1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! 23 mayıs 2015 sınav sonuçları açıklandı

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 19 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      35,5 KB
      Görüntüleme:
      15.769
  2. Hamit Kürşat Demiryürek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119510
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kıl yapıyı da olsa geçtim çok şükür...B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı için şimdi sıra ne yazık ki bankaya gitmekte...
  3. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tebrikler arkadaşlar :)
  4. 80 le geçerek B sınıfı Oldum.
  5. Sayın Murat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14348
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tüm sınavı geçen arkadaşları tebrik ederim biz malesef aralıkta tekrar girecez...:(
  6. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Prim günü olayları vs olmasaydı gerçekte sınavların nasıl öz bir şekilde olacağı belli oluyo resmen. A sınavına giren 4 kişi, yüzde 100 başarı olsa bir sınavda A sınıfı olan toplamda 4 kişi oluyor. Bir de geçen sene ki 1 yılda totalde olan sayıya bakalım :)
  7. Hamit Kürşat Demiryürek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119510
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zaten prim gün sayısıyla haybeden belge dağıttıkları gün mesleğe en büyük darbeyi vurmuş oldular...
  8. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kesinlikle öyle ve halen daha farkında değiller yaptıkları hatanın. 100bin küsür uzman görünüyor ama piyasada 5te 1 i çalışıyor. Tüm sistemi alt üst ettiler. millet belki ileride emeklilikte yarar dercesine uzman oldu belgeyi kenara koydu. hani sıfır bilgiyle A olan uzmanları söylemiyorum bile. Sırf yeterli sayıyı yapmak için resmen mahvettiler. Daha geçen gün birisiyle tanıştım, turizm okurken uzaktan eğitimle c sınıfı uzman olmuş, kenarda dursun bir gün lazım olur diyo. Çok farklı noktaya gidiyoruz ama hayırlısı
  9. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Prim gün uzmanlarıyla diğerlerini karşılaştırmak doğru bir yaklaşım sonuçta 5000 lira verenler daha iyi uzman oluyor 10000 verseydiniz çok daha iyi uzman olacaktınız hele ki 20 000 verenler uzmanbaşı oluyor
  10. Arkadaşlar ağzınıza sağlık.. Çok doğru ve çok güzel Şeyler söylüyorsunuz. Ancak bu durumuna yorum yok , beğenmedim gibi linkler atan kompleksli arkadaşlar var aramızda.. Prim günü esası üzerine çıkan Yüz karası yönetmelik Yüzünden bende havadan belge alsaydım,bende aynı linkleri atardım sanırım.. Onları da anlıyoruz.. Ancak unutmasınlar ki tarih tekerrürden ibarettir.. Bu işte eski olan uzman arkadaşlar bilirler.. Çok eski bir tarihte yapılan bir mevzuat değişikliği sonucu sertifikaları iptal ettiler.. Verilen haklar geri alınmaz diye bir kâide yok .. Tarihi biraz araştırırlarsa bu arkadaşlar, mevcut havadan aldıkları kıytırık belgelerine güvenmemeleri gerektiğini anlayacaklardır..
    Bende bugün açıklanan sınavda adaletli bir yarışta B sınavını kazandım.. Diğer kazanan arkadaşları da tebrik ederim .. Biz Hakkettik bu başarıyı..
  11. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sözde yüksek lisans yapan arkadaşlar da aynı durumda bana göre. ben de 2 senedir işin içindeyim, yüksek lisansla da aldım b sınıfını fakat ciddi ciddi kendimi verip her dersi vs fazlasıyla takip ettim, kendimi geliştirdim. şantiye tecrübelerim vs de ayrı nokta. 2 sene önce yüksek lisansa başladığımda a ve b sınıfının toplamı 1000 bile değildi. ama artık öyle bir noktaya geldi ki 5000 veriosun üstüne bir de gitmiyosun direk diploman geliyor. yakında parayı verdiğin gün teslim edecekler. sırf sayıyı arttırmak için saçma sapan noktalara gitmeye başladı ama sonumuz hayırlı olsun. uzmanım diye geçinen insanlara değil ama ciddi anlamda hiç bir şey bilmeden ve umursamadan uzman olanların yükümlü oldukları çalışanlara üzülüyorum. İnşallah böyle kişiler yüzünden onların başına bir şey gelmez.
  12. Yanımda staj yapanlar A oldu bundan daha traji komik bir durum olabilir mi ya:D
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2015 ---
    Tamam boynuz kulağı geçer doğru bir atasözüde. Boynuz kulağa bir anda 10 yıl fark atarmı yafs:D
  13. Kübra Saral İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Sağlık Personeli
    DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SINAVINDAN GEÇEN VAR MI????
  14. Levent ACAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Herhangibir OSGB
    B sınavını 3 yıl çalışmışlığını belgeleyerekten ÖSYM sınavını kazananlar ; bakanlığa sözleşmenizi onaylattığınıza dair elinde yazınız - mailiniz yok ise erkenden pek sevinmeyin.
    Not :Aralık 2014 B sınavını kazanan bir meslektaşınız.
  15. Diğer tüm belgeler olduğu halde, sözleşmenizi bakanlığa gönderdiğinize dair yazınız ve posta kayıtları olduğu halde, sırf kendileri lutfedip onay yazısı göndermediler diye belgemizi vermeyecekler mi?
  16. NeoCrown İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Prim gün sayısına göre veya yüksek lisans ile belge alanları kötüleyenleri anlamıyorum. Yok hiçbirşey bilmeden aldılar yok parayı verdiler belgeleri ellerine geldi , yok kıytırık belge sahibi onlar vs vs diye yorum yazanlar var. Neyin peşindesiniz? Mesela 27 aralık 2014 teki A sınavına 3 kişi başvurdu, 2 kişi sınava girdi ve hiçbiri kazanamadı. Bil fiil gün hesabı üzerinden çalışarak girmeye hak kazananlar bunlar.
    Neyse, demekki sayı arttıkça rekabet artıyor herhalde. Mesleki kötülemeler başladığına göre.
  17. Levent ACAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Herhangibir OSGB
    Bakanlığa sozlesmeni gonderdigin tarihi de baz alma onlarin sozlesmene onay verdiğin tarihi baz almani tavsiye ederim.
  18. Mehmet Güven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    sadece 25 doğru.. rezalet .. en az 35 yapmak gerekiyordu galiba..
  19. Gökhan Deniz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    68 almışım :S 34 doğru tüh bee
  20. Hamit Kürşat Demiryürek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119510
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Siz kendi ağzınızla söylüyorsunuz işte 2014 teki sınava 3 kişi girdi ama hiç biri kazanamadı diye...peki neden kazanamadılar? sınav mı zordu acaba? (bunu hiç düşündünüz mü?) ya da hiç bir şekilde meslek ile bağlantılı çalışmayan (kırtasiyeci, bakkal, vs olan) kişiler, ne o tecrübeli kişiler diye sınava girsin, sınavda herkesin ortak fikri çok kolay olsun, ondan sonra niye laf söylüyorsunuz....

Hiç olmazsa bir sene c sınıfı uzmanlık yapmak şartı konmuş olsaydı o sınava girenlere, kimse sesini çıkartmaz idi....

Girdiğim B sınıfı uzmanlık sınavından bir kaç soru: Kırım kongo kanamalı ateşi hastalığına yakalanan bir tarım çalışanının maruz kaldığı etken, biyolojik etkenlere maruziyet risklerinin önlenmesi hakkındaki yönetmeliğe göre biyolojik etken gruplarından hangi risk düzeyine girer? (cevabı ilgili yönetmeliğinin ekinin en ucra köşesinde)

Aşağıdakilerden hangisi sınıflandırılmış mesleki biyolojik etkenler listesinde “parazitler” grubunda yer alır?
    Echinococcus, Polio, Influenza, Clostridium, Histoplasma