1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

23 şubat sınavına yapılan itirazlar hakk. sn. gm kasım özer'in açıklaması

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve T.Ulus tarafından 12 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    23 Şubat 2014'te yapılan yükseltme sınavına yapılan itirazlar üzerine İSGGM Genel Müdürü Sayın Kasım Özer tarafından twitter üzerinden aşağıdaki açıklama yapılmıştır (12.3.2014, 06:00):

https://twitter.com/kozer0606

Değerli İG uzmanları , birkaç gündür yapılan itiraz,tenkit ve tahkirleri yoğunlukla alıyoruz. Zannetmeyin ki sağıra yatıyoruz!
    Hepimiz bu vatan için çalışıyoruz. İki günden beri toplanıp tekrar tekrar soruları değerlendirdik. Soruları hazırlayanların görüşünü aldık.
    Çünki davalık olsa mahkeme onların görüşünü soracak ve ona göre karar verecek. Ya kabul edecek veya bilirkişiye havale edecek.
    Bilirkişilerde yine akademisyenlerden seçilmektedir. Soruyu hazırlayan kişi savunmasını ve mantığını anlatacaktır. Bunda anormal bir şey yok.
    Bir komisyon kurup soru hazırlatıp sonra da siz bilmiyorsunuz ben değiştiriyorum demek çok şık olmadığı gibi bahsedilen etik kuralına uymaz.
    12 mart sonuç açıklanma günü olduğu için tekrar değerlendirme zamanı olmadığı gibi değişen de olmayacaktır. Toplu maillerle itiraz edilen iki grup soruya 11 mart akşamı ilgililerle tekrar baktık. İtiraz edildiği gibi olmadığını gördük. Mevzuatta açık hükümlere de itiraz var.
    Mantık ve hesaplama tekniğini yakalayamadığımızda ters gibi geliyor. Kanunun yürürlük maddeleri dikkate alınması için sorulan sorular var.
    Parça anlatımlı olanlara dikkat edildiğinde bu hususun görülemediği anlaşılıyor. Mevzuatta olmayan ama tekniğinde olan sorular var.
    Bu sadece mevzuat soruları değil. Kömür yangınının habercisi CO dur. Teknik bir soru. Yönetmelikte olmaz. Ama itiraz var. Haklı mı?değil
    Benzer sorularda da dikkat ettik aynı gerekçeler var. İşaretler sorusunda benzer işaretleri ayırt eden rengidir
    Soru renkli olmayınca aday şaşırabilir diye iptal ettiler ancak diğer sorusunda işaretler tamamen ayrı şekilde olduğundan renk etkili değil.
    Bunlar ve benzeri en çok itiraz edildiği söylenen sorular tekrar incelendiğinde benzer durumları gördük. Yorumlar elbette farklı olabilir.
    Dava açıldığında farklı sonuçlar çıkabilir. ODTÜ elektrik prof.nün sorusunu tıp mezunu,ÇEKO doktoralı bilirkişi iptal ettiğine göre.
    İtiraz edilecek maden sorusunu iktisatçı bilirkişi iptal edebilir. Bu mahkemelerin bileceği bir iş. Mahkemeler bağımsız olduğuna göre.
    Ben de hayatım boyunca yüzlerce teste girdim kazandım,kıl payı kaybettim. Güz dönemi kpds den 69 alırken bahar dönemi girdim 80 aldım.
    Mayıs2014 ten itibaren ÖSYM yapacak. Umarım daha güzel sonuçlar alınır. Daha başarılı imtihanlar yapılır. Mağduriyetler! Yaşanmaz
  2. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi
    11 Mart akşamı sorulara tekrar baktık diyor. Bu sınav sonuçlarının geç açıklanacağı manasına gelmez değil mi?
  3. pelikan11 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Biz uğraşalım itiraz dilekçesi hazırlayalım, beyefendiler tenezzül edip cevap yazmasınlar; bu şekilde twitter üzerinden uyduruk ve samimiyetsiz bir şekilde açıklama yapsınlar.. ayıp..

Özetle dedikleri şu:
    Dilekçe yazdınız ama sizin dilekçenizle milekçenizle uğraşamayız(cevap, biz itiraz dilekçelerinden aldığımız paraya bakarız.
    Varsa bir itirazınız mahkemede görüşelim, iptal edilecekse orta iptal ederiz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Mart 2014 ---
    Bence geç açıklanacağı manasından çok açık açık iptal olan soru yok demesi daha önemli..
  4. Halil GENÇER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21758
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    GENÇER MÜHENDİSLİK
    Sn. Gn. Md. "zannetmeyin ki sağıra yatıyoruz!" diyor, ama yaptıkları aynen o. "Kömür yangınının habercisi CO" imiş, benim gibi pek çok kişi maden konusunda bilgisizdir ve bizlerin en büyük yardımcı kaynağı yönetmeliklerdir. Yönetmeliklerde bununla ilgili bilgi olmadığından ama mesela Metan ile ilgili oranlar olduğundan ben ve pek çoğumuz yanıltıcı cevaplara sazanlandık. Metan'da %1 olduğunda patlatma yapılmayacağı, %1.5 olduğunda erken uyarı sistemleri dahil elektrikli hiçbir cihazın çalıştırılmayacağı ve %2 olduğunda maden sahasının terk edileceği ile ilgili bilgiler şahsen beni metan cevabına yönlendirdi. CO konusunda da yönetmelikte o bilgi olmadığından yanıldık.
    Sn. Gn. Md. eğer branşlaşmayı istiyorsa o zaman her sektör için ayrı ayrı sınav yapmalıdır. Ya da soruları sadece elimizde olan kaynaklardan sormalılar diye düşünüyorum.

Nihayetinde bugün açıklanacak olan sonuçların hepimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor herkese başarılar diliyorum.
  5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Naçizane, "B" sınıfı yükseltme sınav sorularına itiraz için "selin akman" isimli bir arkadaşımızın hazırladığı ve benim de itiraz için kullandığım dilekçeyi burada tekrar paylaşıyorum.
    Konunun paylaşıldığı linkte aşağıda:
    http://www.isgforum.net/threads/itiraz-edilecek-sorular-23-şubat-b-sınıfı-uzm-sınavı.10751/page-3

Bir inceleyin.
    Allah için, gerekçeli itiraz edilen "10 küsür" sorudan "1" tane bile iptal olmuyorsa ben bu kararda adalet arayamam.
    Allah cüzdan vermiş amma vicdan da versin bu yöneticilere.

Ekli Dosyalar:

6. Duygu Turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÖSYM yapınca yanlış doğruyu götürecekmi acaba?
  7. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aralık sınavına girmeyerek treni kaçırdık gibi gözüküyor,önce uzman sayısı artık yeterli açıklaması,sonra da ösym ye devir ,sınavdan ve sınav psikolojisinden nefret eden ben artık hep c kalırım .
  8. Duygu Turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu gidişle ben c kalıcam.Ama neyazikki elimizden az tehlikeli ve sayısı 10 dan az çalışanı olan iş yerlerine bakmamızda elimizden alınıyor.İgu olmanın artık hiç bir artısı kalmadı.