1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

23 şubat sınavı patladı mı ? ? ?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Ferit Yılmaz tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Sonrali sinav hakki lonisunu merak ediyorum bende.
    Bu sinavin sonuclari 14 mart, sonraki sinav basvurusu en spn 12 mart.
    Yanlis mi biliyorum?
  2. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Sait bey 03.04.2014 - 11.04.2014 arası başvurular :)
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    O zaman bir şans daha var.
    Güzel.
    ( Bende yenilgiyi kabullenmişlik sendromuna mı yakalandım nedir bu aralar )
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    olabilir :) biz böyle değildik sistem bizi bu hale getirdi :)
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (Mayıs Dönemi)
    2014-İSG Mayıs Dönemi

24.05.2014

03.04.2014
    11.04.2014
  5. ilker utaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    21 Aralık A sınavı, C'den bile kolaydı. Şimdiki 23 Şubat sınavı ise tam bir garabetti. Ezber de yetmezdi bu sınava çünkü yorum sorularında bile cevap şıkları tam olarak anlaşılamıyordu. Örneğin ben elektrik bakım şefi olarak yıllarca çalışmış biri olarak elektrik bakım ile ilgili soruda tereddütteyim (hani 2 elektrikçi aynı hat üzerinde bakım yapıyorlarmış... sorusu). Böyle soru olmaz. Bu soruda kullanılan terminolaji bakım terminolajisinde yoktur. 60'lı yıllardan kalma bir eski müfettişin yaşadığı yıllardaki sisteme ait bir soruydu. Bu soruları hazırlayan meb ekibine b.d dualarımı iletiyorum.

Sınavlar birer ölçüm sistemidir. Ancak 21 Aralık ve 23 Şubat sınavları karşılaştırmasında sınavların ölçüm sistemi olmadığı tamamen uzman sayısına endeksli birer oyuncak olduğu görülüyor.

Bu sınav bana göre gerçekten tam bir garabet bir sınavdı.
  6. isa kurt Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınav zordu, çok şüphedeyim yanlış sorular da vardı kanımca, açıklansında hemen burda müzakere edip gereklilere iptal başvurusu yapalım..
  7. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    günaydın herkes, sınav soruları uzuuuuuun du oku oku bitmedi neredeyse okumaya üşendim resmen ve de zordu :( ama ümitsiz değilim:)
  8. Cengiz GÖZTOKLUSU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben A sınıfı yükseltme sınavına girdim.Bir önceki sınavın zorluk derecesi bu sınava kıyasla çok düşüktü, yani verilen mesaj gayet net "kota doldu daha fazla ihtiyacımız yok" bir önceki sınavda başarılı olanlar bu sınava girse aynı başarıyı sağlayabilirmiydi sanmıyorum. O zaman biz cezalandırıldık mı?
  9. Ali_Özcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    76378
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ
    2013 ağustos dönemi sorularıda zor denmişti ve türkiye geneli genel başarı oranı %17 çivarında idi
  10. Ali_Özcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    76378
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ
    Arkadaşlar moralinizi bozmayın.. zor sorularda hatalı soru sorma ihtimalleri oldukça yüksek. hatırlarsanız ağustos 2013 te A grubunda 22 tane iptal edilen soru vardı. umarım herkes hedefine ulaşır. hakkımızda hayırlısı...
  11. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    22 mi rezalet!!!
  12. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    herkese hayırlı olsun bende kanaatlerimi paylaşayım
    sınav sorusu hazırlama ekibi yada mantıgını değiştirmişler. Ezbere dayalı günler geride kaldı. Nokta bilgiler ezberlenecek + yönetmelik bilinecek + yorumlanacak. ben bu şekilde gördüm sınavı. Eski sınav sorularından 5-10tane çıktı. ama geneli sıfır km hazırlanmış sorulardı. Daha önceki sınavlarda 1saat erken çıkardım bu sefer son dk ya kadar kaldım.
    bir diğer özellik önceden şıklardan gidip bulabiliyordunuz. Şimdi ise şıkları bile özel hazırlamışlar. Amaç hata yaptırmak elemek. Buna en büyük kanıtım biyoloji sorusu.
    Kısaca izah edeyim

yani grup1 birşey yapmaya gerek yok tmm
    2-3-4 için se o tablodaki en zoru seçmişler bilerek
    4 için diyoki havalandırma yapılır
    şimdi düşündüm zaruri olması lazım
    ama diğer taraftan biyolojik birey heleki 4 grupta varsa o zaman havayla etrafa salınırmı?
    salarsan milletde hasta olmazmı?
    heleki tedavisi de yok ve bulaşıcı
    o yüzden yok diye değiştirdim
    sabah kalktım mevzuata baktım -bilmemnaptıgımın mevzuatı kimbilir neyi kastediyor - aynı seçenek için havalandırılır diyor :D

dediğim gibi
    seçenekten gitmek istedim ama öyle bir hazırlamışlarki
    hata yaptırmak istiyorlar belli, inceleyin ordaki tablodaki verileri en kılı en zorunu en çeldirici olanı seçmişler.
    cunku başka diğer seçeneklerin hiçbiri bu kadar çelişkili değildi ek4 tablosunda
    ama havalandırma deyince gelde grup4 e havalandırılır de :(
    sınava epey çalışmıştım biyolojik etmenler gibi bir konudan bile gitti 1 sorum daha
    ya SABIR!
  13. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Fakat iptal edilen o 22 soru Tüzük sorusu olduğu için iptal edilmişti. Yani çoğu soruda yanlışlık yok ama mülga olduğu için iptal olmuştu. Bu sınavda bir kaç tane hatalı soru var gibiydi. Zaten soruların çoğunu kolaylıkla 2 şıkka indirmek mümkün fakat bu 2 şık arasında seçim yapmak zordur.
  14. Alper Altın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kusura bakmayın ama yönetmelik sorusu mu geldi pardon da _???????
  15. mahmut martin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    51213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınav öyle ya da böyle bitti arkadaşlar. Herkese şimdiden sonuç ne olursa olsun hayırlı olsun.
    Benim merak ettiğim konu şu ki, bu kadar insan soru ve cevaplarını beklerken nasıl oluyor da bu saate kadar altı üstü pdf formatında 4 dosyayı sisteme hala yükleyemiyorlar.
  16. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
  17. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    alper bey yazdıgıma atfen yazdıysanız evet çoğu soruyu cevaplamak için yönetmelikleri tereddütsüz bilmeniz isteniyordu.
    Tahkimat
    gemi adamları
    kömür ocakları yangını
    biyolojik etmenler sorusu
    sgk işsizlik işgücü kaybı cenaze ödemesi
    aklıma ilk gelenler. tek fark yönetmeligi kullandırmışlar eskiden direk tanım sorarlardı
  18. Hasan Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93047
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben B sınıfına yükselme sınavına girdim. İyi geçti. Hatta zaman arttı bile sorular uzun olmasına rağmen. Sonra foruma girip buradaki yazılanları okudum. Kesin çok düşük puan alacağım diye düşünmeye başladım:) Çeldirici soruların çokluğundan dolayı bu kanıya vardım. Bu kadar kişi kötü derken durum onu gösteriyor.
  19. Ali_Özcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    76378
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ

tüzükten ötürü değildi tüzük hala tam olarak ortadan kalkmadı arkadaşlar
  20. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    O kadar Kanunu Yönetmeliği ezbere bilsem avukat olurdum yahu halbuki nereye bakacağımızı bilmemiz yeterlidir diye düşünüyorum