1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

24 mayıs sınav sonuçları açıklandı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Orkun Dalyan tarafından 7 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Aydın Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62099
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben parayı A sınıfı için yatırdım cuma gunu ama hala sistemde C sınıf görünüyorum .bir türlü update etmediler
  2. burçin kondur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    102621
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yatıralı 4 gün oldu tahminen ne kadar bir sürede belge no verilir
  3. Sami Aşkın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98293
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    BİZ C YE PARA YATIRMIŞTIK A İÇİN YATIRIP YATIRMAYACAIMIZDAN EMİN DEGİLİM BEKLEMEDEYIM HALA
  4. ismail tahsin özbek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99870
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    seval kablo
    o para gidecek:)) yapacak bişey yok
  5. Halil GENÇER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21758
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    GENÇER MÜHENDİSLİK
    Arkadaşlar, mahkeme süreciyle ilgili durum nedir?
  6. Onur Onur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba arkadaşlar.. birkaç sualim var:
    1. C sınıfı uzmanlık sınavını kazandığı halde sertifika için bankaya para yatırmayan ve isg katipten bilgilerini güncellemeyenlerin sertifakaları iptal mi edilecek?
    2. Para yatırma ve isg katipten bilgilerini güncellemeyle alakalı bir son tarih var mı? Bu tarihi kaçıranlar ne yapmalı?
    3. Sınavı geçtiği halde para yatırma ve güncelleme dahil hiçbir işlem yapmayanların kazandıkları sertifikaları kaybetme gibi bir durum söz konusu mudur?
    Teşekkürler...
  7. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    BURASI TÜRKİYE.BUGÜNÜN İŞİNİ YARINA BIRAKMA.KAZANDIYSAN BİR HAK YATIR PARASINI AL LEVHASINI.YOKSA AKILSIZ BAŞIN CEZASINI AYAKLAR ÇEKER.
    EN GÜZELİ YATIRIN PARANIZI ALIN BELGENİZİ.SONRADAN STAJ BAHANESIYLE BELGESİNDE SIKINI BİLE YAŞAYANLAR OLUYOR.HERŞEY OLABİLİR...
  8. baron kont İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba 24.05.2014 sınavında malesef c sınıfı işsağlığı ve güvenliği sınavından geçemedim ...Sınav hakkım 3 yıl boyunca devam ediyormu ve istediğim kadar sınav ücretini verip ; sınava girme hakkım varmı acaba ???

bilgi verebilirmisiniz arkadaslar...
    tesekkurler
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2014 ---
    ve C sınıfı isg sınavı hangi ay olacak acaba lütfen yardımcı olabilirmisiniz ???

merhaba 24.05.2014 sınavında malesef c sınıfı işsağlığı ve güvenliği sınavından geçemedim ...Sınav hakkım 3 yıl boyunca devam ediyormu ve istediğim kadar sınava girme hakkım varmı acaba ???

bilgi verebilirmisiniz arkadaslar...
    tesekkurler
  9. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK'in sınavlarla ilgili 28. maddesinin 2. fıkrası:
    Adaylar en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde ilgili sınavlara katılabilir.

Bir sonraki sınav tarihi: 27.12.2014
  10. baron kont İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    t.ulus cevabınız ıcın tsekkur ederım cok saolun...

pekı 3 yıl boyunca sınava istediğim kadar girebilirmiyim bilginiz varmı arastırdım ancak bulamadım ....

yoksa sadece 1 hakkımmı kaldı...
  11. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    girebileceğiniz sınav sayısı ile ilgili bir sınırlama yok, hepsine girebilirsiniz, ama siz aralık da sınava çalışıp kazanmaya bakın.:)
  12. baron kont İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tesekkurler vermıs oldugunuz bılgıler ıcın ... bu bilgileri aldıgınız internet adresini verebılırmısınız... tekrar sızı mesgul etmek ıstemem...

işler aşırı derecede yoğun ama tavsıyenız ıcın tesekkurler...
  13. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
  14. Onur Onur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar eğitim tarihinden itibaren 3 yıl içinde istediğiniz kadar sınava girebilirsiniz. Hatta şu anda sınava giriş hakkının sınırsız olmasına dair de bir çalışma varmış. Bu bilgileri eğitim aldığım kurstan aldım. Hiç endişe etmeyin. Eğer eğitiminizi ve stajınızı tamamladıysanız, inşallah bu belgeyi alacaksınız.

Bir başka mesele de uzmanlık belgesinin nasıl alınacağına dair.. Bunu da kursla görüştüm. Eğer sınavda 70 puanı geçtiyseniz, hiç üzülmeyin. İstediğiniz zaman belgenizi alabilirsiniz. Yani herhangi bir son tarih yok.

Eğer 70 puanı geçtiyseniz Ziraat bankasına parayı yatırıyorsunuz. Ve 10-15 gün içinde belge numaranız İSG katipten çıkıyor. Eğer adresiniz falan değişmediyse, bir sıkıntı yok.

Bu arada belgeler eve gönderiliyormuş. Ama endişeye lüzum yok. İnternetten çıktısını alabilirsiniz.

Kusura bakmayın, yukarıdaki sualler kaç gündür zihnimi meşgul ediyordu. Cevabını öğrenir öğrenmez paylaşmak istedim. Belki benim durumumda olanlar vardır diye...

Yani netice olarak parayı yatırdığınız an, uzmansınız. Haydi cümleten herkese hayırlı olsun.
  15. baron kont İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    onur arkadasım bılgılendırme için çok tesekkurler...
  16. fatih özdemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115428
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    OSGB
    yardımlarınız için teşekkürler çok güzel açıklamışsınız.Fakat bir yerden bir duyum almıştım 2 defa giripte kazanamadıysan 3. kere girmek için dilekçe falan yazman gerekiyor diye bu konuda bir bilginiz varmı? Yoksa 3 yıl içinde sorgusuz sualsiz istediğimiz kadar girebilrimiyiz?
  17. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Dilekçe yazmanız gerekmiyor, ancak sınav tarihinden yaklaşık iki iki buçuk ay önce İsggm'nin duyurular sayfasında açıklanacak olan (http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyurular)
    27 Aralık 2014 Sınav Uygulama Duyurusu'nu takip edip, burada istenecek olan şartları yerine getirerek sınav müracaatınızı yapın.
    Elektronik ortamda başvuru, sınav ücretinin yatırılması vs.
  18. vahdi acar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37466
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Temmuz 2014 ---
    24 mayısta sınava giren arkadaşlar elinizde B sınıfı için çalışma notları var mı güncel bilgiler,varsa vahdiacar83@gmail.com adresine atarsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim