1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

23 şubat sınavı patladı mı ? ? ?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Ferit Yılmaz tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    21 aralık sınavında a sınıfında başarı oranı % 82 idi. söylenenlere göre başarı yüzdesi baya düşecek.
  2. cemil gül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    lpg neden oluşur ( propan+bütan ) olacaktı
  3. cemil gül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş Kazası Sıklık Hızı diye cevap olması lazım ( a grubu )
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Şubat 2014 ---
    lağım çukurlarında hayati tehlike oluşturan kimyasal madde/maddeler aşağıdakilerin hangisinde doğru verilmiştir?
    Hidrojen sülfür, Metan, Amonyak ( a grubu )
  4. cemil gül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sanırım bide kaynak işlerinde neler kullanılır ( Kanımca bütün şıkları içeren cevap doğruydu-A grubu)
    korucu giysi,kulaklık,kaynak gözlüğü..gibi
  5. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Selam Arkadaşlar,
    Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Ben B sınavına girdim ve sınav açıkçası çok zordu. Kolay diyenleri de tebrik ediyorum. Gerçekten teknik anlamda donanımlılar demekki. Bizi belki de ters köşeye yatıran şu oldu. Bir önceki sınavda mantık kullanarak bir çok sorunun doğru cevabına ulaşabiliyorduk fakat bu sınav tamamen bilgiye dayalıydı, teknik anlamda rakamsal sorular çok fazlaydı. Birbirine benzeyen şıklar çok yanıltıcıydı. Hatırlarırmış bile yoksa bumuydu ya dediğiniz bir sürü şık vardı.
  6. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Yukarda paylaştığınız sorulardan detay bilgi ağırlıklı olduğu anlaşılıyor. Yukarıdaki sorular 21 aralıkta gelseydi, başarı galiba %30 seviyelerine inerdi sanırım.
  7. gökhan çelikbaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63784
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    yeni çeltek kömür madencilik a.ş.
    arkadaşlar sınav kolaymış çalışsaydınız keşke.ben diyer formdan çıkanları gördüğüme göre söylüyorum.armut piş azıma düş istiyosunuz galiba
  8. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    morötesi
  9. murat güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91328
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    :) hatırlanan sorular muhtemelen kolay olanlardır ... Geneline bakıp yorum yapmak lazım kanısındayım ben ilk kez girdim yükselmeye ve çok ZORDU bence ...
  10. Aydın Altıntaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ağustos 2013 sınavına girenler varsa, bir karşılaştırma yapıldığında hangisi daha zordu ? Malumunuz, ağustos başarı oranı çok düşüktü.
  11. murat güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91328
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ağustos 2013 C'ye girdim... Ikisinde de a ya giren varsa yorum yaparsa seviniriz ...
  12. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Dostum. O soruda ortaya cikanlari soruyordu.
    En tehlikelisi mor otesi. O tamam. Ama digerleri de ortaya cikiyor olmasi lazim diye biliyorum ben.
  13. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Kaynak ışınlarının %60 ı görünür, %30 UV, %10 IV diye hatırlıyorum. 21 aralık öncesinden. :D
  14. murat güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91328
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    %30 görünür , %10 IV %60 olanı hatırlayacağım ... Dün bakmıştım :)
  15. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende 80 kişi ve az tehlikeli dediği için
  16. erol çınar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu sınavı kazanan gerçekten A seviyesindedir anlamına geliyor. Ben 1 sene önce C oldum ve yaklaşık şimdiye kadar çıkan bütün sınavlara baktım ama böyle kazık soru sorulan sınavı ilk defa gördüm bugün. 21 aralık sınavına da girdim ama hiç çalışmamıştım ve kaldım. O sınav bunun yanında lokummuş meğer, keşke buna çalıştığım kadar ona çalışsaymışım., 66 ile kaldım o sınavdan. Son sınav hakkımdı. B kadar zor beklemiyordum açıkçası. Neyse hayırlısı olsun herkes için.
  17. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    o zaman %60 görünürdür Murat Hocam.
  18. elif polat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sızın fıılı ehlıyetınız var mı?
  19. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    ben sınava girmedim..en zararlı ışın hangisidir? sorusu varsa enerji diyagramında üstseviyelerde yer alan kısa dalgaboylu morötesi ışınlar gelecekti...kızılötesi ışınları da tabi ki kaynak esnasında göze retina tabakasına zarar veren ışınlardır..bunu hepimiz biliyoruz..soru hatalı sorulmuş ohalde iptal gibi..
  20. SAVAŞ CAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    65846
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşalar ben de B sınavına girdim, kolay bir sınav değildi. Bilgilere çok hakim olmayı gerektiriyor idi. Maalesef süre bile kısıtlıydı. Galiba işimiz bir sonra ki sınava kaldı. Herkes için hayırlısı...