1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

24 mayıs sınav sonuçları açıklandı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Orkun Dalyan tarafından 7 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    herkese hayırlı olsun….kazananları tebrik eder,kazanamayan arkadaşların bi daki sınavda kazanacakları ümidiyle..başarılar dilerim.
  2. Pınar Pelit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Özel Sektör
    Bende 39 soru ile kaçırdım sınavı :( Bu arada 2016'ya kadar sınav giriş hakkının olduğunu duymustum ama konu hakkında net bir bilgiye sahip olan var mı arkadaslar ?
  3. fatih özdemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115428
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    OSGB
    evet arkadaşlar sı sınava kaç kere girebileceğimiz konusunda bilen bir arkdaş yardımcı olabilrimi lütfen
  4. mrvprtty İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bende C sınıfı uzmanligini kazandım çok şükür :-D bu saatten sonra belgeyi almak için nasıl bi yol izlemeliyiZ?
  5. Yücel YILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98906
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKPINAR MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş.
    24 Mayıs İSG sınav sonuçlarının tüm arkadaşlar için hayırlar getirmesini dilerim. Kazanamamış arkadaşlar umutlarını kaybetmesinler, mutlaka yeni bir şans verileceğini tahmin ediyorum. 27 Aralık ta sınava girecek arkadaşlara da tavsiyem şöyle olacak, osym soru iptalleri konusunda temkinli hareket etmeye çalışmış bu nedenle teknik sorular fazla idi, tüzük sorularını her nasılsa gözden kaçırmışlar. Aralık sınavında problem ve risk değerlendirme prosüdrlerine hazırlanmak gereklidir diye düşünüyorum. zira bu kez 23 şubat mağdurlarını fazla üzmemek vede soru iptaline takılmamak için fazla teknik takılmışlar, Allah kimsenin emeklerini boşa gidermesin...
  6. mahir demirr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sınavı kazanamayanlar üzelmesin.eğitim kurumunda kursa başladığınız tarihten itibaren, 3 yıl içinde açılacak olan sınavlara girebilirsiniz.bu arada sınavdan 54 doğru ve 90 puan aldım
  7. senz63 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59824
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    incolab a.ş.
    İPTAL SORU VAR MI
  8. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  9. busra yıldız İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sonunda b sınıfı olduk :)
  10. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şubatta 69 la kalmıştım. mayısta derece yapmışım B sınıfında 85 puanla 20. olmuşum. 20. olmama daha çok sevindim.
  11. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    24 Mayıs sınavı sonrası Uzman Sayısı ne kadar oldu?

ÖSYM Sınav sonuçları ile birlikte ortalama, standart sapma ve başarı sıralaması açıkladı. Bu bilgiler birlikte değerlendirildiğinde sınav başarı oranları aşağıdaki gibidir:

A sınıfı İG Uzmanı:
    Sınava Giren: 10.081 kişi
    Başarı oranı: %27,1
    Sınavı kazanan: 2731 kişi

B sınıfı İG Uzmanı:
    Sınava Giren: 5.601 kişi
    Başarı oranı: %32,3
    Sınavı kazanan: 1809 kişi

C sınıfı İG Uzmanı:
    Sınava Giren: 43.360 kişi
    Başarı oranı: %23,6
    Sınavı kazanan: 10.233 kişi

İşyeri Hekimi
    Sınava Giren: 6.655 kişi
    Başarı oranı: %7,3
    Sınavı kazanan: 486 kişi

Buna göre 24 Mayıs 2014 sınavı sonrası tahmini İG Uzmanı ve İşyeri Hekimi sayıları aşağıdaki gibi olmuştur:

A sınıfı İG Uzmanı: 12.750 kişi
    B sınıfı İG Uzmanı: 8.750 kişi
    C sınıfı İG Uzmanı: 65.700 kişi
    Toplam: 87.200 İG Uzmanı

(Sertifika numaraları 107.000'i geçecektir.)
    İşyeri Hekimi: 21.645 kişi

Sınav sonuçları herkese hayırlı olsun.
  12. Funda Alkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    85542
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YARGI AKADEMİ
    Kaldığıma değil 1 soru ile kalmış olmama üzülüyorum
  13. Tugbay Seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    47 doğru ile C sertifikasını 2. sefer aldım:) 21 aralıkta iptal olan sorudan sonra zaten hak kazanmıştım :) katmerli C sınıfı :cool:
  14. Ali TAŞKIN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İlk sınavımda 53 doğru ile 171. sırada olmuşum. En azından çalışmamın karşılığını aldım.

Eşim işyeri hekimliği sınavından 19 yanlış ile -sanırım 1 soru ediyor- kalmış. O yüzden buruk bir hava var evde.
  15. Halil GENÇER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21758
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    GENÇER MÜHENDİSLİK
    39 doğru ile 2. hakkım da gitti, inşallah iptaller olursa A oluruz...
  16. Salih TAŞCİ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12645
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hocam iyi günler. Bu bilgiye nerden ulaştınız ? link atabilir misiniz??
  17. özkanozkanozkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet bu sorunun cevabını ben de bilmek istiyorum.Bu saatten sonra sertifikayı almak için nasıl bir yol izlenmeli?Bi bilen vardır diye tahmin ediyorum:)
  18. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Ya arkadaş soru sayısı 100 değil miydi :) 60 a düşürmüşler...

19. senz63 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59824
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    incolab a.ş.
    39 DOĞRU 21 YANLIŞ BEN INANMIYORUM. CEVAP ANAHTARINI ISRARLA ALMAYA CALISIYORUM. DANIŞTAY' A DA BAŞVURDUM. HER SINAVDA OLDUĞU GİBİ İŞARETLEDİĞİM ŞIKLARI KAYDETTİM. YASAKMIŞ? NASIL YASAK OLABİLİR? YASAKLAMAKTIR YANLIŞ OLAN. 1.SINAVDA DA YORUMA AÇIK OLMAYACAK ŞEKİLDE İPTAL EDİLMESI GEREKEN 14 SORU VARDI. YAZIK BU İNSANLARA! SINAVLARDA BOZUK VE DEVRİK TÜRKÇE KULLANMAYA HALEN ISRAR EDİYORLAR. "HANGİLERİ OLMAYANLARINDAN DEĞİLDİR" GİBİ... BU SINAVDA DA BAZI SORULARIN CEVAP ŞIKLARINDA İKİ ADET DOĞRU CEVAP VARDI.

İNSAN ŞU BASİT TESTLERİ DÜZGÜN YAPMAYI BECEREMİYORUM DİYE BİR UTANIR. BU TESTLERLE Mİ? UZMAN OLUNACAK. EĞİTİM İŞİNİ DEVRETMİŞLER. ÇAKMA KURUMLARA KIÇIMIZA PERVANE TAKILMIŞ GİBİ BİR ÇOK ÖNEMLİ KONUNUN ÜZERİNDE DURULMADAN HAFIZ GİBİ YÖNETMELİKLER EZBERLETİLİYOR. ONDAN SONRA DA TERSANELER, KİMYA TESİSLERİ, MADENLER, İNŞAATLAR FACİALARLA DOLUYOR. OLUR TABİ. SİSTEM BAŞTAN YANLIŞ. MADEM BAŞA ÇIKAMIYORSUN HİÇ YAPMA... ŞU GÖRDÜĞÜMÜZ EĞİTİM VE SINAV İLE UZMAN OLDUĞUNA İNANAN VARSA AKLINA ŞAŞARIM... İSTEYEN VARSA BU SİSTEMİN NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ HER DURUMDA VE ORTAMDA BİLİMSEL OLARAK TARTIŞMAYA DA HAZIRIM...
  20. Tugbay Seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sistemin elbet bir çok yanlışı var. Bunu tartışmak bile anlamsız olur. Fakat yapılan sınavlar, Kanun ve Yönetmeliklerin mantığını bilen (ezberleyen değil) kişiler için hiç zor bir sınav değildi. 6331 ve 4587'yi + Yönetmelikleri 1'er sefer okuyan biri rahatlıkla geçebilirdi (beyin bedava geyiği dönmezse sevinirim). "Bu sınavla ve eğitimle uzman olunur mu?" konusunda kısmen size katılmakla beraber, Kanun ve Yönetmelik okumadan, İLO sözleşmeleri, TSE ve İSO standartlarını bilmeden uzman olunamayacağı bir gerçek. Fakat bu eğitim ve sınav ile Uzmanlık sertifikası alıp bu işi yasal olarak yapabildiğin gerçeği ortadır. O yüzden "ŞU GÖRDÜĞÜMÜZ EĞİTİM VE SINAV İLE UZMAN OLDUĞUNA İNANAN VARSA AKLINA ŞAŞARIM..." gibi "emek harcayıp" sınavı geçen arkadaşlara haksızlık yapmamanız gerekir. Haddim olmamakla birlikte size tavsiyem, sınavı geçip sertifikanızı almanız ve çalışırken nasıl uzman olunacağı konusunda çevrenizi bilinçlendirmenizdir. Deneyimlerinizi de burada paylaşıp bize de nasıl uzman olunacağını "öğretebilirsiniz". En azından bize "işimizi öğretme" çabalarınızı görmek isterim.