1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

24 mayıs 2014 sınavı, sınav uygulama duyurusu

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Abdi TURAN tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  43005
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel sektör / Bakım Müdürü
  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=24Mayis_Sinav_Uygulama_Duyurusu

  2014 yılında sınav ücreti 120,00 TL olacaktır
  .

  2014 yılı Mayıs Dönemi sınavına başvurular 3-11 Nisan 2014 tarihleri arasında, elektronik ortamda alınacaktır.

  ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak İnternet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile) veya diledikleri bir ÖSYM sınav Koordinatörlüklerinden yapacaklardır.

  sınav ücretini yatıran adaylar, ÖSYM’nin İnternet adresinden edinecekleri Aday Başvuru Formunu (Sınava başvuru tarihlerinde yayımlanacaktır.) doldurmuş olarak ÖSYM Başvuru Merkezlerine şahsen başvuracaklar veya ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel başvuru yapacaklardır. Adayların başvuru merkezine giderken doldurulmuş Aday Başvuru Formu ile birlikte nüfus cüzdanı veya / süresi geçerli pasaportlarını yanlarında bulundurmak zorundadır. Başvuru merkezi görevlisi tarafından adayın Aday Başvuru Formundaki bilgileri ile birlikte web kamerayla alınacak fotoğrafı da elektronik ortama aktarılacaktır (ÖSYM Merkezi kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adayların fotoğraflarının çekilmesi sistem tarafından engellenmektedir.). Fotoğraf, adayın fiziksel olarak tanınmasını sağlayacak nitelikte olmalıdır. Başvuru merkezi görevlisi adayın bilgilerini ve fotoğrafını elektronik ortama aktardıktan sonra yazıcıdan alacağı Aday Başvuru Kayıt Bilgileri formunu kontrol etmesi için adaya verecektir.

  Adaylar başvuru merkezine Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyeceklerdir.

  Adaylar sınav ücretini yatırdıktan sonra başvurularını yapacaklardır. sınav ücretini yatırmak, Başvuru Merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, başvuru için yeterli değildir. Adaylar sınav ücretini yatırdıktan sonra başvurularını başvuru merkezlerinden veya https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tamamlayarak Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinin dökümünü edinmeli ve sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle korumalıdır.

  Başvurusunu yapmayan, başvuru koşullarını taşımayan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran, aynı işlem için birden fazla ödeme yapan adayların ödedikleri ücretler geri verilmez.

  SINAVIN TARİHİ VE SÜRESİ

  2014 yılında; Mayıs Dönemi sınavı 24 Mayıs 2014 tarihinde, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacaktır. Başvuran aday sayısının 1000'den daha az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapıp yapmama hakkında ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından başvurular alındıktan sonra karar verilecektir.

  sınav, saat 09.30'da başlayacak ve 90 dakika sürecektir.

  Adaylar sınava, sınavın yapıldığı hafta içerisinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr Internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi girerek edinebilecekleri Sınava Giriş Belgesi ve nüfus cüzdanı veya / süresi geçerli pasaportu ile kabul edilecektir. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar kabul edilecektir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecektir.

  ÖSYM Aday işlemleri Sistemine erişim için şifresini unutan adaylar, başvuru merkezlerine nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportları ile şahsen başvurarak ücreti karşılığında yeni şifrelerini edinebileceklerdir. Şifrenin edinilmesi ile ilgili ayrıntılı bilgi ÖSYM'nin Internet sayfasında bulunmaktadır.

  Sınavda adaylara, aşağıda belirtilen 4 ayrı sertifika alanında çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir test uygulanacaktır. Her testte 60 soru yer alacaktır. Aynı tarih ve saatte 4 sertifika alanında yapılacak sınavlarda soru içerikleri farklı olabilecektir. Testler içinde ortak sorular da yer alabilecektir.

  İş Yeri Hekimliği Testi
  C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi
  B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi
  A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi

  İş güvenliği uzmanlığı (A, B ve C sınıfı) sınavı soru kitapçığında yer alacak olan 60 soru, her grup için ayrı ayrı olmak üzere hazırlanacaktır.

  Ekli Dosyalar:

 2. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  100394
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu/NEVŞEHİR
  Bunlar tam soyguncu, gelen gideni aratırmış. YUHH
 3. d.baştog İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  aralık 35TL
  Şubat 50TL
  Mayıs 120TL

  önceki dönemlerde Sertifika ücreti 350 tl şuan 413TL (belki bu da artar)

  hayırlısı olsun ne diyelim.. :(
 4. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  43005
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel sektör / Bakım Müdürü
  120 TL haricinde ayrıca;

  Adaylar başvuru merkezine Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyeceklerdir.

  Ama bu tutarın nekadar olduğu duyuruda yazılmamış...
 5. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  43005
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel sektör / Bakım Müdürü
  Başvuru merkezi görevlisi adayın bilgilerini ve fotoğrafını elektronik ortama aktardıktan sonra yazıcıdan alacağı Aday Başvuru Kayıt Bilgileri formunu kontrol etmesi için adaya verecektir. Bu aşamadan sonra kişisel bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu olacaktır. Aday belgeyi kontrol edecek ve bilgiler doğru ise imzalayıp görevliye onaylaması için geri verecektir. Adaylar başvuru merkezine Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyeceklerdir. Adaylar, sınava başvuru işlemini tamamladıktan sonra, başvuru süresi içinde başvuru bilgilerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden kontrol etmeli ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinerek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklamalıdır.
 6. d.baştog İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  daha neler göreceğiz kim bilir? kafamız hayrolsun!!!
 7. Arif Araç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  101603
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  35 tl olan sınav ücreti 120 tl 100 olan soru sayısı 60 yanlış yapma hakı 30 dan 18 soru sayısına süre 110 dan 90 düşmüş vay halimize vay
 8. Arif Araç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  101603
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  30 ay içinde kpss girmediyseniz ekstradan 2 tl üçret ödüyosunuz arkadaşlar bu 2 tl hem şifre alıyorsunuz hemde sisteme resminiz yükleniyor
 9. Coşkun Muti İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  103042
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Sosyal Güvenlik Kurumu
  Uygulama duyurusunda "Adayların doğru cevap sayısı ham puanı olacaktır" ifadesi var Buna göre yanlışların doğruyu götürmeyeceği anlaşılmaktadır. Ancak cevap şık sayısı belli değil. (4 yada 5 şıklı hangisi?)
 10. özdal güngör İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Bu sinav ve sertifika ücretlerine acilen itiraz etmek lazim bu nedir yaw.Sanki beni evimden taksiyle alip sinava getirip yiyip icirtip geri evime birakiyorlar ................. !!!!
 11. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Uzatma Duyurusu:
  Bilindiği üzere 04.03.2014 ve 11.03.2014 tarihlerinde yapılan duyurularımızda prim ödeme gün sayısına göre belge yükseltme sınavına girecekler için belge bedeli yatırma süresinin son tarihi 10.03.2014 olarak bildirilmiştir.

  Ancak prim ödeme gün sayısına göre belge sınıfı yükseltme sınavı 24 Mayıs 2014 tarihinde son defa yapılacağından, bu haktan yararlanabilecek adayların Bakanlığımıza yapmış oldukları taleplerin değerlendirilmesi sonucunda, adayların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla belge bedeli yatırma süresi 26.03.2014 tarihinde saat 23:59’a kadar uzatılmıştır.

  Örgün eğitimlerini 21.03.2014 tarihi itibariyle bitirmiş ve sınava girmeden belge almayı hak etmiş adayların Ziraat Bankası - Emek Şubesi İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına (IBAN No: TR 8500 0100 0765 4050 8311 5007); daha önce yapılan sınavlarda başarılı olarak belge almayı hak etmiş adayların ise Genel Müdürlüğümüz kurumsal tahsilat hesabına, 26.03.2014 tarihinde saat 23:59’ a kadar belge bedellerini yatırmaları durumunda 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan sınava hak ettikleri belge grubundan girebilmeleri mümkün olacaktır.
 12. Cemil Çamyurdu İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ülkenin sahibi olmazsa olacağı buydu..böyle rezillik kepazelik hırsızlık olmaz..bide sınav saatini 9.30 a çekmişler..sanki oturduğumuz mahallede sınava giriyoruz..
 13. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Ama hala 120 liralık sınav ücretinin yatırılacağı gün söylenmemiş sanırım.
  Bu arada OSYM'nin Aday İşlemleri Sistemine baktım. Şükür benim için sistem geçerlilik tarihi 2014 Ekim ayına kadar görünüyor. Bir de onunla uğraşmak zorunda kalmayacağız.
 14. Orhan Arslan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  adamlar 120 TL diyerek insafa gelmişler bence. 120 TL değil 400TL deseler ne değişirdi sanki, herkes tıpış tıpış yatırmak zorunda kalacaktı yine.
  davul da onlarda tokmak ta istedikleri gibi çalıyorlar işte. Daha çok para lazım onlara yetmedi belli ki :((
 15. Arif Araç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  101603
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  03/04/2014 ile 11/04/2014 tarihleri arasında önce parayı yatırıp sonra siteme giriş yapılıyo
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Mart 2014 ---
  soruları meb deilde ösym hazırlaması cevap şıkkının 5 olma olasığı yüksek ama ben ine 4 şıklı olacağını tahmin ediyorum
 16. Kerim Tekin İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bende soruların daha fazla zorlaşacağını ve cevapların yine 4 şıklı olacağını düşünüyorum.
 17. Coşkun Muti İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  103042
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Sosyal Güvenlik Kurumu
  Verilen süre-soru sayısı oranı mantığıyla düşünülürse;
  - 100 soru 110 dakika (%10 fazla) - 4 Şık
  - 80 soru 90 dakika (%12,5 fazla) - 4 Şık
  - 60 soru 90 dakika (%50 fazla)
  Buna göre 5 şıklı olacağını varsayabiliriz.
 18. pinar ceylan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Genel bir çalışma sistemimiz vardı. Acaba bu soruların konulara dağılımı olsun , soruların karakteristiği olsun değişir mi ki? Ilk defa gireceğim sınava ama geçmiş yılların sorularını hep çözdüm. Farklı mı olur ki sorular ?
 19. kadri İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  sertifika ucretini atm den iban numarasına yatırsam olur mu?
 20. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  sertifika ücretinin gişeden yatırılması gerekmektedir.