1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! 23 mayıs 2015 sınav sonuçları açıklandı

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 19 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46018
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Prim günleriniz ve diğer kosullarınız tutsaydı sanırım bu arkadaşlar o sınava girmezlerdi.Yada sınav çok kolay olduğu için tekrar yapılmasını isterlerdi.Prim günü ile sertifika alanlar sınava girmiş ve başarılı olmuştur,bedavadan sertifika almamışlardır.Sanki 40 senedir bir sistem varda bu kesime ayricalik yapilmis.Dava açıp tüm sertifikaların iptalini isteyebilirsiniz.En kolay yol budur.
  2. Canan Tanis İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sinerji İnşaat Mimarlık Müşavirlik A.Ş.
    78 puan ile B sınıfı oldum.Başarı oranı %30 olduğunu nerden biliyorsunuz?
  3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    B sınıfına katılan sayı 1451, ben 70 ile geçtim sıralamam 417. Bu haliyle son kişi ben isem %28 ancak benden başka 70 alanlarda olabilir diye %2 lik pay verdim. Böylece %30 dedim.
  4. Canan Tanis İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sinerji İnşaat Mimarlık Müşavirlik A.Ş.
    Bizim arkadaşın biri 70 le 640.sıradayım demişti ben de şaşırdım.Bu başarı sırası ne demek aynı sırada aynı puan alanlar mı var Taha Bey
  5. Mehmet Güven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    27 aralıktan önce hepsi girmiş olmasın bu A sınıfı uzmanların ? Aynı zamanda bende yüksek lisansım ama 1 yıldır kazanamıyorum.. Gerçi ders çalıştığım da söylenemez ya :)
  6. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Benim anlamadığım şu ki, çoğu kişi halen daha prim günü doğrudur doğrudur diye ortaya çıkıyor ve bir dünya şey diyor. Arkadaşlar zaten prim günü olayı için dava açıldı ve uzun süredir devam ediyordu. Onu da geçtim zamanında A sınıfı uzmanların belgeleri elinden alındı buna yakın durumlardan. Verilen belgeleri vs. bir kenara bırakıyorum, önceki yazıları okumayan arkadaşlara sesleniyorum da, şahsen ben de yüksek lisansla B sınıfı olmuş birisiyim ya da prim günüyle de olabilirdim. Ama bizim konuştuğumuz durum, prim günüyle ve yüksek lisansla olanların ÇOĞUNUN meslekle yakından uzaktan alakasının olmaması. Prim günüyle uzman olanlara atsınlar meslekten mi diyoruz? Ne yaptığını bilmeyerek sırf prim günüyle uzman olup para için kendini sahaya atanların baktığı işçilere yazık diyorum, adam geliyor yazdığımı anlamsız buluyor. zaten sen o cümledeki "Ne yaptığını bilmeyerek sırf prim günüyle uzman olup para için kendini sahaya atan" kişiysen eğer üstüne alındığına göre, yazdıklarının ya da anlamsız bulmanın hiç bir anlamı bile yok benim için. benim gibi yüksek lisansla alanlara da aynı cümleleri söylüyorum. Biraz emek verilsin artık. 2 3 senedir yapıp hiç bir şey bilmeyen insanlar var. dersanenin eski fizik öğretmeni uzman oldu diye trajikomik olaya gülüyoruz ama o adamın kendini öyle bir göstermesi lazım ki bizim helal olsun adamın kafası çalışıyor, sektörle alakası yokken ne kadar iyi geliştirmiş kendini dememiz lazım. Ama işte öyle kişilerin baktığı yerlerde ölümlü iş kazası olunca doğal olarak " al işte sana prim günü faciası" diyoruz. Biraz takip ederseniz anlarsınız ki uzman sayısı son iki senede kendini defalarca katlamasına rağmen kaza sayıları da artıyor. az biraz mantığı çalışan arkadaşlar, bu son iki senede kat kat arttırılan uzmanların, kazaları önlemede bir işe yaramadığını kaza sayısına bakarak çok net anlar. osgb'lerin sırf esnaf mantığı ile işletilip sektörü bilmeyen adamlara çooook düşük para ve 20-30 firma vermesi de bu konularda önemli rol oynuyor tabi.

Arkadaşlar okuduktan sonra bir düşünün hangi tarafta olduğunuz. dediğim gibi okuyup kendini hiç bir şey bilmeyen ve geliştirmek istemeyen tarafta görüp üstüne bir de yorum yapmayın isterseniz. Bu siteyi kuran arkadaşlarımızın amacı zaten hepimize yardım etmek. Ben de bilgilerimin belki yarısını bu forumu takip ederek öğrendim.

Unutmayın ki işimiz cidden tehlikeli ve zevkli. Uyguladığınız bir çözüm bile bir gün bir insanın hayatını kurtarıyorsa, sizin için daha mutlu ne olabilir. Ya da bir çalışanın iyi ki böyle yapmışsınız, sayenizde şu olay şöyle şöyle düzeldi diyorsa.

Herkese iyi çalışmalar.
  7. Eğitim sırasında 3 defa denetime geldiler. Bunu belge alma aşamasında söylüyorlarsa yazık. Benim belgeler tam. Her şekilde tamamlanır. Temmuz 2011'den bu yana belgeli olarak tam zamanlı çalışıyorum. Bakalım ne olacağını göreceğiz.
  8. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhabalar,

Bende B sınıfına yükselmek için Aralık sınavına gireceğim. Sizlere sormak istediğim nasıl çalışmak lazım ?. Özellikle sınavı geçen arkadaşlar, C sınıfı sınav gibi yine hap bilgiler ve yönetmeliklere mi bakmalıyım sadece ?

Şimdiden yavaş yavaş başlayayım diyorum.

Önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.
  9. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Şahsen bence fazlasıyla zamanın var. Sürekli yönetmelik oku ve forumu fazlasıyla takip et. Hap bilgiler sıkışıp son 1 ayda sınava çalışmaya çalışanlar içindir. Zamanın fazlasıyla varken her akşam otur bir yönetmelik oku ve özet çıkar gerekirse. Hem son 1 aya girdiğinde fazlasıyla şey bildiğini anlayacaksın, hem de iş hayatında sana çok fazlasıyla şey katacaktır.
  10. Levent ACAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Herhangibir OSGB
    Temmuz 2011 'de bakanlığa sözleşmenizi bildirdiniz mi ve onay ne zaman verdiler şu an bu sorulara karşı hazırlıklı olun.
  11. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Benim kaynım da 70 le geçti onun başarı sıralaması da 417. nasıl oluyor :)
  12. NeoCrown İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sevgili dostum söylemek istediğim tam anlaşılmamış. Uzmanlar arasındaki bu kötüleme olayını anlamıyorum ben sadece. Bu konu o kadar çok dillendirmeye başladı ki ve hakaret boyutunda nerdeyse, hiç hoş değil ben ce. Oraya yazdığım kıytırık belge vb kelimeler yorumlardan alınmıştır.
  13. Sen kendini ifade edemiyorsan anlatamıyorsan o zaman Başkalarını suçlamıcaksın .. Suçu kendinde arayacaksın..sen düzgün anlattın da biz mi anlamadık ... Kıytırık belge lafını ilk ben kullandım.. Sen bu lafa hakaret diyorsan sen hakaret görmemişin hiç hayatında.. Bu kadar kişi içinde bir tek senin bu kadar bozulmanı ve hassas davranmanı da şu an anlamış bulunuyorum .. Yarası olan gocunur.. Sen de o kıytırık belgesi olanlardansın ..
    Bu işler bölge isg Alanında hiç bir mesleki tecrübesi olmayan insanlar bu belgeleri havadan Alınca ,yıllardır bu işin içinde olan insanları aşağılayıp kendilerini HAKLI çıkarmaya çalışırlar.. Utan be .. Mesleki tecrübesi olan ve yıllardır isg uzmanlığı yapan insanlara saygın olsun ....
    Sen önce saygılı olmayı ve insan olmayı öğren.. Sonrasında iş güvenliği uzmanlığını öğrenirsin zamanla..
  14. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    471 olmasın :) Başarı sıramı kimseyle paylaşmam... :)
  15. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yok valla whatsupumda sınav sonucu var doğru 35 yanlış 15 puan aşağıda 70 başarı sırası 417 :) 23 mayıs 2015 sınav tarihi :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Haziran 2015 ---

Ahan da burda :)
  16. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Allah Allah... :) Bu işte bir iş var...
  17. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    70 Puan alanların tamamı 417. sırada gözüküyordur. (eş değerli olarak). 34 doğru 16 yanlış ile 68 puanda kalan bir kişinin sıralamasına bakmak lazım. 68 puandaki kişinin sıralamasının bir eksiği sınavda başarılı olanların sayısını gösterir. Aslında ÖSYM başarı oranından da hesaplanabilir.:)
  18. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bu şekilde ise tamam ama yukarida bir arkadaşında dediği gibi 70 alıp 640. Sirada olduğunu iddia edenler de var. O yüzden diyorum bunda bir iş var diye...
  19. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar b sınıfını kazanan arkadaşlar sertifika ücretini yatırdılar mı nereye ne zaman kadar yatırıyoruz ?
  20. NeoCrown İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Öncelikle şunu belirteyim, ben yükselmeden almadım belgeyi.
    Ayrıca yıllardır işin içinde olan kişileri de aşağılamadım, dikkatli okuyun, eğer utanılacak bir davranış varsa sizin yazdıklarınızdır.
    Ben gayet güzel anlatıyorum ama anlamak istemeyen sizsiniz.
    Kursa gidip 2 sınav başarmış kişilerin emeklerine saygısızlık yapılmasını haksız bulduğumu söylemek istiyorum.
    Sonuçta bu kişilerde mimar, mühendis ve teknik elemanlardan oluşuyor.
    Halen bu kişilerin belgelerine kıytırık demekte ısrar ediyorsunuz. Saygısız olan sizsiniz hanımefendi.
    Ayrıca bu konuyu insan olmakla, utanmakla bağdaştırmanız da sizin seviyeniz daha doğrusu seviyesizliğiniz.
    Benim tarafımdan konu kapanmıştır.