 1250 TL den çalışın zaten çalıştıkça işi, şartları, kazanılan paraları öğrenecek ve ona göre yeni işler bakacaksınız. Sonra 1500, 2000 derken maksimum 1-2 yıl için minimum 2500 TL kazanırsınız.

Yukarda arkadaşın dediği gibi tecrübe kazanmak için biraz dayanmanız gerekecek.

ayrıca siz bekledikçe 18 Ağustotan sonra binlerce yeni uzman piyasaya dalacak. Şansınız azalmadan biryerden başlayın
  10. Sinem Ocak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kesinlikle katılmıyorum evet mutlaka sabretmemiz gerekir fakat 1200 tl den değil. bulamazsınız diye birey yok bulursunuz bunu bende cok duydum bulunuyor arkadaslar belki cok calısıcaksınız birşeylerden fedakarlık etmek durumunda kalıcaksınız ama buna sabrediceksiniz fikrimce. c sınıfı bi uzmanın 1900 un altında calısmasını dogru bulmuyorum.
  11. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sinem Hanım
    Sizinki istisna bence. Bulursanız forumda onlarca piyasada yüzlerce arkadaş o şartlarda iş arıyor bir yardımcı olun lütfen.
  12. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

tecrübe yok diye bedava mı çalışacak, böyle şey mi olur. Piyasa o kadar saldırganlaşmış ki mühendisler bile 1000 1200'e çalıştırılıyorsa asgari ücretin 1030 lira olmasını isteyen işçiler ne yapsın...

"burası güvencesiz mühendisler ülkesi, bizim değil."
  13. Sinem Ocak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    muhakkak istisnadır. tabiki referans oluyorum olurumda. ama tanımadıgım sabrına karakterine iş gücüne iletişimine eğitimine kefil olamayacağım kimseye yardımcı olamam.
  14. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

işçiler, mesela argon kaynaçıları 2500 tl alıyo, bizde argon kaynakçısı mı olalım ?
  15. red45 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Açıkcası tüm yazılanları okudum hepsinde hak verdiğim noktalar oldu amabenim fikrim tecrübe kazanılması gerektiği yönündedir. Ben okurkende para almadan sadece öğrenmek için çalıştığım gidip geldiğim işler oldu ve emin olun faydasını gördüm. Verilen maaşlar sizi ttmin etmiyor olabilr, okadar emek verdik, yorulacağız ... bumudur! diyebilirsiniz ama unutmayın alacağınız sorumluluk zaten tecrübe gerektirecektir. bunu farkettiğinizdede zaten size teklifler kendiliğinden gelecektir. O düşük paraya çalıştığınız yerde edineceğiniz tecrübe ve çevre size yeni işlerin kapısını açacaktır. Unutmayın çok ünv. mezunu var ve birçok uzman geliyor. Sizin diğerlerinden farkınız olmalı. İşveren size 2500 tl yi niye werdiğini bilmeli. Vermez değil inanın veriyorlar ama onlara bişiler sunmalısın. Tecrübe olur, ekstra sertifikalar donanımlar olur... seçilmek için o işe girmek için bunlar yok ise elinde düşük fiyat isteyenle bir tutar seni ve onun seçilme sebebi sadece düşük maaşa çalışabiliyor oluşudur. Demem o ki arkadaşlar maaş her şey değildir. Kendinize bir şeyler katmaya ve insanlara isg bilinci aşılamaya çlışın. Gerisi kendiliğinen gelir zaten;)
  16. emreçelik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C sınıfı İSG uzmanıyım ve iş aramaktayım yaklaşık 6 aydır İSG alanında çalıştım yardımcı olursanız sevinirim...
  17. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    artık argoncu mu oluruz tinerci mi orasını bilemeyecem :)
  18. Beytül YETİM İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    mutlu sona ulaşmışsınız herhalde Sinem hanım
  19. Sinem Ocak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    fikrimce mutlu bir başlangıç oldu. Son demek için henüz erken
  20. ben de bir iki gün evvel ankarada bi osgb ile görüştüm. 1200 tl maaş ilk iki ay ve daha sonra 1500 tl. 600 şubeli bir yerin işini aldık ve hemen başlamamız gerek dediler.ben de ücretin çok az olduğunu söyleyince temmuz öncesi uzmanlara 2500 tl veriliyordu ama yasa ertelenınce artık böyle cevabını aldım.banı işverenler gerçekten fırsatçılık yapıyor dikkat edin.