1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

25 sene matbaa çalışmış,göz bezi atrofisi var

Konusu 'Meslek Hastalıkları,Tanı ve Bildirimleri' forumundadır ve perwin_ay tarafından 27 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. perwin_ay İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  İyi akşamlar, arkadaşlar
  Bir çalışan var, yazdığım gibi 25 sene matbaada çalışmış, bundan dolayı göz bezi atrofisi ve göz tansiyonu var. 6 tane göz damla kullanıyor şu anda, göz sıvısı tamamen salgılanmıyor.
  Ankaraya gitti, oradaki doktor rapor vemerem dedi, senin gibi 10 tane ev hanımı sabahtan vardı, hepsine mi vermem lazım şimdi - aynen böyle dedi ..
  Şimdi, arkadaşlar, çalışana acıyorum, açıkçası, hakkı varsa malulen emekliyi kazana bilirsen, ayrıca işyerine dava aça bilirse - yapmasını istiyorum.
  Hangi yol izlemek lazım ? Neden Ankaradaki Mesleki Hast. Hastanesi doktoru böyle dedi
  Sonra da bizi - neden M.H. kayıtları reallıktan çok uzaktır diye soruyorlar..
 2. perwin_ay İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  yardımcı olursanız sevinirim..
 3. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Zor bir durum, bir de İstanbul'daki hastane de muayene olmasında fayda var. Burada doktor kendi inisiyatifinde rapor vermemiş olabilir. Ayrıca bu durum gerçekten meslekten kaynaklanıyor mu? buna sitedeki doktor arkadaşlar yorum yapsa iyi olur.
 4. perwin_ay İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  teşekkür ederim, bekliyelim.
 5. ahmedtoktas İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  Arkadaşlar merhaba

  Matbaada iş yeri hekimliği yapmışlığım var; orada basım esnasında bulunduğunuz takdirde tüm vücudunuzda biber gazı yemişcesine yangı oluşur dolayısıyla bu durum gözlerde kerato konjonktivit yapmış olabilir fakat multifaktöriel bir durum olabileceği için şahsın işe giriş ve periyodik muayeneleri yaptığı iş geçen süre bunlar kurulda görüşülüp karara bağlanmalıdır.Bu iş bir hekimin Red verebileceği kadar basit olmayabilir.
  Tavsiyem başka bir hastaneye Sgk üzerinden sevk yapmanız.
  Yani işçi kendisi Sgk meslek hastalıkları Bölümü'ne gidip kendini sevk ettirsin.

  Saygılarımla


  Sent from my iPhone using Tapatalk