1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

23 şubat sınavı patladı mı ? ? ?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Ferit Yılmaz tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Ali Bey,

Soruları incelerseniz çok büyük bir kısmı tüzükten soru sorulması nedeniyle kalktı. Nasıl olur da hala böyle diyebiliyorsunuz anlamadım. O sınavdaki tüm tüzük soruları iptal edildi.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Şubat 2014 ---
    1475
    5690İş Teftiş Tüzüğü28.08.197916738
    2821İş Kolları Tüzüğü06.12.198318243
    2690Radyasyon Güvenliği Tüzüğü07.09.198518861
    506Sosyal Sigorta Sağlık İşlemleri Tüzüğü22.06.197214223
    6551Tekel Dışı Bırakılan Patlayıcı Maddelerle Av Malzemesi veya Benzerlerinin Üretimi, İthali, Taşınması, Saklanması, Depolanması, Satışı, Kullanılması, Yok Edilmesi, Denetlenmesi, Usul ve Esaslarına İlişkin Tüzük29.09.198719589

Yürürlükten kalkmayan İSG'yi ilgilendiren tüzükler sadece bunlar.

Bunlar dışındakilerin hepsi mülga. Ve Ağustos sınavında da tüzüklerden sorulan tüm sorular iptal edildi.
  2. TAN MENLİKLİ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91966
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar tekrar ediyorum herkes için hakkında hayırlısı neyse o olsun. Fakat buna benzer uygulamalar sebebiyle, benim kendi adıma, bir vatandaş olarak sınav kurumlarına (ki müdahale edilmezse birçok kuruma) en ufak güvenim kalmamış durumda.

Standart yok, adalet yok, uygulama bilgi ve uzmanlığı ölçen bir sınav değil. Soru cımbızlamaya, adayları şaşırtmaya, kafa karıştırarak tuzak kurmaya dönük bir uygulama hazırlanmış.

Ey sayın MEB ve Çalışma Bakanlığı yetkilileri ! Eğitim ölçme-değerlendirme biliminden anlayan uzman kişiler veya kurumlar hiç mi sormayacak;

- Aynı uzmanlık dalında 2 ay önce yaptığın sınavda başarı oranı %83' lerde iken bu sınavda %15' lerde. Bu toplum 2 ay içerisinde geri zekalı mı oldu?
    - Toplumun 2 ayda bilgi ve zeka seviyesi %83' lerden %15' lere mi düştü?
    - Ya da insanların bilgi ve zeka seviyesinde böyle bir azalma yok da, siz mi oyuncak gibi oynuyorsunuz milletle diye?
  3. sınav başarı formülü..

Ekli Dosyalar:

4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
  5. mahmut martin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    51213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :( Eğer yalnış yaptığım sorulardan iptal olmazsa 67,5 ile kalıyorum. Hayırlısı be...Bekliyelim ve görelim...Umarım sizlerin iyidir arkadaşlar
  6. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    23 Şubat sınavı Aralık sınavına ve Ağustos'daki A, B'ye göre zordu, bu bir gerçek. Ama Genel olarak eskiden yapılan sınavlarla benzer zorlukta hatta daha kolay diyebiliriz. Sorular açıklanınca da farkına varıyoruz ki o kadar da zor değilmiş. Ezbere bilinmesi gereken rakamlar vs. yerine dikkat ve yönetmelik ağırlıklı diyebiliriz.
  7. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi
    Arkadaşlar soru ve cevapları yayınlanmış, iptal edileceğini düşündüğünüz sorular var mı?
    Bana 1-2 soru hatalı gibi geldi?? (A sınıfı için)
  8. Hasan Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93047
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    59 doğru, 21 yanlışım var gibi duruyor. Ama pek emin olmadığım sorular var. Bakalım hayırlısı.
  9. ne10 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    39463
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tam sınırdayim 24 / 56
    eger iptal sorusu cikarsa garantilerim ama cikmazsa ve dogru hatirladiysam herhalde dunyanın en mutlu insani olacagim 70 le A sınıfı olarak
  10. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    b
    enim hatırlamayadıklarım hariç 53 doğru büyük bir ihtimalle kaldım:(
  11. Hasan Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93047
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Belki hatırlayamadıklarınızdan 3 doğru gelir ümitsizliğe kapılmayın.
  12. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok sevindim çünki
    bende sait beyin dediği gibi biliyordum büyük bir ihtimalle kaldım şimdilik 53 net gözüküyor
  13. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Ben de baktım 54 doğrum 26 yanlışım var ve işin kötüsü hepsinden eminim 67,5 ile kalıyorum. 2 sorucuk iptal olmazmı acaba? Gerçi acil durum planı sorusunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Tehlikeli sınıfta 4 yıl da bir yenilenmiyormuydu?
  14. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Ersin Bey,

İnşallah geçersiniz.

Acil durum planının 4 yılda bir yenilenmesi gerekiyor. Ama bu yenilenmesi gereken en son süre. Yani istenirse 2 hatta istenirse 3 ayda bir bile yenilenebilir.

Sorunun soruluş şekline bakarsanız en uygun süre ibaresi var.

Tatbikatın 1 yılı, acil eylem planının da 4 yılı aşmadığı tek şık A şıkkı. Yani soruda bir problem yok. Soru doğru.
  15. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Kemal bey teşekkür ederim. Aklıma takılan Bir konu da şu, en uygun ibaresi var fakat tarih 1 Ocak. Yani olaya farklı bir bakış açısı getiricem ama 1 Ocak resmi tatil nasıl en uygun zaman olur? Ben soruyu cevaplarken bunu bile 50 kere düşündüm acaba dikkate almışlarmıdır diye.
  16. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Siz aslında aşırı dikkatlisiniz :). Düşündüğünüz doğru ama malesef soru kaliteleri bu kadar ayrıntıyı kaldırabilecek tipte değil.
  17. bu sınavı bahane edip sınıf farkını kaldıracaklar desem ya :D
  18. Orhan Arslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    geçer not ne arkadaşlar?
    80 sorudan kaç yanlış yapma hakkımız vardı bu sınavda?
  19. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Ben de baktım, ipin ucundayım.
    56 doğru, 24 yanlış
    İptal falan olursa rahatlarım.
  20. Sait Aktaş Forum Yöneticisi