1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

3 aralık 2013 tarihli isggm duyurusuna itiraz ediyoruz

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Onur Umur tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Değerli arkadaşlar bildiğiniz üzere 3 Aralık 2013 tarihinde yayınlanan duyurularla 21.12.2013 tarihinde B sınıfı sınavına girenlerin şubat ve Mayıs aylarında A sınıfı sınavına girmesi hukuğa aykırı bir şekilde engellendi. Daha önce 170 i aradığımda Önce B ye sonra A sınıfı sınavına girmemde bir mahsur olmadığı söylenmişti. Bu arada Şubat ayında 3000 prim günüm doluyor ve Cumartesi sınava girmeseydim şubatta A sınıfı için başvuru yapabilecekmişim. Bunu da sınavdan sonra öğrendim. Ayrıca 170 i arayıp önce B sınıfı sınavını kazanıp ardından 1800 prim günüü sağlayanların da A sınıfı sınavına girebileceği söylenmiş. Bu arkadaşlarımız da mağdur duruma düştü.

http://www.isgforum.net/threads/Öne...en-2-duyuru-03-12-2013.9591/page-6#post-83362

konusunda çokça tartışmasını yaptık.

Öncelikle itiraz dilekçelerimizi İSGGM'ye ulaştıralım diyoruz. Ayrıca doğrudan mağdur olamyan arkadaşlarımızın da faks ve eposta ile bizi desteklemesini bekliyoruz. Dernekler ve odalar ile de görüşeceğiz. Az sonra bir metin gönderip fikrinizi alacağım.

Sizlerin de desteklerinizi bekliyoruz. İlerde dava aşamasına da geçmemiz muhtemeldir.
    Kampanyaya destek veren arkadaşlar lütfen buradan iletişim bilgilerini yazsınlar. Olmadı onumur@gmail.com ve 05334910751 den benimle de iletişime geçerseniz çok seviniriz.

Herkes ne katkı yapabileceğini yazarsa (odalardan,derneklerden uzmanlrdan destek isteme, bakanlığa faks eposta veya dilekçe gönderme, mahkeme sürecine katılım) çok güzel olur.

Gazamız mubarek olsun
    @Ergül Çatalbaş
    @Erkan Dündar
    @Fatma Kocaer
    @ALPER GÜLER
    @Elif Turan
    @gilgin
  2. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Varan-1: Kişisel dilekçem aşağıdadır. 1800 prim gününden faydalanmak isteyen arkadaşlara ve genele yönelik de metinler hazırlayacağım.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Bilginiz üzere “İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK” te 11.10.2013 tarihinde yapılan değişiklikle C ve B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarına geçici olarak prim gün sayıları hesabına bakılarak üst sınıf İş Güvenliği Uzmanlığı sınavlarına 2 kere katılma hakkı getirilmiştir.

Bunun üzerine tarafınızca sınav başvuruları için duyurular yapılmıştır. Ben de C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak gerekli belgeleri Genel Müdürlüğü’nüze göndererek başvurumu yapmıştım. Ardından Aralık ayında başlık konusu olarak birbirine çok benzeyen peşpeşe duyurular yapıldı. Bunlardan sınav parası yatırma ile ilgili olanları ve MEB sitesi üzerinden nasıl başvuracağımızla ilgili olanları okuyabildim. Ancak duyuru başlığı çok benzediği için 3 Aralık 2013 tarihinde sitenizde yayınlanan B sınıfı sınavına girenlerin daha sonra Şubat ve Mayıs 2014’te A sınıfının sınavlarına girmesini engelleyen duyuruyu okuyamadım. Bu şekilde 21 Aralık 2013 tarihinde B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girdim. Sınavın ardından bir arkadaşımın uyarısıyla ancak duyuruyu gördüm. Açıkçası yönetmeliğe aykırı ve sınav başvurularından sonra yapılan bir duyuruyla A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına 2014 Şubat ayında girme hakkımızın alındığını görmek beni derinden üzdü. Ayrıca 21 Aralık 2013 günü sınava girmemiş olsaydım, 3000 prim günüm Şubat ayında dolacağı için A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girebilecektim ki bu ciddi bir çelişkidir. Sınava girenlerin haksız yere cezalandırılması gibi bir anlam taşımaktadır.

Benzer şekilde 170’i arayan arkadaşlarıma B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavını kazanmaları durumunda eğer 1800 ödenmiş prim günleri varsa A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girebilecekleri de görevlilerce teyit edilmiştir. Konuşma kayıtlarını incelemeniz durumunda yanıltıldığımızın görüleceği açıktır.

İlgili yönetmeliğe aykırı ve ilk başvurularda belirtilmeyen bu uygulamaya son verilmesini, 2014 Şuıbat ve Mayıs aylarında yapılacak A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girişimiz önündeki engellerin kaldırılmasını talep ediyorum. Engellerin kalkmaması durumunda uygulamanın iptali için yetkili mahkemelere başvuracağım bilinmelidir.

Gereğini saygılarımla arz ederim.

Onur UMUR

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
  3. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benzer dilekçeleri mağduriyeti olan arkadaşlar muhakkak göndersinler, hatta ben de etrafımdaki arkadaşlarımıza bilgi vereyim bu konuda.
  4. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    1800 prim günü mağduriyeti olan arkadaşlar için de bu var: (Yalnız 170 i aramayan arkadaşlar gerkeli yerlerde rotuş yapsınlar)

Bilginiz üzere “İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK” te 11.10.2013 tarihinde yapılan değişiklikle C ve B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarına geçici olarak prim gün sayıları hesabına bakılarak üst sınıf İş Güvenliği Uzmanlığı sınavlarına 2 kere katılma hakkı getirilmiştir.

Bunun üzerine tarafınızca sınav başvuruları için duyurular yapılmıştır. Ben de C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak gerekli belgeleri Genel Müdürlüğü’nüze göndererek başvurumu yapmıştım. 170’i aradığımda 21.12.2013 tarihinde yapılacak B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavını kazananların eğer 1800 ödenmiş prim günleri varsa 2014 yılında yapılacak A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavlarına girebilecekleri de 170 hattı görevlilerince teyit edildi. Ardından 3 Aralık 2013 tarihinde sitenizde yayınlanan B sınıfı sınavına girenlerin daha sonra Şubat ve Mayıs 2014’te A sınıfının sınavlarına girmesini engelleyen duyuruyu görmek beni derinden üzmüştür. Bu şekilde 21 Aralık 2013 tarihinde B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girdim. Açıkçası yönetmeliğe aykırı ve sınav başvurularından sonra yapılan bir duyuruyla A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına 2014 yılında girme hakkımızın alındığını görmek beni derinden üzdü. Benzer şekilde 21 Aralık 2013 günü B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına giren ve 2014 yılında 3000 prim günün dolduracak olan arkadaşlarımızın 2014 yılında A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına giremeyecek olmaları da ciddi bir çelişkidir. Benzer şekilde 170’i arayan bu durumdaki arkadaşlarımıza 2014 yılın da A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girebilecekleri görevlilerce ifade edilmiştir. Konuşma kayıtlarını incelemeniz durumunda yanıltıldığımızın görüleceği açıktır.

İlgili yönetmeliğe aykırı ve ilk başvurularda belirtilmeyen bu uygulamaya son verilmesini, 2014 Şuıbat ve Mayıs aylarında yapılacak A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girişimiz önündeki engellerin kaldırılmasını talep ediyorum. Engellerin kalkmaması durumunda uygulamanın iptali için yetkili mahkemelere başvuracağım bilinmelidir.

5. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Doğrudan mağdur olamyan arkadaşlar için itiraz dilekçesi:

Bunun üzerine tarafınızca sınav başvuruları için duyurular yapılmıştır. Çok sayıda C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı arkadaşımız gerekli belgeleri Genel Müdürlüğü’nüze göndererek B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı için başvuru yaptılar. Ardından Aralık ayında başlık konusu olarak birbirine çok benzeyen peşpeşe duyurular yapıldı. Bunlardan sınav parası yatırma ile ilgili olanları ve MEB sitesi üzerinden nasıl başvuracağımızla ilgili olanlarla B sınıfı sınavına girenlerin daha sonra Şubat ve Mayıs 2014’te A sınıfının sınavlarına girmesini engelleyen duyuru başlıkları da birbirine çok benzemektedir.. Açıkçası 3 Aralık 2013 tarıhinde yayınlanan ve ilgili yönetmeliğe aykırı olan ve sınav başvurularından sonra yapılan bir duyuruyla B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girenlerin A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına 2014 yılında girme haklarının alındığını görmek bizleri derinden yaralamıştır. Bu süreç zarfında 3000 prim gününü dolduracak olan arkadaşlarımızın sırf B sınıfı İş Güvenliği sınavına girdiler diye 2014 yılında yapılacak A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavlarına girme haklarının ellerinden alınması ayrı bir çelişkidir. Zira bu arkadaşlarımız 170’i aradıklarında daha sonra A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girmelerinde bir engel olmadığının kendilerine görevlilerce söylendiğini öğrenmiş bulunuyoruz

Benzer şekilde 170’i arayan arkadaşlarımıza B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavını kazanmaları durumunda eğer 1800 ödenmiş prim günleri varsa A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına 2014 yılında girebilecekleri de görevlilerce teyit edilmiştir. Konuşma kayıtlarını incelemeniz durumunda arkadaşlarımızın yanıltıldığının görüleceği açıktır.

İlgili yönetmeliğe aykırı ve ilk başvurularda belirtilmeyen bu uygulamaya son verilmesini, 2014 Şuıbat ve Mayıs aylarında yapılacak A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girişler önündeki engellerin kaldırılmasını talep ediyoruz. Engellerin kalkmaması durumunda uygulamanın iptali için yetkili mahkemelere başvuracağımız bilinmelidir.

6. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    3000 prim günün dolduracak olan mağdur arkadaşlar için:

Bunun üzerine tarafınızca sınav başvuruları için duyurular yapılmıştır. Ben de C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak gerekli belgeleri Genel Müdürlüğü’nüze göndererek başvurumu yapmıştım. 170’i aradığımda 21.12.2013 tarihinde yapılacak B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girmem durumunda 3000 prim günümüzü de sağlamamızla birlikte 2014 yılında yapılacak A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavlarına girebileceğimizi görevlilerden öğrendim. Ardından 3 Aralık 2013 tarihinde sitenizde yayınlanan B sınıfı sınavına girenlerin daha sonra Şubat ve Mayıs 2014’te A sınıfının sınavlarına girmesini engelleyen duyuruyu görmek beni derinden üzmüştür. Bu şekilde 21 Aralık 2013 tarihinde B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girdim. Açıkçası yönetmeliğe aykırı ve sınav başvurularından sonra yapılan bir duyuruyla A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına 2014 yılında girme hakkımızın alındığını görmek beni derinden üzdü. Benzer şekilde 21 Aralık 2013 günü B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına giren ve 2014 yılında 3000 prim günün dolduracak olan arkadaşlarımızın sırf sınava girdiği için 2014 yılında A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına giremeyecek olmaları da ciddi bir çelişkidir. 170’i arayan bu durumdaki arkadaşlarımıza da 2014 yılın da A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girebilecekleri görevlilerce ifade edilmiştir. Ayrıca 170’i arayan arkadaşlarımıza B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavını kazanmaları durumunda eğer 1800 ödenmiş prim günleri varsa A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girebilecekleri de görevlilerce teyit edilmiştir. Konuşma kayıtlarını incelemeniz durumunda yanıltıldığımızın görüleceği açıktır.

7. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Bakanlara milletvekillerine ve STK lara yapılabilecek itiraz.

Sn. Faruk ÇELİK

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI,

Zannımızca İSGGM tarafından sizin bilginiz ve görüşünüz dışında 3 Aralık 2013 tarihinde bir duyuru yayınlanmıştır. Bu duyuruda 21.12.2013 tarihinde B sınıfı İş Güvenliği sınavına girenlerin daha sonra 3000 prim gününü doldursalar dahi 2014 yılında yapılacak A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına katılamayacakları ifade edilmiştir. Benzer şekilde 21.12.2013 tarihinde B sınıfı İş Güvenliği sınavına giren ve sınavı kazananların 1800 prim gününü doldurmuş olsalar dahi 2014 yılında yapılacak A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına giremeyecekleri ifade edilmiştir. Zannımızca bu duyuru İSG piyasasını ellerinde tutmak isteyen emekli ÇSGB bürokrasisinin bakanlıktaki bağlantılarını kullanarak A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı sayısını azaltma çabalarının bir ürünüdür. Zira hükümetiniz politikalarının A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı sayısını artırma yönünde olduğu açıktır.

Şöyle ki, bilginiz üzere “İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK” te 11.10.2013 tarihinde yapılan değişiklikle C ve B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarına geçici olarak prim gün sayıları hesabına bakılarak üst sınıf İş Güvenliği Uzmanlığı sınavlarına 2 kere katılma hakkı getirilmiştir.

Bunun üzerine İSGGM tarafından sınav başvuruları için duyurular yapılmıştır. Çok sayıda C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı arkadaşımız gerekli belgeleri Genel Müdürlüğü’nüze göndererek B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı için başvuru yapmışlardır. Ardından Aralık ayında başlık konusu olarak birbirine çok benzeyen peşpeşe duyurular İSGGM tarafından yapılmıştır. Bunlardan sınav parası yatırma ile ilgili olanları ve MEB sitesi üzerinden nasıl başvurulacağı ile ilgili olanlarla, B sınıfı sınavına girenlerin daha sonra Şubat ve Mayıs 2014’te A sınıfının sınavlarına girmesini engelleyen duyuru başlıkları da birbirine çok benzemektedir. Açıkçası 3 Aralık 2013 tarıhinde yayınlanan ve ilgili yönetmeliğe aykırı olan ve sınav başvurularından sonra yapılan bir duyuruyla B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girenlerin A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına 2014 yılında girme haklarının alındığını görmek bizleri derinden yaralamıştır. Bu süreç zarfında 3000 prim gününü dolduracak olan arkadaşlarımızın sırf B sınıfı İş Güvenliği sınavına girdiler diye 2014 yılında yapılacak A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavlarına girme haklarının ellerinden alınması ayrı bir çelişkidir. Zira bu arkadaşlarımız 170’i aradıklarında daha sonra A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girmelerinde bir engel olmadığının kendilerine görevlilerce söylendiğini öğrenmiş bulunuyoruz

Benzer şekilde 170’i arayan arkadaşlarımıza B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavını kazanmaları durumunda eğer 1800 ödenmiş prim günleri varsa A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına 2014 yılında girebilecekleri de görevlilerce teyit edilmiştir. Konuşma kayıtlarını incelemeniz durumunda arkadaşlarımızın yanıltıldığının görüleceği açıktır.

İlgili yönetmeliğe aykırı ve ilk başvurularda belirtilmeyen bu uygulamaya son verilmesini, 2014 Şuıbat ve Mayıs aylarında yapılacak A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girişler önündeki engellerin kaldırılmasını talep ediyoruz.

8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Onur bey bana göre de yönetmelikte engelleyici aksi bir hüküm yok fakat torba kanunda bakanlığın gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkili olduğu yazıyor. yani buradan kanundan güç alıyorlar. aslında bu duyurunun sınav başvurularından önce yapılması gerekirdi. 2 sınav hakkının birinin b için diğerinin a için kullanılabilmesi gerekir.
  9. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    bu konuda ortak hareket etmek lazım ve bize yardımcı olabilecek hukukçu bulalım
  10. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İlgili bakanlığın düzenleme yetkisi yönetmelik çıkarmaktır. Yönetmelikde düzenlemedikleri konuyu duyuru ile düzenleyemezler. Genelge falan olsa bir nebze yani. A sınavı sorusu olan mevzu hukuka aykırı bir durumdur bu...
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    üzgünüm ama düzenleyebilirler, buna düzenleyici işlem denilir, duyuruda açıklanan karar düzenleyici işlemdir.
  12. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    o zaman yönetmeliklere gerek yok önce yasa sonrasında da kapsamlı bir duyuru ile yürür bu işler
  13. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Devleti çiftlik gibi yönetirseniz haklısınız da biz de buna itiraz edilsin diyoruz. Devlet olmak yüzlerce yıllık adaplara sahip olabilmektir. İngiltere'de en uyduruk kurumu böyle yönetsen ülkeden kovarlar bence...
  14. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    katılıyorum, biz henüz o demokratik seviyeye ulaşmaya çok uzağız, malesef ülkemizde idareler kendi çıkardıkları yönetmeliğe bile aykırı düzenleyici işlem yapabiliyorlar, burada şöyle bir sıkıntı var, yaptıkları duyuruyla ilgili yönetmelikte bir düzenleme veya engel yok ama kanunda yuvarlak bir şekilde bakanlık düzenleme yapabilir hükmü var. başka bir açıdan bakarsak şubatta 1800 prim günü ile başvuracak zaten B sınıfı olan uzman ile 21 aralık sınavı sonucu B sınıfı olan uzman zaten şubat sınavına her ikisi de aynı şartlarda (1800 gün+b sınıfı) başvuracak, birinin başvurusunu alıp diğerinin başvurusunu kabul etmemek mantıklı ve hukuk çerçevesinde kabul edilebilecek bir iş değil.
  15. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu uygulama , tamamen adil olmayan bir uygulama olmuş...

Bu mağduriyetin giderilmesi için her platforma ulaşmak gerekiyor.

Hükümet
    Muhalefet
    Bakan
    Bakan Yrd ATANMIŞ.
    Bürokratlar
    Dernek Oda STK
    Medya
    Köşe Yazarları-İSG YAZARLARI
    Yerel Seçim adayları
    TBMM insan hakları komisyonu
  16. deveye sormuşlar neren eğri ,demiş nerem doğru kii..!!!
  17. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Yonetmelik gibi hukuki hiyerarşi de yeri olan bir dizi hükümler duyuru ile düzenlenemez
  18. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar gönül her ne kadar istesede fikrimce maille yada şikayetle biz bu işi çözemeyiz gibi geliyor .neticede resmi bir duyuru yazısının iptalini istiyoruz.dikkatinizi çekerim iptalini diyorum yani bu ikinci duyuru yayınlanmasa olsa idi sorunumuz da yoktu.bizim maillerimiz onların 3. bir duyuru yayınlayın isteği olabilir biz onlardan üçüncü bir duyuru istemiyoruz.zaten bu 3. duyuruyuda yayınlayıp iyice rezil duruma düşmek istemezler.ama bunların yaptıkları duyuruyu iptal etme yetkileri varmı yokmu bilmiyorum ama varsa bile bu edim kurumun itibarını zedeleyeceği düşüncesinden yapmıyacakları kanaatindeyim.BİZ ONLARDAN 2. DUYURUNUN İPTALİNİ İSTİYORUZ.bu yüzden başvuracağımız tek yer mahkeme birlik olup herhangi bir çatı olsun olmasın adresimiz adliye olmalı.
  19. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    yazdığımı anlamamışsınız, yönetmelikte (11 ekim 2013) aksi yönde bir hüküm yok, fakat kanunda (6495-madde 55) düzenleyebilir hükmü var, Bakanlık düzenleme yetkisini kanundan alıyor, duyuru düzenleyici işlem ve dayanağı kanun hükmüdür, yönetmelik değil. ama doğru mu bence yanlış.
  20. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim..İşyerinde karşılaştığım baskılar ve yoğunluk sebebiyle dün facebook yağmuruna başlamadım.. İtirazı da kargoya veriyorum bugün..

Şimdi arkadaşlar kim hangi makama hangi faksı yada epostayı atar yazarsa bu bize de moral olur..Bakana da bir metni kargoyla göndereceğim.Artık özel kalem müdürü yırtarsa yırtsın.. Bunun dışında bahsettiğim gibi bir aylık sürec zarfında belki yüz kusur arakdaşımı birebir arayarak, yada eposta mesaj vb.. göndererek destek isteyeceğim.

Ama oı kadar beklemeyelim çat diye dava açalım derseniz.. O da bir yol.. Ama atıyorum Bursa'da dava açsam siz müdahil olabilir misiniz? Yada siz açtığınızda ben olabilir miyim? Çok sayıda kişi birleşip avukat parası toplamak da bir çözüm.. Lakin odalara da ilk fırsatta bir uğrayalım derim.. Genelde odalar itiraz edince sonuç alıyorlar:)

Olmadı kendi bileğimizi kendimiz keseriz, üstümüze düşeni yapalım da..