1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

24 mayıs 2014 sınavına girecek adaylar için sınav takvimi

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 12 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  2. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    23 Şubat 2014 sınav sonucunun MEB tarafından açıklanması: 12 Mart 2014

Prim ödeme gün sayısına göre 24 Mayıs 2014 sınavına başvuru yapacak adaylar için belge bedelinin yatırılması gereken son tarih: 10 Mart 2014

Prim gün sayısına göre Şubat'ta sınava gireceklerden 70 puan alıp alamayacağından emin olmayanlar da parayı yatıracak gibi görünüyor. Sınav sonucu 12 Mart'ta açıklanıyor ama Mayıs sınavı için para yatırma son tarihi 10 Mart. İlginç.
  3. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Ben bu duyurudan hiç bir şey anlamadım. Sorularıma lütfen biri cevap verebilir mi?
    1. Ben şubat 2014 dahil 1512 gün prime sahip olacağım. Ama 1512 prim sayısı sistemde mart ayının ortalarında görünür. Muhtemelen 13 martta itiraz süresi başlayacağı için isg-katip benim primimin şubat ayını hesaba katmadan 1482 gösterebilir. Bu sebeple sınava girebilir miyim acaba?
    2. Sınav ücreti vs. den hiç bahsedilmemiş. Belge ücretinden bahsedilmiş sürekli. Ben sınava girmeden belge ücreti mi yatıracağım.
    3. Duyuruya göre 3. ve 4. sütundakilerden hangisi benle alakalı yada hiç değil.

Bu nasıl bir duyuru ilginç.

SELAMLAR
  4. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Şimdi ALO 170 i aradım. O bahsi geçen duyuruların tamamı. Önceden prim gün sayısına göre sınava girmiş ve sınavı kazanmış adaylar yine yükseltme yapabilmeleri için kazandıkları sınavdaki belgenin parasını önce bi versinler sonra 24 mayıs sınavına girsinler diyormuş İSGGM. Bizim durumun açıklaması şu: ilerleyen günlerde sınav ücreti yatırılması hakkında duyuru yayınlanacak. İSG KATİP te gireceğimiz sınav bilgileri felan yer alacak. Yani belge parası bizde söz konusu değil. bir sınav ücreti yatıracağız. bu duyuru ilerleyen günlerde yapılacak.
  5. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Kardeşim, Şubat 23'de ilk kez yükseltme sınavına girecekler var. Oldu ki aksilik oldu 70 sınırında kalındı yani sınavda başarılı veya başarısız olunma konusunda muallak var. Sınav 12 Mart'ta açıklanıyor, Mayıs'taki yükseltme sınavı için ise para yatırma son tarihi 10 Mart. Ben bunu dile getirmek istedim.
  6. HASAN YAVAS İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34195
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    12 Mart sınav sonucu açıklanması, 10 Mart 24 yükseltme başvurusu ücret yatırma son günü bu nasıl oluyor anlamadım.Şubatta girenler 24 mayıs sınavına giremicekmi?
    23 Şubat 2014 sınav sonucunun MEB tarafından açıklanması

12 Mart 2014

Prim ödeme gün sayısına göre 24 Mayıs 2014 sınavına başvuru yapacak adaylar için belge bedelinin yatırılması gereken son tarih

10 Mart 2014
  7. Arif Araç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    101603
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınavı meb deyilde ösym'nin yapması sıkıntı gibi
  8. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Benim anladığım kadarıyla 10 mart a kadar belge paralarını yatırması gerekenler para yatıracak. Bunlar kim mi: sınava girmiş belgesini almayan, belge yükseltmiş belgesini almayan vb. Yani bakanlık bu durumda olanlara şunu diyor: hakettiğiniz belgelerin parasını 10 mart a kadar yatırın yoksa mayıs sınavına giremezsiniz diyor. Bunun ilk kez belge yükseltecek ve ilk kez sınava girecekler için bi ilgisi yok.
    ÖSYM nin sınav takvimine göre 24 mayıs sınavına başvurular
    Sınav Tarihi: 24.05.2014
    Başvuru Tarihleri: 03.04.2014 - 11.04.2014

Yukarıdaki takvime göre biz 3 nisandan itibaren direk sınav parası yatıracağız ve başvuru yapacağız. Ha son olarak bakanlığa karşı yaptığın eleştiriyi kesinlikle haklı buluyorum. Duyurular biraz yetersiz ve açık değil.
  9. erdem İSGforum Üyesi

askerlik borçlanmasını ödeyipde a sınıfı sınavına girebilirmiyim
  10. eda kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26388
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Maalesef giremezsiniz ben doğum borçlanması yaparak ilk yükselme sınavı için başvuru yaptım ama kabul edilmedi. denilen askerlik ve doğum borçlanması kabul edilmemektedir keşke kabul edilse bende gireceğim.:(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Şubat 2014 ---
    Alo 170 i aradım hiçbir sonuç yok, bakanlığa dilekçe verdim geri dönen yok, forum sitelerine yazdım sonuç yok .... YOK YOK .... Avukatla konuştum ilk duyuruda böyle birşeyden bahsetmedikleri için kesin kazanırsınız dedi AMA benim gibi arkadaşların desteğide YOK......Birlik olsak belki daha çok şey başarabiliriz.
  11. esraergin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Dündar Bey'in verdiği linkte bakarsanız 24 mayıs sınavından bahsediyor belge parası için.1 nisanda ösym'listeler verilecek diyor.mesela benim mart ayıyla 1500 gün oluyor.mart ayının başında sigortam yatsa sgk'dan çıktısını alıp versem onu kabul edeceklermi.
  12. HASAN YAVAS İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34195
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    23 şubat sonuçları açıklanmadan (kazandığını bilmeden) belge ücreti nasıl yatırılacak:)
  13. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hocam olay gayet basit ; daha önce hiç yükseltme sınavına girmemiş, ilk defa mayısta yükseltmeye girecekler ; c belgelerini alabilmeleri için (yani aralık veya öncesinden kazandıkları c lerini)) sisteme yükseltebilmeleri için 10 mart son gün.. hani şöyle yani diyelimki adamın b si yada a sı için prim gün sayısı şubat için yetmiyordu ama mayıs için yetiyorsa onun için yapılmış bir duyurudur...

şubat Sınavının sonucuna gerek yokki , nasılsa şubattaki sınava girenler mayısta kalmışlarsa otomatik girecekler, geçmişlerse bi daha belge yükseltmeye giremezler ki olay onlar için zaten bitmiştir.

Ben yaşadığım için diyorum.. aralıkta b yi alınca 1800 geçmeme rağmen a için şubatta giremedim....
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Şubat 2014 ---
    haaa belirtilen belge ücreti sınav ücreti değilki şubatta kalanlar eğer iki haklarını doldurmamışsa nisan başlarında 50 tl ösym ye yatırıp mayısa direk girecekler..çünki sistemde nasılsa c belgesi kayıtları var... ;)
  14. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar bakanlığın sitesinde

Yönetmelik hükümleri gereği sınava katılmaksızın doğrudan belge almaya hak kazanan adaylardan, 24 Mayıs 2014 te yapılacak sınava prim ödeme gününe göre belge sınıfını yükseltmek amacıyla katılacak adaylar için belge bedelinin yatırılması gereken son tarih 10 MART olarak bildirilmiş. Benim derdim şu B sınıfı yükseltme sınavına girecektim mart ayının sonunda prim gün sayım 1507 olacak yani ben mayıstaki sınava giremiyecekmiyim ? Sonuçta sınavın olduğu gün prim gün sayım 1561 olacak :(

Bu konuda bilgisi olan varmı ?
  15. ismail tahsin özbek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99870
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    seval kablo
    Bende aynı durumdayım:( zaten sınav bi dert, bide boyle saçma bişeyden kaçırırsak iyice sıkıntı olucak.
  16. benim nisan 4 gibi, mart primim 1506 gün olarak e devlet sgk hizmet dökümüne geldi, bende 120 tl sınav harcını yatırdım, ösym bürosuna gittiğimde sistemde ismim çıkmadığı için sınav başvurusuda yapamadım. Yani 20 mart meselesini şuanda kendimce kesinleştirmiş oldum :s