1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

27 aralık isg sınavıyla ilgili önemli duyuru

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 12 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, 27 Aralık 2014 Cumartesi günü ÖSYM tarafından yapılacak işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınav takvimi ile ilgili bir duyuru yayımladı. Sınav uygulama duyurusu ise daha sonra yayımlanacak.

  Söz konusu duyuruda;

  - İşyeri hekimliği sınavına, iş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan hekimlerin doğrudan girebileceği, bu adayların 17 Ekim 2014 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numaralarını içeren dilekçe, noter veya mezun olunan okuldan onaylı lisans diploması örneği ve bilim uzmanlığı belgesini Genel Müdürlüğün gelen evrak servisine elden vermesi veya posta yoluyla göndermesi gerektiği,

  - Sınava yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek adayların eğitimlerini en geç 3 Ekim 2014 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerektiği,


  - Ayrıca bu adaylarla ilgili olarak, uygulamalı eğitimin yapılacağı işyerlerinin listesi ve eğitim tarihlerinin Eğitim Kurumları tarafından İSG-KATİP üzerinden en geç 18 Ekim 2014 günü saat 23.59’a kadar bildirilmesi gerektiği,

  - Yukarıda belirtilen hususları yerine getirmeyen adayların 27 Aralık 2014 tarihinde yapılacak sınava giremeyecekleri,

  Duyurunun tam metnine ve diğer açıklamalara Genel Müdürlüğün web sitesinden (http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal) ulaşabilir.
 2. Şerif Berber İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  65333
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ayrıca bu adaylarla ilgili olarak, uygulamalı eğitimin yapılacağı işyerlerinin listesi ve eğitim tarihlerinin Eğitim Kurumları tarafından İSG-KATİP üzerinden en geç 18 Ekim 2014 günü saat 23.59’a kadar bildirilmesi gerektiği

  Uygulamalı eğitim nedir? Ben yüksek lisans yaptım ve bu sınava gireceğim. Bu uygulamalı eğitimin benimle bir ilgisi var mı?
 3. Murat Sayar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18702
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Çukurova Gayrimenkul
  İş Güvenliği tezsiz yüksek lisansı yapılıp B sınavına girme hakkı mayıs sınavında sınır yoktu ama yeni sınav taslağında sınava giriş hakkı 2 defa olarak belirtilmekte. Bu sınavdan itibaren mi 2 hak yoksa mayıs sınavı da geçerli mi?
 4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  yanlışınız var. Eğitim almadan sınava giriş hakkı hep ikiydi. Bu konuda eski yönetmelik ile tek fark tezli yüksek lisansın yüksek lisans olarak değiştirilmesi.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Ekim 2014 ---
  okuduğunuz paragrafın bir üst paragrafında "Sınava yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek adayların eğitimlerini en geç 3 Ekim 2014 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerektiği," diyor. siz yüksek lisanstan dolayı zaten eğitim kurumuna gitmediniz sizinle alakası olabilir mi ?
 5. Murat Sayar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18702
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Çukurova Gayrimenkul
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Ekim 2014 ---